Strony (4):    1 2 3 4   
73Wojtek   21-06-2010, 21:19
#11
Twoja sytuacja prawna jest bardzo prosta. To była kolizja - wykroczenie. Gosć pewnie załapał mandat i 6 pkt Milicja sporządziła dokumentację. Jeśli dostałeś na miejscu namiary na OC sprawcy to idziesz do nich i przyjmują twoje zgłoszenie. Mają 30 dni na rozpatrzenie twojej sprawy. Jeśli nie masz namairów na polisę - walisz do ruchu drogowego i tam ci podadzą dane ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel zwraca się do policji o notatkę. Dostajesz kasę i sprawa się zamyka. No chyba, że cię jakoś uszkodzili - wtedy specjalistyczne badania i walka 8-) Pzdr
Niestety dzisiaj na "mojej ziemii" zginął pod kołami 16 letni rowerzysta...
maYkel   21-06-2010, 22:08
#12
Co się stało z rowerkiem? :-(
Arkus   21-06-2010, 22:33
#13
Confusedhock: kasa kasą, zdrowie najważniejsze
z drugiej jednak strony taki rower to wielka strata i to wcale nie finansowa, no i rysa w psychice po takim zdarzeniu zostaje

ZDRÓWKA :!:

BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
piotr73   21-06-2010, 22:50
#14
Niestety czasami i takie przykre zdarzenia nas dotykają, mi osobiście już dwa razy coś takiego się przytrafiło a w zasadzie to jeden raz dotyczyło to mnie a drugi raz kolegi z którym jechałem , ale i tak w tym nieszczęściu miałem dużo szczęścia ja rozpłaszczyłem się na boku samochodu dostawczego i odbiwszy się od niego spadłem na asfalt , nie miałem nawet ani jednego zadrapania tylko potłuczenia a bark mnie bolał blisko dwa tygodnie , a rower okazało się że rama była do lekkiego naciągnięcia , natomiast kolega trochę mniej miał szczęścia bo jemu koło przednie w ósemeczkę się zwinęło i poobcierał ….. najważniejsze jest zdrowie sińce i zadrapania szybką znikną , rower można kupić inny (lepszy )…, im człowiek jest starszy tym częściej do takiego stwierdzenia dochodzi , pozdrawiam i życzę zdrówka , bo jężeli jest zdrowie to wszystko inne też jest , niech obtarcia szybko znikają a przełaj niech odmłodnieję i wypięknieję ( czytaj nowszy i wyższy model :-> ), tego Tobie Marcinie życzę , Piotrek
Pinky   21-06-2010, 23:53
#15
Marcin jesli mozesz napisz jak sie sprawa potoczyla dalej. Ciekaw jestem jak to zalatwisz, na przyszlosc (odpukac) moze sie taka wiedza przydac.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
piotrekgp   22-06-2010, 05:25
#16
Jak masz protokół z wypadku od policji i dane kierowcy z jego ubezpieczeniem, skontaktuj się z jego ubezpieczycielem. Tam najszybciej się dowiesz co i jak. Powiedzą jakie dokumenty są potrzebne i czy przyślą rzeczoznawce (do wyceny rowerku), czy akurat w tym przypadku sam wycenę zrobisz.
Co do czasu wypłaty odszkodowania. Ubezpieczyciel ma 30 dni, od daty zgłoszenia do niego wypadku, czas na wypłatę odszkodowania. W wyjątkowych sytuacjach okres może się przedłużyć do 90 dni.

PS. Szybkiego powrotu do zdrowia.
marcin0604   22-06-2010, 10:13
#17
maYkel napisał(a):Co się stało z rowerkiem? :-(
No cóż; rozbite tylne koło (nie wiem czy coś z niego będzie- a takie było ładne, mavikowe, szkoda), dość solidnie wygięty hak przerzutki- ciekawe, gdzie dokupię hak do ZRX-A :roll: , urwany lewy piwot tylnego cantisa. No i tera z kategorii "szlifowanie po asfalcie": owijka kiery do kosza, tylna przerzutka (taka ładna 105-ka :-() lewa klamkomanetka, siodło, tylny zacisk koła, który chyba przyjął najwięcej na siebie bo tak zeszlifowanego elementu roweru u siebie nie widziałem.
Oczywista sprawą i naturalną jest to, że w bluzie długich spodniach i lewym ocieplaczu mam śliczne dziury. No i ten element kasku, który przytrzymuje od wewnątrz za potylicę łeb- on też się urwał. )
Resztę ustalą Marcin z Cyruliczej i Paweł z Centrali.
Patryk   22-06-2010, 11:18
#18
Nie dawno miałem podobną sytuację. Jeżeli dostałeś karteczkę o wypadku to dzwonisz do firmy ubezpieczeniowej. Gość przyjedzie oceniu szkody. Jutro ma przyjechać do mnie i ocenisz rower. Zobaczymy co powie. Pokazuj wszystko co zostało uszkodzone. zarówno rower jak i ciuchy.
Jak coś będę wiecej wiedział to dam znać.
ps. Oddawałeś rower do oceny do serwisu? Czy firma uwzględni ocenę serwisanta ,czy tylko swojego rzeczoznawcy?
Arkus   22-06-2010, 13:56
#19
firmy z reguły opierają się na swoich rzeczoznawcach ale opinia mechanika rowerowego się przyda przy takich oględzinach żeby niczego nie pominąć...

BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
maYkel   22-06-2010, 14:59
#20
Ale masakra. Fart, że tobie nic się nie stało przy takich stratach materialnych...
Strony (4):    1 2 3 4   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.