Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słownictwo na forum
#31
maYkel napisał(a):Widzę, że niektórzy w ogóle nie rozumieją jak to funkcjonuje...

Rozumieją bardzo dobrze. Piszesz mi akurat to, co sam pisałem trollom na różnych forach. Sęk w tym, że z różnych obserwacji wychodzi mi, że nawet największy zamordyzm adminów i modów poparty nawet bardzo restrykcyjnym regulaminem, daje w ostateczności niewielkie rezultaty, bo niektórzy bardzo szybko nauczą się jeździć po bandzie jednocześnie nie dając podstaw do bana. A jak już dostaną bana, to potem straszny lament, że dlaczego, że jakim prawem, bo regulaminu nie złamał, a że jednemu czy drugiemu zbierało się od dłuższego czasu, to nie ma znaczenia. Znam forum, gdzie system ostrzeżeń jest stosowany, a admini się nie patyczkują, ale co z tego, skoro niektórzy już wypracowali metodę: zapracować na ostrzeżenie, potem długa cisza, wszystko cacy cacy, spokój, ostrzeżenie ktoś zdejmie (bo w końcu podziałało, poprawił się etc. etc.), a potem znowu, abarot i kolejne ostrzeżenie. Z drugiej strony, można rozdawać bany na prawo i lewo, ale niech się nikt nie zdziwi, jeśli forum zredukuje się wtedy do grupki zatwardzialców, tworzących radosne TWA i głaszczących się po łebkach.

MindEx napisał(a):dlatego właśnie pojawiają się takie śmieszne wypowiedzi, jak ta, do której maYkel nawiązałeś (na którą odpowiedziałeś).

Do regulaminu nic nie mam, zdaję sobie w 100% sprawę z jego istnienia i z faktu, że się na niego zgodziłem rejestrując się na forum i zobowiązałem się do jego przestrzegania. Zwracam tylko uwagę, że całej sprawy by NIE BYŁO, gdyby niektórzy użytkownicy potrafili się sami powstrzymać. A do tego nie trzeba regulaminu, tylko kultury osobistej.
Wszechkozacki Związek Hodowców Gronkowców - Oddział Zamiejscowy
JID: <!-- e --><a href="mailto:harkonnen2@jid.pl">harkonnen2@jid.pl</a><!-- e -->
Odpowiedz
#32
Harkonnen2 napisał(a):Sęk w tym, że z różnych obserwacji wychodzi mi, że nawet największy zamordyzm adminów i modów poparty nawet bardzo restrykcyjnym regulaminem, daje w ostateczności niewielkie rezultaty, bo niektórzy bardzo szybko nauczą się jeździć po bandzie jednocześnie nie dając podstaw do bana. A jak już dostaną bana, to potem straszny lament, że dlaczego, że jakim prawem, bo regulaminu nie złamał, a że jednemu czy drugiemu zbierało się od dłuższego czasu, to nie ma znaczenia. Znam forum, gdzie system ostrzeżeń jest stosowany, a admini się nie patyczkują, ale co z tego, skoro niektórzy już wypracowali metodę: zapracować na ostrzeżenie, potem długa cisza, wszystko cacy cacy, spokój, ostrzeżenie ktoś zdejmie (bo w końcu podziałało, poprawił się etc. etc.), a potem znowu, abarot i kolejne ostrzeżenie. Z drugiej strony, można rozdawać bany na prawo i lewo, ale niech się nikt nie zdziwi, jeśli forum zredukuje się wtedy do grupki zatwardzialców, tworzących radosne TWA i głaszczących się po łebkach.
W zasadzie nie interesuje mnie na jakich forach spotykałeś się z takimi sytuacjami, bo każde pracuje na siebie i tworzy własny klimat.
Tutaj na razie nie było tak, aby można powyższe doświadczyć.
Myślę, że nikomu tutaj nie zależy na pompowaniu członków forum tylko na pokazywaniu, że można się organizować i przyjemnie spędzać razem czas, a przy okazji dowiedzieć się czegoś od bardziej doświadczonych bywalców.
Z wypowiedzi widać, że wielu jest gości, którzy od dawna obserwują forum i rejestrują się dopiero po jakimś czasie, gdy dojdą do wniosku, że odpowiada im taka forma. Mnie liczba użytkowników nie powala i nie przywiązuję do niej większej wagi, bo nie ilość jest ważna. Jeśli ktoś świadomie łamie regulamin, to daje do zrozumienia, że nie szanuje wszystkich pozostałych, którzy zdecydowali się na rejestrację i nie widzę konieczności zatrzymywania tego kogoś na siłę w tej społeczności, aby następnym razem znowu swoje emocje wylewał za pomocą niewyszukanego słownictwa. Nikomu z nas też nie zależy, aby taki ktoś się z nami męczył.
Ważniejsze od liczby forumowiczów jest ile osób aktywnie uczestniczy w tym, co stowarzyszenie promuje.
Harkonnen2 napisał(a):Zwracam tylko uwagę, że całej sprawy by NIE BYŁO, gdyby niektórzy użytkownicy potrafili się sami powstrzymać. A do tego nie trzeba regulaminu, tylko kultury osobistej.
I po co było pisać tyle tekstu skoro doszedłeś do tak oczywistej tezy?
Odpowiedz
#33
Wieśko napisał(a):I po co było pisać tyle tekstu skoro doszedłeś do tak oczywistej tezy?

Ponieważ imputowano mi niezrozumienie dla idei regulaminu i prawa w ogólności. Poczułem się w potrzebie wyjaśnienia mojego stanowiska.
Wszechkozacki Związek Hodowców Gronkowców - Oddział Zamiejscowy
JID: <!-- e --><a href="mailto:harkonnen2@jid.pl">harkonnen2@jid.pl</a><!-- e -->
Odpowiedz
#34
...
Odpowiedz
#35
To ja z takim przesłaniem zawartym w piosence: słuchamy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości