Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znasz polski alfabet? Przetestuj się.
#11
W polskim alfabecie q i x nie występują Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#12
Może i nie występują, ale jednak istnieją imiona typu Xawier czy Xawery, np. Xawery Żuławski. Poza tym choćby mnie uczyli, że jednak "x" znajduje się w alfabecie: ...u,w,x,y,z. Ale to było dawno i nieprawda, poza tym w innym ustroju :-P .
W efekcie takiego nauczania, któregoś dnia dziecko zapyta tatusia: "a te skrzyżowane pałeczki to co to za znaczek?" ;-) .
Odpowiedz
#13
mamut77 napisał(a):.. "a te skrzyżowane pałeczki to co to za znaczek?" ;-) .
Wybierz sobie synu któryś , może -> :-x ?
(http://www.emoty.com.pl/emotikony,lista.htm)
Odpowiedz
#14
Dziecko może jeszcze zapytać o "ń" i "ś", i to prędzej niż o "x". I tak sobie myślę, że lepiej żeby pytało o to tatusia, bo w tej współczesnej zreformowanej szkole mogą nie wiedzieć...

Iks iksem, ale za bardzo nie kumam, jak taki podręcznik mógł przejść całą drogę od napisania, poprzez korekty i zatwierdzanie, aż do druku i nikt nie wyłapał takiego błędu Confusedhock: .
No chyba że zauważyli, ale olali...
Odpowiedz
#15
przeraża mnie to, że coraz mniej mnie dziwi ... braki w alfabecie ....
a co do postu mamuta ... wydaje mi się ze ktoś to wyłapał, ale że się zmieniać nie chciało to poszło w Polskę .... to taka nowa "praca u podstaw" bo nie od dziś wiadomo że ciemnym ludem łatwiej się rządzi
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#16
Poniżej Drogie Dzieci :-D macie wzór alfabetu. Nauczcie się go na pamięć, bo jutro zrobię sprawdzian.

PS
I nie wierzcie w bzdury wypisywane przez "mgr." :lol:

[Obrazek: podstawowalektura.th.jpg] [Obrazek: alfabet.th.jpg]
Odpowiedz
#17
Tom, , w tym co wrzuciłeś jest X, ale zabrakło Q Wink
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#18
Tom napisał(a):I nie wierzcie w bzdury wypisywane przez "mgr." :lol:
A "mgr" pisze się bez kropki, panie specjalisto od języka polskiego... [Obrazek: 118n.gif]
Odpowiedz
#19
maYkel napisał(a):A "mgr" pisze się bez kropki, panie specjalisto od języka polskiego...

Bystrzaku nie załapałeś :mrgreen:
Wziąłem w cudzysłów, bo właśnie przez takich "magistrów z kropką" pisane są książki :lol:

mariox napisał(a):Tom, , w tym co wrzuciłeś jest X, ale zabrakło Q Wink

Ja tam Q nie uznaję ;-)
Odpowiedz
#20
po nauce z tej książki dzieci będą miały problem, bo jak tu przeżyć edukację bez XERO, w którego nazwie jest wspomniane X :mrgreen:

tragedia, nie będą wiedzieć gdzie kopiują notatki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości