Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sakwy i bagażnik pod sakwy
#11
szymek_sq napisał(a):Chyba jasne że pod sakwy bagażnik pod sakwy jest potrzebny...

To jest jasne. Osoby które wyraziły opinię na temat "zawijania" miały kupione bagażniki pod sakwy. Niektórzy producenci przy danych swoich bagażników zaznaczają że nie gwarantują że ich bagażniki będą pasowały pod wszystkie sakwy. Stąd moja uwaga że trzeba odpowiedni bagażnik dobrać a nie pierwszy lepszy z półki.

Co do wypinania się Crosso, faktycznie to może być tylko wina za słabo naciągniętego paska, ale jakby nie patrzeć zdarza się to użytkownikom.

szymek_sq napisał(a):... dodatkowo są one niższe od crosso.
Wymiary Crosso Dry Big 50l 42x38x16 (wysokość x szerokość x głębokość przy trzykrotnym zrolowaniu)
Wymiary MSX SL 55 50l 43x38x14

Więc jednak są takie same, ale może wizualnie tak jest że crosso wydają się wyższe.

Tool_Man wybór należy do Ciebie jakie sakwy kupisz. Każdy ma swoje zdanie na temat sakw i producentów.

szymek_sq dzięki za wytłumaczenie o co chodzi z "kominowaniem".
Odpowiedz
#12
Zwróć Piotrek uwagę, że kształt sakw Crosso jest prostokątny, a tych MSX nieregularny i nie wiem czy przewożąc większe rzeczy można efektywnie wykorzystać ich pojemność. Podczas wyprawy z mojego dużego namiotu w przedniej sakwie wiozłem tropik od namiotu. Gdyby sakwa była nieregularnego kształtu za nic bym go tam nie wcisnął, a i tak było ciasno.
Myślę, że to też trzeba rozważyć.
Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Odpowiedz
#13
Paweł faktycznie Crosso i MSX różnią się kształtem. Pierwsze prostokątne, drugie delikatnie jajowate na dole.
Jeśli w sakwach będzie się wozić ubrania i mniejsze rzeczy, to kształt nie ma takiego znaczenia.Poukładać się uda w sakwach wszystko.
Jeśli to ma być namiot, to faktycznie kształt MSX może być troszkę kłopotliwy. A o namiocie to szybciej bym pomyślał na bagażniku niż w sakwie.
Osoby które zamierzają kupić sakwy powinny przemyśleć też co będą wozić w nich (jak zauważył Paweł, kształt sakw może mieć znaczenie)
Odpowiedz
#14
Monika napisał(a):a co myślicie o sakwach MSX?
Ja w tym roku zanabyłem i jestem bardzo zadowolony. W moim centrum zainteresowania były Crosso i te MSX'y. Wybór padł na MSX'y i nie żałuję. Są sztywniejsze, lepszy sposób mocowania (coś na typ Ortliebów), odblaskowe oznacznik z obu stron etc. Używam je jeżdżąc rowerem do pracy. A co do kominowania to można to zrobić tak jak w crossach i nie zakładać klap górnych lub też włożyć coś pod klapę (ja na przykład wkładam tam kask). Jest też tańsza wersja bez dodatkowej górnej klapy.
Pozdrawiam
ArtiArt
Odpowiedz
#15
Proszę oferta Crosso i innych . Mam rabat zawsze parę zł taniej by było.
https://secure.centrumrowerowe.pl/Akces ... goria.aspx
Odpowiedz
#16
Natknąłem się na coś takiego: http://allegro.pl/item1177033074_tylne_sakwy.html
Do złudzenia przypominają crosso dry big ale 2 razy tańsze. Ktoś może coś powiedzieć?

Pozdr
Odpowiedz
#17
Kopia Crosso. System mocowań identyczny. Najważniejsze,żeby nity i szwy trzymały. Więcej nie ma co się zepsuć. Śmiem twierdzić,że materiał ten sam.
Na Allegro pojawiają się dość często. Jak to się sprawuje? Nie mam pojęcia, musiałbyś przeszukać fora niestety albo poszukać tych co kupili.
Podpisu brak
Odpowiedz
#18
crosso pojemne właśnie wiozę proszek 7kg w kartonie i wszedł do tylnej Big Grin a jest to spore pudło
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#19
Wybór padł na MSX SL 55 50l. Sprawowały się dosyć dobrze.
Świat zwolnił, bass drży wciągam dym, zamykam oczy ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości