Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
67. Tour De Pologne 2010
#1
No i się zaczęło.Pierwszy etap zgarnął Jacopo Guarnieri z Liquigasu !; ) Kolarze mieli do pokonania 175 km, gdzie 64 km to pętle w Warszawie ,których było 8. Przez dłuższą część trasy uciekała 4 zawodników ,w której był nasz reprezentant Błażej Janiaczyk ,który po etapie został najaktywniejszym zawodnikiem wyścigu jak na razie. W Klasyfikacji Górskiej objął prowadzenie Maciek Bodnar,który wygrał w Warszawie jedyną "górską premię" 3 stopnia.
Pod koniec etapu, na ostatniej rundzie, jakiś kilometr przed metą peleton zaliczył krakse... czyli mięso było Tongue około 30 zawodników udało się pojechać dalej i między nimi rozegrał sie finisz ,oczywście reszta też dotrzapała się jakoś do mety, oprócz 2 zawodników ,których karetka zabrała do szpitala. To tyle z tego co widziałem i słyszałem ,ponieważ ja czekałem na zawodników przy autokarach na torwarze. Zgadałem się z mechanikiem z Milramu i planuje pojechać jeszcze na finał do KrakowaWink
Odpowiedz
#2
No i już dobre pare godzin po drugim etapie. Tym razem najlepszy na finiszu w Dąbrowie Górniczej okazał się Andre Greipel z Columbii Smile
Odpowiedz
#3
I jakieś 30 minut temu minął kolejny etap Touru. Zwycięsko wyszedł na tym Hutarovich z FDJ ,na finiszu mozna bylo zaobserwowac ostra walke sprinterów m.in. tez Haedo i Davisa. Tym razem Greipel wybrał inną taktykę na zwycięstwo ,która nie przyniosła mu wygranej...
Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Alan Davis(Astana) .
Odpowiedz
#4
Kolejny dzień zmagań za kolarzami..tym razem najlepszy na końcowych metrach okaazał się Mirco Lorenzetto z Lampre ,tuż za nim uplasował się jego kolega z drużyny Grega Bole a na trzecim miejscu finiszował zeszłoroczny triumfator Touru A. Ballan.
Dzięki temu zwycięstwu Lorenzetto odebrał żółtą koszulkę Allana Davisowi z Astany.
Zaś dzisiejszy etap będzie jednym z dwóch najtrudniejszy na tegorocznym tourzeSmile
Odpowiedz
#5
Irlandczyk Daniel Martin wygrał królewski etap w tourzeSmile dzięki zwycięstwu został liderem wyścigu i ma poważne szanse na zwyciestwo w calym tourzeSmile
Odpowiedz
#6
Nie bluźnij! Poważne szanse to ma Sylwek a nie jakiś tam Irlandczyk. ;-)
Odpowiedz
#7
Jak Sylwek dziś nie ruszy do ataku na decydujących podjazdach wygranej nie będzie
Byłem wczoraj mocno zdziwiony że nie goni Martina jeśli chce wygrac musi kasować takie ataki
Odpowiedz
#8
Spokojnie, nie bez powodu wczoraj tak wysoko dojechał (tak sobie myślę).
Odpowiedz
#9
Sylwek wygra,bo tak obstawiłem w konkursie ;p ale Martin ma teraz przewagę całych 25 sek nad Sylwkiem,więc będzie musiał sie przyłożyć dziśSmile
Odpowiedz
#10
Sylwek wygra w przyszłym roku jak będzie miał ze dwóch niezłych górali w ekipie.
Pięknie dziś jechał Marek Rutkiewicz, szkoda że etap nie kończył się na przedostatniej górze :-D
Podjazd pod Gliczarów bardzo sztywny, ale dałoby się go ... podejść z buta :mrgreen:
A jutro cały wyścig wygra jakiś tam Irlandczyk :-(
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości