Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rower MTB dla kobiety do 4500zł
#21
Większość maratonów w Polsce można też przejechać lekką freeridówką, bo widziałem takich agentów. Bez blokad, z czułym pompującym zawieszeniem i z tarczą z przodu 32 zęby, ważących po 16 kg. Byleby się dało sztycę wysunąć wysoko. Trzeba mieć tylko samozaparcie. Sensu to nie miało ale się dało... tak jak przełajówką.

Tak w ogóle to jeździłeś na przyzwoitym fullu (czyli tak od 5 tys w górę cena katalogowa)? Jak się przejedzie nie najgorszym fullem to potem na hardtailach trzęsie niemiłosiernie, nawet jak się jedzie przez las rekreacyjnie. I o ile przejścia sztywniak->full nie czuję się tak bardzo (poza pompowaniem) o tyle powrót jest odczuwalny (na każdym nierównym terenie).

Jak ktoś lubi, to hardtaile jak najbardziej są dobre, ale na maratony full się spokojnie nada. Nawet za 3,5 tys., bo ludzie startują na rowerach za mniej niż 1,5 i sobie radzą. Przecież nie każdy jeździ w pierwszej 20.

Sięgnąć ręką do manetki to nie jest jakiś mega problem. Trwa to sekundę... Zresztą do mało zawodowej jazdy można się obejść bez blokowania zawieszenia.

Nie upieram się przy fullu. Ale fulle są robione na maratony i jak najbardziej te tańsze również. Jak bym brał hardtaila dla dziewczyny to bym ją namawiał na tego Scotta. Ale ja wolę fulle i tylko brak kasy powoduje że do szeroko pojętego XC mam hardtaila...
Odpowiedz
#22
Ja tu tylko rzucę takim spostrzeżeniem, że przed kupnem roweru dla osoby tego wzrostu, dobrze by było do niego tą osobę do niego przymierzyć. Moja ładniejsza połowa ma akurat mniej więcej półtora metra wzrostu, rower został dla niej kupiony przez Internet jako teoretycznie idealnie dopasowany do jej wzrostu... i okazało się, że fajnie by było opuścić jednak siodełko niżej niż rama pozwala, przydałby się też krótszy mostek i najlepiej gięta kierownica, a do tego klamki hamulców :!: są jakby zbyt daleko dla jej palców...
Odpowiedz
#23
Dlatego warto kupić porządny babski rower gdzie pomyślą o takich rzeczach, również o krótszych korbach, choć w takim rozmiarze krótsze są w standardzie raczej nawet w męskich rowerach.

Poza zwykłym siadaniem przydało by się również przejechać kawałek. Niektóre sklepy to umożliwiają.
Wczoraj w inżynierii w serwisie widziałem Scotta Contesse Spark ale to niestety full więc rozmiar jest trochę inny niż hardtaila. Z tego co widzę geometria nie zmienia się dla Contess hardtail więc wystarczy znaleźć jakąkolwiek z tego rocznika i się przymierzyć do ramy.

Edit

Ramka w inżynierii to Lka więc zdecydowanie za duża.
Odpowiedz
#24
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Rower został kupiony. Mam nadzieję, że okaże się ok i żona nie wygoni mnie z nim z domu. Wszystkiego można się po niej spodziewać :-))
Pewnie spotkamy się w przyszłym roku na lubelskich imprezach.
http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/8 ... damski%29/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości