Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe standardy rowerowe w Lublinie
#11
Aleksander W napisał(a):Cytat:
niunia2101 napisał/a:
Czy o wszystkim musi decydować Porozumienie Rowerowe?? Jest ich az tam 5 sztuk. Mogło by od nas być te 2 osoby.

Pytanie tylko kogo niunia2101 miał na myśli używając określenia "nas" ?
Jeśli jest osobą stowarzyszoną to powinien znać odpowiedź.
Jeśli zaś miał na myśli forumowiczów na RL to wtedy wszyscy są od "nas".
Może niunia2101 by wyjaśnił tylko gdzieś znikły jego posty...

EDYCJA 12-07-2010 godz. 12:50
W związku z wyjaśnieniem pewnych spraw (posty poniżej) niniejszy post jest nieaktualny.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#12
Aleksander W napisał(a):Gdy z rok temu powstał wątek w którym padła propozycja zaangażowania się w działania na rzecz infrastruktury, Porozumienie zostało równo zj*bane jako "coś" które gó*no zrobiło i gó*no znaczy.
Mam propozycję, aby nie odgrzewać tego kotleta w kolejnym wątku.
Jeśli są nowe osoby na forum, które nie znają historii, można przecież wysłać im linka, aby sobie poczytała, a nie na forum ponownie podnosić ciśnienie używając marginesowego słownictwa. Gwiazdki nic tu nie znaczą, bo przekaz jest oczywisty.
Chyba, że nowym standardem rowerowym w Lublinie ma być znowu kłótnia...
Odpowiedz
#13
Wieśko napisał(a):Mam propozycję, aby nie odgrzewać tego kotleta w kolejnym wątku.
Jeśli są nowe osoby na forum, które nie znają historii, można przecież wysłać im linka, aby sobie poczytała, a nie na forum ponownie podnosić ciśnienie używając marginesowego słownictwa. Gwiazdki nic tu nie znaczą, bo przekaz jest oczywisty.
Chyba, że nowym standardem rowerowym w Lublinie ma być znowu kłótnia...


Zgadzam się z Twoją propozycją, kończę dawny temat i przepraszam za niezbyt ładne słowa.
Z niunia2101 wyjaśniliśmy sobie sprawę na PW.

Pozostaje więc sprawa nowego tematu - co zrobimy wszyscy razem, by jak najlepiej wykorzystać fakt wejścia w życie standardów rowerowych. Odetnijmy przeszłość, myślmy o przyszłości.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#14
Aleksander W napisał(a):Pozostaje więc sprawa nowego tematu - co zrobimy wszyscy razem, by jak najlepiej wykorzystać fakt wejścia w życie standardów rowerowych.

Paragraf 2 punkt 3 zarządzenia Prezydenta jednoznacznie określa kompetencje osób wchodzących w skład zespołu opiniującego.
Chyba nie będzie problemu aby zespół przed podjęciem decyzji poinformował o danym temacie i poznał opinie innych forumowiczów.
Nie ma sensu dyskutować o tym co było.
O zarządzeniu Prezydenta i treści dokumentu też nie skoro to weszło już w życie.
Pozostaje więc dyskusja o projektach i inwestycjach, które zespół będzie musiał zaopiniować.
I to wszystko wydaje mi się można właśnie zrobić razem.
Naszymi opiniami i dyskusjami pomóc zespołowi przed podjęciem ostatecznych decyzji, które wtedy będą opiniami nas wszystkich :-D
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#15
mamut77 napisał(a):Rzekomo do 2015 ma powstać ponad 170 km ścieżek rowerowych ( :!: :?: :!: )
http://www.mmlublin.pl/blog/entry/5151/Raj+dla+miłośników+jazdy+na+rowerze.html
Tak sie dopiero przyjrzalem tej mapce w art. np 11 Park Rury - ciekawe! Po znaku na koncu i poczatku i koniec oznak, ze to sciezka. Tyle ze mandatu nie maja prawa wlepic bo znaki sa (tez chyba dyskusyjne).
No to juz pewnie wiemy jak dostaniemy te 170 km? Postawi sie po znaku gdzies na chodniku i drugi 5 km dalej i git. +5 do sciezek.
Sorry za PL znaki - gdzies mi wcielo Sad
Odpowiedz
#16
W wąwozie między LSM a czubami jest w zasadzie kawałek wydzielonej ścieżki dla rowerów, ale tylko kawałek, który nie dość, że nie dokończony, to obecnie zarasta. A znaki dotyczą chyba tak naprawdę tylko tych fragmentów (kilka metrów czerwonej kostki za przychodnią, kawałek po stronie osiedla Konopnickiej - kończy się w trawie - i kawałek pod górę nowych bloków na Rucie. Przyznam szczerze, że do tej pory nie wiem i nie rozumiem dlaczego porzucono ten fragment przy osiedlu Konopnickiej. A co do samego wąwozu, to trochę dobrych chęci i bez problemu możnaby poszerzyć tam drogę o pas dla rowerów.
Wszechkozacki Związek Hodowców Gronkowców - Oddział Zamiejscowy
JID: <!-- e --><a href="mailto:harkonnen2@jid.pl">harkonnen2@jid.pl</a><!-- e -->
Odpowiedz
#17
No to tak. Byłem dzisiaj (wczoraj dla ścisłości) i .. sporo nowego zastałem a zwłaszcza dlatego że najczęściej w tej części Lublina bywałem nocą i nawet wywiad z zawianym gościem na rowerze "nie tam, nie ma ścieżek" dał taki obraz. Także poprawiam zaraz co nieco na mapach i zwracam honor bo coś jednak się dzieje ..kostka spartolona ale zawsze jakaś sensowna ciągłość tej ścieżki jest - brawo za "plac zabaw z łańcuchami" przy samej "zakrzaczonej" ścieżce TEN PAN :[
A i wyszło że myślimy o trochę innych miejscach.
Odpowiedz
#18
Odnośnie mapki z MM, to jeszcze dodam, że kawałek oznaczony jako "9 - Poniatowskiego" już istnieje i da się przejechać, nie wiem jak z oznakowaniem, bo byłem tam w zeszłą sobotę. W kwestii wąwozu na Rurach, to pisałem o >>tych fragmentach<<. Nawet oznakowane były, tylko z jakichś powodów cała rzecz została porzucona. No i jeszcze jest też kawałek "ścieżki" wzdłuż Głębokiej, między Filaretów a Wileńską, tyle, że bez oznakowań, więc wszyscy traktują to jako dwukolorowy chodnik.
Wszechkozacki Związek Hodowców Gronkowców - Oddział Zamiejscowy
JID: <!-- e --><a href="mailto:harkonnen2@jid.pl">harkonnen2@jid.pl</a><!-- e -->
Odpowiedz
#19
harkonnen2 O, dzieki za info. Zapomniałem o tej Głębokiej a i przecież jest jakiś fragment(cik?) gdzie na Turkusowej czy jak.

No z tym wąwozem to faktycznie ktoś coś olał. W zeszłym roku jeździłęm tam (bodaj z mamut77 i ..hmm zapomniałem) i właśnie szukałem tego fragmentu. Jeździłem nawet po tej pętelce i próbowałem zgadywać czy to może być ścieżka. Znaków/Oznak nie było - na pewno Paweł (mamut) potwierdzi, po prostu zero oznakowania i dlatego nie zaznaczyłem na mapie - bo co mam zaznaczać szary chodnik w dziwnym kształcie?

Jak dla mnie to miasto w ogóle nie powinno się chwalić, że tam jest jakaś ścieżka bo gdzie/jak one są oznaczone? Gdzie ta ścieżka? Co jest chodnikiem a co DDR i jak przypadkowy pieszy ma to zobaczyć. A gazety to już w ogóle na temat ścieżek sieją tylko propagandę - zwykłe nierzetelne i tendencyjne informacje ..i weź tu se kup gazetę.
Odpowiedz
#20
Mamut wszystko potwierdza :mrgreen: .

Co do Głębokiej; według mnie nie jest to ścieżka, choćby dlatego, że nie ma tam żadnych oznakowań. Jakiś czas temu nawet jechałem tamtędy i ich szukałem - i nie znalazłem. Gdyby fakt, że ktoś popełnił dwukolorowy chodnik (co jest lekką głupotą, bo taki chodnik utwierdza w przekonaniu, że jak są dwa pasy to można nimi oboma łazić bez skrępowania), oznaczał, że w tym miejscu jest CPR, to na osiedlu miałbym ich kilka ładnych kawałków.

A swoją drogą dostali jakiegoś szmergla z tą swoją kostką: na kilku już zastąpili, a na innych zastępują nimi asfalt na osiedlowych uliczkach... Ciekawe, czy doczekamy się powrotu brukowanych głównych ulic :mrgreen: :-P :mrgreen: .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości