Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pęknięta rama - jakie szanse na uznanie gwarancji?
#1
http://picasaweb.google.com/www.on.bike ... RamaRadon#

Pękło mocowanie na bidon na skośnej róże. Jedno bardziej, na drugim widać pęknięcie. Musiałem przy wywrotce uderzyć w bidon i koszyk...

Jakie są szanse na uznanie gwarancji?

Jaki wpływ ma takie uszkodzenie na ramę? Mam do przejechania do polski 800 km z sakwami...
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#2
Szanse ciężko przewidzieć, bo to zależy od tego jak to się stało i jak do tego podejdzie dystrybutor.

Poszło w miejscu łączenia stalowej tulejki z aluminiową rurą. Nie wiem czy sama rura jest pęknięta, wygląda jak to by była tylko popękana warstwa lakiernicza. Na oko ciężko stwierdzić. Jeśli popękała rura to jazda będzie powodowała dalszą propagację pęknięć a rura walnie całkowicie. Nierówne krawędzie będą dodatkowo skupiskiem naprężeń i wtedy ja bym nie ryzykował rozpędzania się. Jeśli nie, to konstrukcja będzie osłabiona ale powinieneś dojechać, bo to wszystko jest planowane z zapasem (chyba ze jakaś mega odchudzana rama).

Jedź ostrożnie (jak masz do wyboru jazdę po płytach czy wydeptaną ścieżką to jedź ścieżką, omijaj dziury w asfalcie) i z uwagą na zachowanie roweru oraz co jakiś czas oglądaj to miejsce. Obstawiam że jak się coś będzie działo to pewnie na boki - w poprzek rury, a nie wzdłuż.
Odpowiedz
#3
urwała ci się / odpękła nitonakrętka (wspawana nakrętka),
Spotkało mnie to w listopadzie 2009 w Zaskarze po upadku na koszyk bidonu.
Z tego co wiem producent / dystrybutor tego nie uzna jako część eksploatacyjną / gwinty ramy - spychają to na niewłaściwe użytkowanie / serwis etc.
Jeżdżę z tym do dzisiaj spoglądając czy nie pojawia się rysa świadcząca o powiększaniu pęknięcia ale niczego takiego nie zaobserwowałem - stwierdzam więc że na samą ramę wpływu to nie ma Smile

Co do rozwiązań - umówiony jestem z Arturem w Inżynierii R. tylko czasu mi brak, ma wydobyć starą i wstawić nową

Pozdrawiam.
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz
#4
Kuba napisał(a):ie wiem czy sama rura jest pęknięta, wygląda jak to by była tylko popękana warstwa lakiernicza.

na pierwszy rzut oka widać że jest pęknięta (tzn. wyrwana nakrętka) nie widzisz tego :?:
Odpowiedz
#5
na moje oko to wina ramy a nie twoja, idź reklamuj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości