Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
łęczna -> poleski park narodowy -> łęczna
#1
[Obrazek: c7ca9e9cfd13216am.jpg]

TRASA OD ŁĘCZNEJ

Wyruszamy droga numer 820 w kierunku ludwina. Za miejscowością Rogóźno skręcamy w kierunku Krasne. Cały czas kierujemu sie droga z pierwszeństwem. W Maśluchach jedziemy prosto na Stary Uścimów. Natomiast w Starym Uścimowie na Nowy Orzechów. Nastepnie trasa 820 jedziemy aż do Sosnowicy. Gdy dojedziemy już do sosnowicy najlepiej zaopatrzeć sie w zapasy wody, ponieważ aż do urszulina nie bedziemy mieli możliwości tego zrobić. W Sosnowicy kierujemy sie na Hole. Juz chwilę za sosnowica możemy podziwiac piekne jeziora. W Holi kierujemy sie na Wołoskowole. Warto zatrzymać sie na chwile przy pieknej cerkwi widocznej z drogi oraz zajechać do skansenu który "chyba" nie wymaga opłaty Wink Kiedy dojedziemy do skrzyżowania z droga 819, przejeżdzamy ja i wjeżdzamy na polna drogę w kierunku Wielki łan. Gdy dojedziemy do Wielkiego łanu (za laskiem, na górce) skręcamy w lewo i kierujemy sie zgodnie ze znakami (zielony i zółty szlak). W lesie na szlaku bedziemy mogli zjechać na wieże obserwacyjna obok "Durne bagno". Naprawde warto tam pojechac gdyż miejsce jest magiczne. Gdy już powrócimy na szlak, kierujemy sie cały czas zgodnie ze znakami aż dojedziemy do pomnika oraz grobów zołnieży polskich. Z drogi polnej wjeżdzamy na asfalt w lewo i tak aż do wytyczna i skrzyżowania z droga nr 82. kierujemy sie na Urszulin. W Urszulinie Skręcamy na skrzyżowaniu na Sosnowice i chwile potem odbijamy od drogi głównej na lewo. Mijamy wsie: Debowiec, Stare Załucze (tu znajduje sie muzeum parku poleskiego oraz rezerwat zółwi błotnych). Kiedy kończy sie droga skręcamy za mostkiem w lewo i dalej jedziemy aż dojedziemy z powroterm na asfalt i skręcamy pierwsza w prawo na Piaseczno. Po przejechaniu Piaseczna skręcamy w lewo na droge nr 820 w kierunku Łęczna. Możemy pojechać ta droga do łęcznej, bądz skrecic w rogóźnie w prawo (zjazd naprzeciwko zjazdu nad jezioro) i dalej sekwencja zakretów lewo, prawo, lewo, prawo Wink Gdy dojedziemy do asfaltówki to skręcamy w prawo a nastepnie w lewo i jedziemy do Ludwina gdzie wskakujemy na droga nr 820 i dojezdzamy do łęcznej. Smile
Odpowiedz
#2
hey! trasa fajna, często w tamtych stronach bywam :-) tylko nie podoba mi sie odcinek główna drogą z Orzechowa Nowego do Sosnowicy. mysle że o wiele bezpieczniej było by przeciąć droge 820 i do Sosnowicy dojechać przez Zienki i i Górki ;-)
Pozdrawiam - michał Wink
Odpowiedz
#3
Ja pokazałem wariant którym sam jechałem. Mówiąc szczerze, to planowałem jechać właśnie przez Zieńki i Górki (jedlanke?) ale pomyliłem drogi i wyszlo jak wyszlo Smile jedno jest pewne, trasa obowiązkowa dla osób które uważają że nasz powiat (łęczyński) jest nudny Smile
Odpowiedz
#4
za młodu jeździłam tymi trasamiSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości