Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regeneracja
#1
Jakie są wasze sprawdzone domowe sposoby na przyspieszenie regeneracji mięśni?

Ja swego czasu gdzieś przeczytałem o ciepłym/zimnym prysznic, czyli już po skończonym prysznicu potraktować uda raz ciepłą raz zimną wodą i tak kilka serii. Zakończyć zimną. Kiedyś stosowałem to, teraz znowu zacząłem, ale prawdę mówiąc mam spore wątpliwości co do tej metody ;-)
Może zna ktoś lepsze metody?
"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
Odpowiedz
#2
Ja jak jestem bardzo zmęczony to kładę się w wannie tylko, że koniecznie z ciepłą wodą i leżę z 15 minut bez ruchu :-D . Dobrze jest się porozciągać zarówno w czasie jazdy jak i w domu. A najlepsza sprawa to pójść na basen, na Głębokiej oprócz pływalni są jakieś takie bicze wodne czy coś tam, nie wiem jak to się nazywa, strumień wody spadający z góry, świetne na zmęczone plecy w każdym razie, oprócz tego jest tam jacuzzi. Minusem jest to, że wejścia są teraz chyba tylko w soboty i w niedziele, chyba, że ma się karnet. Do regeneracji mogą być też dobre maści na zmęczone nogi. A i oczywiście po wysiłku niezbędne jest dobre jedzenie, bogate w witaminy i minerały. Polecam poczytać "Biblię treningu kolarza górskiego" Joe Friela, tam jest cały rozdział o regeneracji.
Odpowiedz
#3
rozgrzewka przed treningiem, po: lekkie rozciaganie, masaz, odpowiednie odzywianie mi to zawsze pomaga, aha no i odzywianie podczas treningu Smile
Odpowiedz
#4
szukalbym bardziej na forum kulturystycznym Tongue

wiem jedynie, ze istnieja specjalne odzywki... czy cos...

mi tam jakos specjalnei nei zalezy... nei patrze na miesnie tylko ide na rower jak mam ochote Wink

mam nadzieje, ze jesli pracujesz nad miesniami to przestrzegasz odpowiedniej diety, rozgrzewka, nieprzemeczanie sie, brak wysilku w dzien regeneracji, oczywiscie trening co drugi dzien :>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości