Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc przy wyborze szosy
#21
marzyciel9 napisał(a):c- jakieś 90 cm
Ale przed kupnem na pewno sprawdziłbym czy rozmiar mi pasuje.
Z tego co zdążyłem zauważyć największe ramy to 56 cm
Strasznie dużo, cholera. Według kanonów to na ciebie rama powinna być 58-59 i takich bym szukał na twoim miejscu. Trochę to komplikuje sprawę, bo najwięcej jest właśnie rozmiarów średnich ~55.

marzyciel9 napisał(a):ak to rozpoznać?
Na rurze podsiodłowej jest naklejka. Oczywiście mówimy o ramach stalowych. W alu się nie ma co pakować.

bartek napisał(a):Tak, bardzo przydatne, ale nie jest to niezbędne. Ja kilka lat jeżdżę bez takowych i jakoś daję radę Smile Na szybkość jazdy to nie wpływa :-P.

Nie wiesz jak jest z nimi to nie mieszaj mi tu. ;-) Nie napisałem, że niezbędne, sam jeździłem długo bez, ale to jest jak przesiadka ze zwykłych pedałów na zatrzaskowe. Chodziło mi o to, że kupując używany rower za tą cenę, nie warto kupować bez klamkomanetek. A zdziwiłbyś się, że na jazdę mogą wpływać - co prawda nie na szybkość ale na przyspieszenie. I słyszałem to od gościa który się ściga. Na zwykłych manetkach możesz zwyczajnie nie zdążyć jak ktoś ci strzeli z koła. A jak się na koło nie załapiesz w wyścigu to już sam wiesz co...
Odpowiedz
#22
maYkel napisał(a):Strasznie dużo, cholera. Według kanonów to na ciebie rama powinna być 58-59

No niestety, nic na to nie poradzę :-|

Myślę, że rama 56 dałaby radę, zawsze można ratować się wymianą sztycy ewentualnie mostka.
tylko przełaj
Odpowiedz
#23
Już nieaktualne :-D :mrgreen:
Teraz tylko czekać :-P
tylko przełaj
Odpowiedz
#24
Cytat:Już nieaktualne :-D :mrgreen:
Teraz tylko czekać :-P
hmm... to znaczy co? kupiłeś coś? pochwal się Smile
pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Odpowiedz
#25
bartek napisał(a):pochwal się Smile

ee tam, dastane baty, że alu, ale chociaż widelec z cro-mo jest
teraz uciekam do pracy, jak będę miał czas to coś więcej napiszę
tylko przełaj
Odpowiedz
#26
Tak w skrócie:

Rama - CILO, rozmiar - 58 cm (dł. rury podsiodłowej mierzonej od osi suportu do osi rury poziomej, 58 cm (dł. rury poziomej mierzonej od osi do osi)

Widelec – COLUMBUS Genius

Obręcze aluminiowe MAVIC CXP 33 na oponki (700x23c)

Szybkozamykacze: SHIMANO ULTEGRA

Piasty: SHIMANO ULTEGRA

Kierownica: DEDA

Mostek: ITM model Moray

siodełko: selle italia - skórzane

Stery: 1 calowe MICHE Team

Klamkomanetki: SHIMANO ULTEGRA na 9

Hamulce dual pivot: SHIMANO ULTEGRA

Korba: SHIMANO DURA ACE - dwie tarcze wymienne z aluminium

Przerzutka przód: SHIMANO ULTEGRA

Przerzutka tył: SHIMANO ULTEGRA

Kaseta 9: SHIMANO ULTEGRA



WAGA - podobno 9,5 kg.


Edyta

[img][Obrazek: 680725424.th.jpg][/img]
tylko przełaj
Odpowiedz
#27
wrzuc jakąś fotę jak już bedziesz miał czas zrobić Big Grin
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#28
Rower fajny zajebisty. :mrgreen: Lepszego nie trzeba, będzie ci służył długo. Dobry zakup :!:
Odpowiedz
#29
Co myślicie o tych rowerach?
http://www.allegro.pl/item708305544_kro ... zedaz.html
http://www.allegro.pl/item705332839_kro ... ratis.html
warte są tej ceny? czy nie bardzo?
"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
Odpowiedz
#30
Ja to jestem niereformowalny w tej kwestii, ale dla mnie kupowanie nowych rowerów w takim zakresie cenowym mija się z celem. Za tą samą sumę jesteś w stanie dostać używany rower na osprzęcie klasy ultegra/duracze z drugiej połowy lat 90 do tego niezłą ramę (najlepiej dobrą stal - tu też jestem niereformowalny). Jeśli nie masz fetyszu kupowania rzeczy nieużywanych to możesz uznać te krossy za pieniądze wyrzucone w błoto. ;-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości