Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki klucz?
#1
Mam suport (klasyczny), który wymaga najwyraźniej jakiegoś dziwnego klucza. I mam takie pytanka:
- jak pasujący do tego cholerstwa klucz może wyglądać,
- gdzie go dostać,
- jak owo cudo może się nazywać.
Póki co przejrzałem oferty sklepów internetowych, ale jakoś nie wypatrzyłem niczego, co mogłoby pasować... choć niewykluczone, że jestem mało domyślny.

To draństwo oczywiście daje się odkręcać (i to bynajmniej nie młotkiem i punktakiem, jak mi jeden geniusz doradzał, a poprzedni właściciel roweru chyba robił :-P ), ale jest to, delikatnie mówiąc męka. A tak z raz na rok wypada przesmarować łożyska, czy zniwelować luzy...
Odpowiedz
#2
widzę że to stary suport więc i klucz musiałbyś mieć stary
to musi być coś podobnego do jednego z kluczy poniżej

[Obrazek: 12060012_lrg.jpg]
na górnym rzucie trzeci od dołu (wygląda jak otwieracz :-D )
tylko ten musiałby mieć chyba nieco większy promień krzywizny

mam gdzieś takie chyba nawet w garażu od starego roweru sprzed 10 lat :mrgreen:
Odpowiedz
#3
Jeżeli masz w domu tzw. morsa (link)

http://allegro.pl/item1098734071_szczyp ... f_vat.html

To myślę że z pewnością udałoby Ci się odkręcić suport. Przynajmniej mi się udało bez problemu.
[Obrazek: u6870y2011v3.gif]
Odpowiedz
#4
Wygląda to tak: http://www.cyklotur.com/img/min/530/1/5 ... 00x300.jpg Tylko, że jak masz zjechane już te miejsca pod klucz to może się okazać, że nic prócz młotka i punktaka Cię nie poratuje. Najlepiej to przejdź się po serwisach i zapytaj o radę.
Odpowiedz
#5
Skocz do inżynierii. Artur pewnie ma ten klucz, o którym pisze anodamian w swoim zestawie. Myślę że Ci bez problemu użyczy na chwilę.
Odpowiedz
#6
Mi zależy na kupnie takiego klucza, dlatego pytam :-) . A tak to nawet nie wiedziałem za bardzo jak takie cuś może wyglądać.

marecky napisał(a):mam gdzieś takie chyba nawet w garażu od starego roweru sprzed 10 lat
Rower ma ponad dziesięć lat :mrgreen: . Suport nigdy nie był wymieniany z tego co mi wiadomo. A ja jakoś tak nie lubię poprawiać czy wymieniać czegoś, co dobrze działa.
Sagan, po użyciu czegoś takiego miałbym z głowy nakładanie kontrnakrętki :mrgreen: . Aż tak zdesperowany nie jestem :mrgreen: .
Anodamian, dzięki :-) . To może być rzeczywiście to... A wyprawa do serwisu to swoją drogą :-) .
Odpowiedz
#7
Ja myślę że to na 95% to co pisze Anodamian.
Tu masz lepsze foto i opis.
http://www.velo.com.pl/produkty/?m=11&pk=%&id=705
Można go nabyć (na zamówienie) choćby w Cyklo albo poprzez stronkę i odebrać w jednym ze sklepów grupy Accent.
Odpowiedz
#8
No właśnie, dzięki za opis i lepszą fotę (właśnie zaczynałem szukać tego w googlach)... Wychodzi na to, że jest to klucz do nakrętki kontrującej, a akurat z tym nie ma problemu, bo spokojnie łapię to innym ustrojstwem. Chodzi mi o miskę suportową, nie nakrętkę (sorry, moja wina - niejasno się wyraziłem :oops: ) - jej odkręcanie i dokręcanie, to spory problem, więc chciałbym właśnie zdobyć klucz pasujący do niej.
Odpowiedz
#9
A to w takim przypadku będzie pewnie coś takiego: http://www.cyklotur.com/x_C_I__T_KLUCZ+ ... __PD_.html
W opisie jest niby napisane, że jest to klucz do dura ace i xtr-a, ale wg książki Zinna powinien pasować włąśnie do klasycznych misek.
Chociaż ja na twoim miejscu, jeżeli masz korbę na kwadrat, to wolałbym wsadzić nowy pakiet za 30zł i nie bawić się ze smarowaniem i luzami.
Odpowiedz
#10
anodamian napisał(a):Chociaż ja na twoim miejscu, jeżeli masz korbę na kwadrat, to wolałbym wsadzić nowy pakiet za 30zł i nie bawić się ze smarowaniem i luzami.

Dodatkowo, rozbierane suporty nie mają zwykle żadnego uszczelnienia, a takie Alivio za 30 zł ma całkiem przyzwoite uszczelki.

Tyle że przejście na pakiet wymaga zakupu klucza do jego wkręcenia (jakieś 20 zł), lub zapłacenia za jego wkręcenia, ale widzę że kolega woli raczej sam naprawiać swój rower, więc pewnie zechciałby taki klucz zakupić, a to już daje 50 zł.

Poza tym wydaje mi się że nie wszystkie kwadraty są identyczne i najlepiej przed zakupem zapytać jakiegoś zaufanego mechanika czy się nada.


IMHO najlepszym rozwiązaniem byłoby zmajstrowanie takiego klucza z grubej blachy i 2 śrubek przy użyciu wiertarki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości