Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
serwis amortyzatora RST First Platinum RL(D)
#1
Witam ! Smile
mam pytanie, czy orientujecie się gdzie w okolicy Lublina można zrobić przegląd i wymienić uszczelki w amortyzatorze RST First Platinum RL(D)?

Przez pierwsze 3 miesiące jazdy działał lepiej niż SID, przy czym jest tylko 50gram cięższy.
Niestety po tym okresie czasu wylewał mi się olej z prawej komory, amortyzator robił się coraz to miększy. Zauważyłem też, że powietrze ciągle schodzi, dopompuje i jest dalej miękki.. a za kilka dni prawie go dobijam przy siadaniu na rower. W maju pompowałem 60-70psi, teraz trzeba 110 aby nie dobijać przy stawaniu na pedały... a i tak zejdzie za 5 dni. Ah i jeszcze przy zablokowaniu go manetką, amortyzator blokuje się dopiero po 3-4cm skoku, czyli chyba jest za mało oleju...

Zauważyłem taką zależność, że im więcej błotnych, ulewnych kąpieli tym gorzej działa - czyli wina jakichś uszczelek.

Dobrze było by jakby serwis był partnerem Dobrych Sklepów Rowerowych, gdyż takie sklepy są partnerami VELO, a podobno tylko u nich można dostać uszczelki... ehhh.


Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#2
anemia napisał(a):Dobrze było by jakby serwis był partnerem Dobrych Sklepów Rowerowych, gdyż takie sklepy są partnerami VELO, a podobno tylko u nich można dostać uszczelki... ehhh.
To chyba Cyklo w takim razie. No i w Świdniku jeszcze Wiking(z tego co mówi mapa na stronie dsr).
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#3
Wiking odpada. Serwisant powiedział, że nie tyka się amorków wartych powyżej 1000zł.
A na dodatek stwierdził, że to nie RS tylko RST i lepiej nie tykać Big Grin

W takim razie zadzwonie lub napisze maila do tego Cyklo... oby umieli to naprawić..
Odpowiedz
#4
Ech... Nie ma to jak serwis w Świdniku. Założenie własnego serwisu to nie najgorszy pomysł.

Jeśli kupowałeś od Velo (accent dobrych sklepów) to oddaj na gwarancji. Z tego co wiem z częściami serwisowymi u Velo bywa ciężko (np do hamulców Hayesa). Jeśli nie masz gwary spróbuj pogadać z Arturem w Inżynierii Rowerowej. On się zajmuje widelcami powyżej tysiąca, a nawet 4 tys. Nie wiem tylko czy orientuje się w RST i ma części do nich. Ale spróbować można.
Odpowiedz
#5
Moim zdaniem kwalifikuje się to pod gwarancję, jeśli masz takową to każdy sklep z sieci dobre sklepy rowerowe powinien to naprawić/oddać kasę/dać nowy.
A sklepów tej sieci jest trochę, np. rojax na zana, intisport przy bramie krakowskiej.
Odpowiedz
#6
Z "Dobrych sklepów rowerowych" to w Lublinie tylko Cyklo jest (w ogóle to tylko jeden sklep może być w mieście z DSR), które wcale dobre nie jest Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości