Strony (2):    1 2
mamut77   11-08-2010, 13:01
#11
Harkonnen2, ważniejsze jest zachowanie ludzi na co dzień na ulicy wobec rowerzystów. Dziennie wyrabiam ileś tam kilometrów głównie ulicami, ale bywa że i osiedlowymi alejkami pomiędzy pieszymi (lawirując pomiędzy samochodami zaparkowanymi pod znakami zakazu parkowania :-P ) i praktycznie nie spotykam się z jakimiś objawami wrogości. Ani ze strony kierowców ani pieszych - wszyscy się jakoś mieścimy, bywa nawet, że ktoś mi ustąpi pierwszeństwa innym razem ja pomacham komuś ręką, żeby jechał i jakoś to wszystko gra.
Nie żeby różne dziwne rzeczy się nie zdarzały, ale tego typu matoły udowadniające swoją wyższość na drodze wobec rowerzystów, innych także nie szanują i w chwilę po wymuszeniu pierwszeństwa na rowerzyście trąbią na L-kę, która ośmiela się wlec 50km/h w terenie zabudowanym. I właśnie tacy ludzie najczęściej siedzą potem na forach i się wyżywają; zwłaszcza jeśli zdarzyło się takiemu załapać na mandat, bo zaparkował na ścieżce rowerowej, uszkodził sobie lusterko na kierownicy jakiegoś roweru, ewentualnie wpienia go, że ten spod 9tki zimą wyciąga rower i wyrusza w swoją stronę zaledwie kwadrans wcześniej niż robił to latem, zamiast poświęcić pół godziny na odkopywanie swojej bryki i ponad godzinę na jej odpalanie przy dwudziestostopniowym mrozie, a potem wlec się rzeczoną bryczką 10 km/h bo ślisko a oponek się nie zmieniło (przerobiłem to: dowiedziałem się, że robię z miasta wiochę, jeżdżąc zimą :mrgreen: ).

A co do forum... To forum jest takie, jacy jego użytkownicy. Po forum gazeta.pl można spodziewać się niewiele więcej niż po forum Onetu czy Interii; wchodzi tam taki nawiedzony i wklepuje debilizmy pod kilkunastoma nickami. Gdyby wierzyć temu, co tam się pisze, rzeczywiście trzeba by zacząć coś z tymi wrednymi rowerzystami robić, bo np straszliwie terroryzują pieszych, co chwila wysyłając kogoś do szpitala, a ginie przez nich przynajmniej jeden bogu ducha winny kierowca miesięcznie :lol: .
Tymczasem jakoś tak się składa, że policja w Lublinie otrzymuje w ciągu roku zaledwie jedno zawiadomienie o piracie rowerowym, natomiast co do samych wypadków spowodowanych przez rowerzystów, w których odniósł obrażenia ktoś inny niż sprawca, to na przestrzeni trzech lat:
- 41 osób zostały ciężko ranione;
- 4 zginęły.
Szczegóły tutaj http://www.gddkia.gov.pl/viewattach.php ... 82078067e8 , strona 38.


Podejrzewam, że gdyby wrzucić takie opracowanie do poczytania szacownym trollom na forach GW czy Onetu, dowiedzielibyśmy się, że to wszystko to spisek i propaganda cyklistów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Dobra, rozpisałem się jak głupi; spadam spowodować parę korków na mieście... :->
kenubi   11-08-2010, 14:22
#12
mamut77 napisał(a):zwłaszcza jeśli zdarzyło się takiemu załapać na mandat, bo zaparkował na ścieżce rowerowej,
O proszę, dzisiejszy klasyczny przykład z Piask http://migrol.pl/temp/piaski.jpg
Ja rozumiem że mała mieścina i te DDR to zrobione "jak zawsze" ale przyjedzie taki do "stolicy" Wink i to samo·
p.s. A na "piaseckiej" (piaski-zamość) to zacząłem jeździć poboczem po lewej stronie drogi (pod prąd) - za dużo debili gnających poboczami.
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.