Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
24.09, g.18, Pl. Litewski - Masa Krytyczna
#51
QAVTAN
-może na następnej masie się samozdyscyplinujemy i podziękujemy za udział ludziom bez lampek?

kopsnij na lampke to se założę
Odpowiedz
#52
ej Krzychu, bez przesady, odpuszczasz 3 piwka i masz jakąś "lampkę"..
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#53
u Witechy jest spoko lampka za 9 zł...Wiem bo kupiłem do swojego strycha.
Odpowiedz
#54
lepiej jeździć po chodnikach :mrgreen: nie trzeba lampek i zostaje 9 zików na browarek
Odpowiedz
#55
To z początku. Żaluję, że nie mogłem być z wami na tej masie. Niestety odezwała się dawna kontuzja kręgosłupa. Więc rowerek do końca roku chyba powieszę na haczyk. http://picasaweb.google.pl/104085320589 ... 0945613890
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
Odpowiedz
#56
krzychm napisał(a):no masa była w pytke ale osoby blokujące słabo sie starająSmilejak trzeba to plackiem na ziemie i ruch zatrzymany :!:

Na następnej masie liczymy że dołączysz do porządkowych i pomożesz blokować ruch :-D

Pat napisał(a):
qavtan napisał(a):Jeździmy już kilka lat, wypadałoby się nauczyć, że przejeżdżamy zwartą kolumną niezależnie od sygnalizacji świetlnej.

Hmmm, ale są i takie osoby które jadą w Masie po raz pierwszy, prawda? I teraz: dojeżdża taka osoba do czerwonego światła na skrzyżowaniu nie zablokowanym, czy też zablokowanym zbyt późno (a takie było gdzieś na początku...) i trochę się nie dziwię że naturalny i zdrowy odruch to zatrzymanie się. Stąd też troszkę się rozczłonkowaliśmy, właśnie na Krakowskim.

Pierwsze skrzyżowanie nie zostało zablokowane przez nikogo i była przerwa w kolumnie, dlatego się rozdzieliliśmy. Ogólnie to wyjazd z placu na tej MK to chyba troszkę chaotyczny był można powiedzieć.


krzychm napisał(a):lepiej jeździć po chodnikach :mrgreen: nie trzeba lampek i zostaje 9 zików na browarek

A kiedyś zatrzymają Ciebie panowie w mundurach (czego nie życzę nikomu) i nie będzie 9zl na piwko ale i 100zł na całą zgrzewę też wyparuje z portfela.
A zestaw lampek przód+tył można nawet w kiosku kupić za 6zł.

I najważniejsze, nikomu nic się na MK nie stało, wszyscy dojechali zadowoleni i szczęśliwi mimo tylu zgrzytów i uwag.
Odpowiedz
#57
MK była dobrze oświetlona :!:
nawet gdyby tylko co druga osoba miała oświetlenie, to i tak MK nie dałaby się nie zauważyć
może dobrze oświetlona MK to z silnymi światłami z przodu, z tyłu i po bokach jak długi pojazd (i z policyjnymi kogutami) a nie każdy rower z kompletnym oświetleniem :?:
ale MK to pospolite ruszenie a nie organizowany przejazd, przynajmniej na razie

przepisy nie są po to by je przestrzegać, tylko po to by (przestrzegając je) było bezpieczniej
przepisy nie uwzględniają wszystkich sytuacji, tylko większość, typowe
były tworzone pewnie bez uwzględniania, przed MK
ciekawe jak do przepisów się ma używanie sygnałów dźwiękowych na masie?

przestrzeganie przepisów daje poczucie bezpieczeństwa, a nie bezpieczeństwo
mając poczucie bezpieczeństwa, możemy być mniej ostrożni, więc realnie mniej bezpieczni :!:
więc przestrzeganie przepisów może zmniejszać bezpieczeństwo :lol:

a w terenie:
oświetlanie jest niewystarczające a przez zaburzanie adaptacji wzroku do ciemności pogarsza widzenie

sięgając głębiej:
poczucie bezpieczeństwa może dawać rytualizacja np. wyposażenia, stroju rowerzysty (choćby przez poczucie przynależności, wspólnoty podobnie umundurowanych)

jeszcze głębiej:
relacja do przepisów może mieć związek z relacją do rodzica, ojca ...

tu przerwę :->
Odpowiedz
#58
Wg mnie KAŻDY uczestnik Masy powinien mieć wymagane przepisami oświetlenie (PRZÓD + TYŁ, urządzenia emitujące światło, odblask może być na dokładkę).

Według mnie lepiej nie jeździć po chodnikach.

krzychm, weź się do pracy i zarób sobie pieniądze.

Nie polecam lampek 'no name', za 6-15PLN, gdyż szybko w nich padają baterie/akumulatory.
Odpowiedz
#59
Może i bym przy jakimś nagłym zaciemnieniu umysłu był skłonny się zgodzić, że osoba, która jedzie w masie może i nie musi mieć światełek podczas przejazdu, ale przecież taki ktoś musi na tę masę dojechać a później wrócić do domu, a podczas tej drogi oświetlenie jest mu niezbędne, więc argumentacja, że na masie nie każdy musi mieć światełka jest bez sensu. Poza tym masa ma "świecić" ;P przykładem, więc tym bardziej każdy powinien się wyposażyć choćby w najtańszy komplet Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#60
to musiała być świetna Masa! na maksa żałuję, że mnie nie było wtedy w Lbn.
rewelacyjne foty, zwłaszcza Mindexa. widać, że był dobry klimat i ludzie dobrze się bawili.
mam nadzieję, że w ten piątek też damy radę elegancko Smile
www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości