Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rower MTB ok 2000zł
#1
Witajcie :]
Planuję zakup lepszego roweru (obecny 15 kilowy hexagon v3 21" mnie już wkurza :] ), już z myślą o przyszłym sezonie. Teraz są jakieś wyprzedaże, więc może uda się na coś ciekawego natrafić.
Moje wymiary:
- wzrost 185,5cm
- długość nogi do krocza, stojąc boso ok 89-90cm
Rowerem jeżdżę w każdym terenie, bezdroża, asfalt, często też dłuższe wypady do 100km. Nie planuje brać udziału w zawodach :] Nie zależy mi teraz na super amortyzatorze bo i tak planuję coś lżejszego zamontować na wiosnę. Hamulce wystarczą mi v-brake. Podejrzewam, że rama ok 19,5-20" Zastanawiałem się nad kilkoma rowerami:

- Kross level A6 v 2009r 20" - fajny rowerek ale bardzo długi, nie wiem czy tak wyciągnięta pozycja nie byłaby męcząca przy długich jazdach. Waga całkiem przyzwoita jak na początek.
http://www.t-bike.pl/p/pl/122/kross+level+a6+2009.html

- MBIKE Renegade 0.5 19' - lekki rower, rama 10cm krótsza niż w a6 i dosyć tanio, więc można od razu coś podmienić za parę stówek. Obawiam się o jakość tych lekkich, tanich kół oraz wytrzymałość samej ramy. Nie wiem czy 19" nie była by na mnie za mała przy tej geometrii.
http://www.starsport.com.pl/rower-mbike-...d08939c1f2

- Merida matts TFS 500-v 20" - też krótszy od kross'a ale nie taki mały jak mbike. Rozmiarowo wydaje się wygodny ale cena już wyższa. Jakoś nie mogę znaleźć sporych obniżek na ten model. Wagi nigdzie się nie doszukałem, chociaż sama rama ma prawie taki sam ciężar jak w a6.
http://allegro.pl/merida-matts-tfs-500-v...19676.html

Co sądzicie o tych rowerach? Może macie jakieś inne propozycje labo namiary na jakieś ciekawe promocje?
Odpowiedz
#2
Adam napisał(a):Witajcie :]
Planuję zakup lepszego roweru (obecny 15 kilowy hexagon v3 21" mnie już wkurza :] ), już z myślą o przyszłym sezonie. Teraz są jakieś wyprzedaże, więc może uda się na coś ciekawego natrafić.
Moje wymiary:
- wzrost 185,5cm
- długość nogi do krocza, stojąc boso ok 89-90cm
Rowerem jeżdżę w każdym terenie, bezdroża, asfalt, często też dłuższe wypady do 100km. Nie planuje brać udziału w zawodach :] Nie zależy mi teraz na super amortyzatorze bo i tak planuję coś lżejszego zamontować na wiosnę. Hamulce wystarczą mi v-brake. Podejrzewam, że rama ok 19,5-20" Zastanawiałem się nad kilkoma rowerami:

- Kross level A6 v 2009r 20" - fajny rowerek ale bardzo długi, nie wiem czy tak wyciągnięta pozycja nie byłaby męcząca przy długich jazdach. Waga całkiem przyzwoita jak na początek.
http://www.t-bike.pl/p/pl/122/kross+level+a6+2009.html

- MBIKE Renegade 0.5 19' - lekki rower, rama 10cm krótsza niż w a6 i dosyć tanio, więc można od razu coś podmienić za parę stówek. Obawiam się o jakość tych lekkich, tanich kół oraz wytrzymałość samej ramy. Nie wiem czy 19" nie była by na mnie za mała przy tej geometrii.
http://www.starsport.com.pl/rower-mbike-...d08939c1f2

- Merida matts TFS 500-v 20" - też krótszy od kross'a ale nie taki mały jak mbike. Rozmiarowo wydaje się wygodny ale cena już wyższa. Jakoś nie mogę znaleźć sporych obniżek na ten model. Wagi nigdzie się nie doszukałem, chociaż sama rama ma prawie taki sam ciężar jak w a6.
http://allegro.pl/merida-matts-tfs-500-v...19676.html

Co sądzicie o tych rowerach? Może macie jakieś inne propozycje labo namiary na jakieś ciekawe promocje?
Z rowerów, które wymieniłeś Kross wychodzi najlepiej, no w porównaniu do pozostałych trzech posiada:
1. najlepsze komponenty
2. stosunkowo do wyposażenia dobrą cenę
3. wizualnie całkiem ciekawy wygląd
Meridy zawsze wychodzą drogo, a wyposażeniem wręcz ustępują rowerom w podobnych cenach. Z własnego doświadczenia wiem natomiast, że Merida ma bardzo fajną geometrię ram, ich rozmiary i kąty są wygodnie proporcjonalnie zaprojektowane.
MBIKE jako marki, nie znam choć kilkoro forumowiczów jeździ na sprzęcie tej marki.
Jeśli zamierzasz jeździć turystycznie również i myślisz o turystyce sakwiarskiej koniecznie zwróć uwagę na możliwość mocowania bagażników. Ze zdjęcia nie widać czy w Krossie są otwory montażowe.
Rama jest sercem roweru i jest najważniejsza, nie ważne czy napisane jest na niej Merida, Author, czy Wheeler, ważne, aby było prawidłowo dopasowana i zwyczajnie była wygodna.
Osobiście o ile są te otwory pod bagażnik wziąłbym Krossa.
Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Odpowiedz
#3
Paweł dobrze gada. Podpytaj jeszcze Elhma (bo on ma taki) o wrażenia z jazdy. Ja też bym łyknął ten rowerek.
Odpowiedz
#4
Zasiadłem na chwilkę przed masą na a8 18" Elhma i jakiś dziwny był, niby mały ale długi. Może za krótko jeździłem na nim. Szkoda, że nie można przełożyć osprzętu krossa do ramy meidy :] Jeśli chodzi o mbike to kusi bardzo waga - może, któryś posiadacz z forum by coś napisał o tej marce?
Odpowiedz
#5
Wydaje mi się, że długa rama w MTB jest zaletą docenianą na trudnych technicznie zjazdach (ogólnie rower długi i z niską kierą daje się fajnie prowadzic). Co do Mbike to niech się Badevil wypowie, sam chętnie poczytam.
Chwilka na rowerze w celu wciągnięcia wnilosków z jazdy to faktycznie za mało :-D .
Edycja- zweryfikowałem swój pogląd na temat i jednak wybrał bym mbike- bardziej mi się podoba ze względu na geo ramy i te oponki (plus cena).
Odpowiedz
#6
Hmm, no to tak, kup Meridę, a części które i tak będziesz miał zamiar wymienić (jak np. amortyzator przedni), przełóż sobie ze swojego Krossa do niej a nowe części sprzedaj, to trochę zamortyzuje zakup. 500-v ma fajną wygodną i lekką ramę.

Ja bym kupił tego M-bike bo tak nie szaleje i bym tej ramy nie rozwalił, a rowerek już w surowym stanie waży 11,5kb a jak się wymieni amorek na lżejszy to by się jeszcze około 600g zaoszczędziło, moim zdaniem pod tym względem Renegade 0.5 to rewelacja, przecież kudzie potrafią za 4kzł składać rowery żeby do takiej wagi dojść.

A mniejsza rama (bo M-bike jest do kupienia z 19') to nie aż taki problem, owszem nie będzie tak sunął na długich trasach jak dłuższa rama Krossa, ale to w końcu MTB, jakbyś chciał rower podróżniczy to trzeba było crossowy kupić a nie MTB.
No i jestem w 100% przekonany, że M-bikiem by Ci się tak samo dobrze jechało np. nad piaseczno jak rowerem z ramą taką jak masz w obecnym krosie, a nawet lepiej bo po wymianie amortyzatora miałbyć prawie 4 kilo lżejszy rower.
Coraz więcej jeżdżę.
Odpowiedz
#7
Raczej MBike lepszy, bo:
1) Rama dla Ciebie to zdecydowanie 19. 20 będzie minimalnie za duża, zwłaszcza w tym Krossie, który jest długi.
2) Cena jednak jest dużo lepsza, waga też.

Za Krossem przemawia minimalnie lepszy osprzet, ale różnica w cenie i rozmiar ramy imho sprawiają, że powinieneś brać MBike'a Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#8
Własnie wpadłem na to, że może rzeczywiście brać mbike, a w razie czego mogę w przyszłości kupić lepszą ramę (mając już doświadczenie jakieś wyrobione z geometrią i rozmiarem renegade 0.5) i przełożyć części, a dalej sobie powolutku coś ulepszać w razie potrzeby czy też zużycia.
Dzięki za odpowiedzi, im więcej tym lepiej Smile
p.s. Widzę, że meridę jakoś omijacie :]
Odpowiedz
#9
Ja mam Krossa Level A4 z ramą 20" mam 182 wzrostu i teraz stwierdzam ze jest ona dla mnie za duża ... Na podjazdach strasznie koło podnosi ...
Odpowiedz
#10
Kupuj rower raczej dla ramy niż osprzętu bo widzę, że już planujesz po zakupie mbike zmianę ramy - rób raczej odwrotnie kup rower z najlepszą dla siebie ramą, osprzęt i tak z czasem się pomału wymienia a rama to podstawa roweru.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości