Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słownictwo na forum
#21
jako że mój nick wyświetla się na zielono, od dzisiaj będę starał się egzekwować stosowanie się do regulaminu. za niestosowanie się do niego będę stosował proponowane przez Kolegów powyżej sposoby, przypominające o jego istnieniu.

pewnie zmusi to wielu Użytkowników do zapoznania się z regulaminem forum. jestem bowiem przekonany, że znakomita część z obecnych Użytkowników tego jeszcze nie zrobiła. skoro my, Polacy, nie czytamy nawet umów kredytowych, czy innych ważnych dokumentów, to czego oczekiwać od ludzi rejestrujących się na jednym z wielu forów internetowych, w których życiu uczestniczą.

i tak jak np. opłata za nieterminową spłatę karty kredytowej działa jak zimny prysznic na Posiadacza takiej karty nieświadomego zapisów regulaminu, który podpisał - jak zimny prysznic będą działały bany czy - na początek - ostrzeżenia.

osobiście nie mam nic przeciwko przeklinaniu od czasu do czasu, ale racją jest, że niedobrze się dzieje, kiedy słów powszechnie uznanych za niecenzuralne pojawia się u nas zbyt wiele i kiedy te słowa powoli zaczynają przystawać do naszego forum i wystawiać mu wizytówkę.

P.S. liczę, że - dzięki temu wątkowi - nie będziemy jednak musieli ostrzegać czy banować, bo Użytkownicy sami się zreflektują i będą się zachowywać tylko przyzwoicie i respektować zapisy regulaminu.
Odpowiedz
#22
Mario, zgadzam się z Tobą. Dla nie nie są problemem epizodyczne posty (jak dobrze określił Mariusz-Finch) tzw "z dupy", ale wulgarne słownictwo, które tez nie jest powszechne, ale zaczęło się "plenić".
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#23
może zrobić grupy / rangi użytkowników oraz odpowiednie działy z przywilejami dla wybranych etc.
Już kiedyś o tym pisałem, że nie podoba mi się upubliczniona dyskusja ze wszystkimi.
Jak w każdym środowisku tworzą się grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach / pasjach / stylach bycia - tworzą się zarzyłości, a co za tym idzie człowiek chciałby otwarcie pogadać bez pitolenia się z opinią ogółu. Nie dziwi też chęć organizowania ustawek w takim zamkniętym gronie - ale nie, tutaj trzeba pracować na ogół i częste biadolenie, a to za ciężko było, a to zgubiliście mnie, a to nie było miłe etc. oraz wynikające z tego głupie dyskusje i puszczające nerwy...
Powiedzmy tak - nowi mają dostęp do części ogólnej,
Dać grupę i zamknięty dział forum dla zaawansowanych hmmm hardcorów, sportowców, etc. - tam będą się spokojnie wyżywać między sobą i na siebie :lol: bo wszystko i tak pójdzie w niepamięć na kolejnym na....niu :mrgreen:
Do grup dostaje się przywileje po zaakceptowaniu przez jej członków (takie klany :-P) osobom które się pokazały na żywo i w terenie udowadniając swoją wartość lub inaczej - pokazując na co je stać.
To taki na szybko sporządzony zarys idei ale czy już nie za późno skoro odłamy się już utworzyły Undecided (wtedy uniknie się dyskusji pomiędzy hmm powiedzmy młodocianymi fanami kultury stadionowej ;-) lansującymi swój potencjał w boju - przecież nie ma chojraka nad tego cwaniaka :lol:, etc.)
Pozdrawiam.
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz
#24
Arkus, mówię temu pomysłowi stanowcze nie. Dlaczego? Dlatego, że jest to sprzeczne z ideą Stowarzyszenia Rowerowy Lublin. Jeżeli ktoś chce tworzyć jakieś klany, elity - proszę bardzo, internet jest bardzo pojemny. Zresztą ci co potrzebowali takiej intymności już to zrobili.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#25
Arkus napisał(a):Dać grupę i zamknięty dział forum dla zaawansowanych hmmm hardcorów, sportowców, etc. - tam będą się spokojnie wyżywać między sobą i na siebie bo wszystko i tak pójdzie w niepamięć na kolejnym na....niu

Zasadniczo wydawało mi się, że taki podział już istnieje. Ci co chcą sobie pocisnąć, umawiają się w dziale sportowym, a Ci co jeżdżą na luzaku i dla oglądania widoczków w dziale turystycznym. Kwestia tylko autoograniczania się i umiejętności dostosowania się do wycieczki, na której się jedzie.

Odnośnie meritum, uważam, że bluzgi są czasem potrzebne. Każdemu czasem ciśnienie rośnie i chce sobie puścić wiązankę, żeby trochę pary spuścić. Kwestia jedynie znać proporcjum i nie robić tego nagminnie. Oczywiście można to wymusić batogiem, ale w zdecydowanej większości to użytkownik powinien się zastanowić sam, czy naprawdę konieczne jest użycie popularnego przecinka. Bądź co bądź w większości jesteśmy tutaj dorośli, więc czy naprawdę trzeba nad nami stać z pałą, żebyśmy się zachowywali jak dorośli?
Wszechkozacki Związek Hodowców Gronkowców - Oddział Zamiejscowy
JID: <!-- e --><a href="mailto:harkonnen2@jid.pl">harkonnen2@jid.pl</a><!-- e -->
Odpowiedz
#26
Popieram Jurka. Kiedy zostaną wprowadzone rangi, dopiero zacznie się pompowanie postów.
Harkonnen2 napisał(a):Kwestia jedynie znać proporcjum i nie robić tego nagminnie.
To teraz musielibyśmy się zając określeniem jakiegoś proporcjom. I będą niejasności, kto przekroczył granice a kto nie. Szkoda zachodu.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#27
diablo napisał(a):(...)
A pisanie w tytule użytkownika "Stowarzyszony" nie jest tworzeniem klanu, elity..

Michał, w moim rozumieniu o tworzeniu klanu czy elity decyduje otwartość na drugiego człowieka, na środowisko. I myślę, że jako RL zdaliśmy z tego egzamin. Opis, że ktoś jest "Stowarzyszony" ma znaczenie tylko informacyjne. Ta sama informacja jest na stronie Stowarzyszenia. Jakby nie było Stowarzyszenie Rowerowy Lublin jest gospodarzem tego forum. Stowarzyszenie prowadzi przejrzystą działalność w oparciu o statut, z którym każdy może się zapoznać.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#28
Harkonnen2 napisał(a):Bądź co bądź w większości jesteśmy tutaj dorośli, więc czy naprawdę trzeba nad nami stać z pałą, żebyśmy się zachowywali jak dorośli?
Widzę, że niektórzy w ogóle nie rozumieją jak to funkcjonuje... :roll:

Rejestrując się zaakceptowałeś regulamin. W regulaminie stoi jak byk, że na forum się nie przeklina. A twoje osobiste zdanie na temat przekleństw nie ma żadnego znaczenia. I nikogo tu nie obchodzi czy ty wulgaryzmów używasz mądrze czy głupio i czy w odpowiednim momencie.

Zaakceptowałeś regulamin! Więc się do niego stosuj. A jak się nie będziesz stosował to będziesz zbierał ostrzeżenia i bany (tak przynajmniej być powinno). Jak regulamin się nie podoba to trzeba było się nie rejestrować, to nie jest obowiązkowe. A jak się już zarejestrowałeś to się do tego regulaminu dostosuj.

Nie traktuj tego nadmiernie personalnie - to się tyczy wszystkich którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości.
Odpowiedz
#29
maYkel napisał(a):Zaakceptowałeś regulamin! Więc się do niego stosuj. A jak się nie będziesz stosował to będziesz zbierał ostrzeżenia i bany (tak przynajmniej być powinno). Jak regulamin się nie podoba to trzeba było się nie rejestrować, to nie jest obowiązkowe. A jak się już zarejestrowałeś to się do tego regulaminu dostosuj.

właśnie. tak powinno być. nie tylko tutaj, ale i w całym tym kraju. jak ktoś coś zaakceptował, podpisał, to powinien się do tego stosować. niestety, nie jest tak i nie ma większego znaczenia, w jaką dziedzinę życia spojrzymy. w niemal każdej znajdą się ludzie (i to w sporej ilości), którzy mają jakieś tam własne spojrzenie na dany temat i ich zdanie jest odmienne od np. obowiązującego prawa. nie rozumieją, że składając pod czymś podpis się na to zgodzili, nie rozumieją, że obowiązuje ich prawo, czy jakieś inne regulacje. wydaje im się, że jak im się coś nie podoba, to nie muszą się do tego stosować, bo mają takie prawo (tylko nie wiedza sami, na jakiej podstawie takie prawo miałoby im przysługiwać). po prostu, po zmianach z 1989 roku, poprzewracało się wielu osobom u nas w kraju w głowach i wydaje im się, że wszystko im wolno i od wszystkich mogą wymagać tego, co im się tylko akurat zamarzy.

dlatego właśnie pojawiają się takie śmieszne wypowiedzi, jak ta, do której maYkel nawiązałeś (na którą odpowiedziałeś).

przykro mi to mówić, ale zatrważa mnie fakt, że tak wiele osób traktuje swoje życie (bo przecież uczestnictwo w forum na Internecie jest częścią ich życia) strasznie niepoważnie. przykro mi, że takie osoby nie dość, że nie zapoznały się z regulaminem, to jeszcze próbują udowadniać innym, że należy go zmieniać.

słowa maYkel'a określiłbym wręcz jako "święte". jeśli ktoś nie zgadza się z choćby jednym zapisem regulaminu tego forum, nie powinno go tutaj być. jeśli ktoś zaakceptował regulamin nie czytając go, to niech teraz ponosi tego konsekwencje.


co do tworzenia grup z autoryzacją dostępu dla określonych użytkowników - uważam, że jest to bez sensu, podobnie jak uważa Jurek S.. dlaczego? bo może powodować, że niektórzy Użytkownicy forum poczują się "gorsi" ze względu na brak dostępu do takich grup. natomiast słowo "Stowarzyszony" pod nickiem nie oznacza przynależności do żadnej lepszej kasty, elity czy jak to nazwać. w praktyce oznacza ono tylko tyle, że dana osoba jest członkiem Stowarzyszenia "Rowerowy Lublin", czyli do tego stowarzyszenia wstąpiła (została przyjęta), płaci składki i ewentualnie na rzecz stowarzyszenia działa. Jeśli ktokolwiek chciałby zostać przyjęty w poczet Członków Stowarzyszenia, powinien zgłosić taką chęć do Zarządu właściwym kanałem. Nic prostszego. Powinien się jednak wcześniej zastanowić, w jakim celu chce być w Stowarzyszeniu i co może do niego wnieść. Każda kandydatura zostanie z pewnością rozpatrzona.
Odpowiedz
#30
Co do rang to od zawsze byłem przeciwny i nic się nie zmieniło, Jurek i MindEx podobnie, więc raczej nic tutaj nie zdziałacie. Co do tworzenia subfor niewidocznych dla pewnych użytkowników także jestem na "nie" i podobnie jak Jurek uważam, że jest to sprzeczne z ideą RL. Jak ktoś chce jeździć w zamkniętym gronie to się umawia przez telefon z ziomkami, albo tworzy sobie zewnętrzne forum i tam robi co mu się podoba. Tutaj regulamin jest jasny i dotyczy wszystkich. Przez pewien czas sprawdzało się "miękkie" administrowanie tego forum i ingerowanie tylko w bardzo skrajnych przypadkach i puszczanie płazem lekkich nadużyć. Ten czas się właśnie skończył i zaczęła polityka "zero tolerancji". Zatem albo ktoś się stosuje do regulaminu, albo ponosi wszystkie konsekwencje jego łamania z banem na czele.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości