Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znasz polski alfabet? Przetestuj się.
#1
Specjalnie nie dałem wykrzyknika bo ktoś by pomyślał - boot.
No dobrze. Mój syn dostał pracę domową - nauczyć się na jutro alfabetu z książki zatwierdzonej przez MEN i grono "ekspertów" z prefiksami Wink dr,mgr itp.
...tylko trochę mi się ten alfabet nie podobał ku...źwa.
Odpowiedz
#2
Dobre :mrgreen:
Drink coffee! Do stupid things faster, with more energy!
Odpowiedz
#3
Uczą dzieciaki szybkiej reakcji na captche Big Grin, coraz bardziej wymyślne robią to i jak znalazł wiedza do wykorzystaniu w życiu codziennym!
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#4
Mnie w szkole jednak uczyli innego alfabetu 8-) pomijając capchta
Drink coffee! Do stupid things faster, with more energy!
Odpowiedz
#5
Zwróćcie uwagę, że nie ma wszystkich liter w zadaniu na dole, więc przepisanie alfabetu z góry nic nie daje Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#6
Nawet alfabet na górze jest nieprawidłowy bo gdzieś wcięło "ś", "ń". Sam mam córkę w 3 klasie i czasem naprawdę nie wiem o co chodzi autorowi zadań.
Odpowiedz
#7
Brawo And i perceive!
Brakuje ń,ś a ż i ź jest w złej kolejności (źż - czyli nie literówka ale niewiedza!)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_polski

Dzisiaj dzieciak rano powtarzał alfabet (którego zaczął się uczyć początkowo tak jak napisano) i pominął dwie litery, jakie? - to już się chyba można domyślić.

I jeszcze w klasie I miał (bodaj w ćwiczeniach) naukę odczytywania godziny z zegarka (ma ktoś może książkę bo w naszej jak na złość brakowało stron i robił z xero).
Trudno mi było potem mu wytłumaczyć, że nie ma godziny 24:* (zadanie stosowało godziny 1..24 z rysunkiem tarczy zegara 1..12, nie było tam mowy o godzinie 0:00) i wychodziły mu z tego zadania godziny np. 24:30

* - tylko stosowana konwencja 24:00 jako ostatnia godzina dnia (gdzieś to było ładnie opisane na wikipedia ale zapomniałem hasła).
Odpowiedz
#8
Ciekawe, sam z początku nie zaskoczyłem o co biega w tym zadaniu, ale po bliższym przyjrzeniu się faktycznie brakowało literek :-)

Hehehe dobre Szymek :-D faktycznie dzięki takim ćwiczeniom wszelkie captche nie straszne nikomu :-)

Troszkę się uśmiałem ale w gruncie rzeczy to wcale nie jest śmieszne Undecided bo ktoś jednak zatwierdza alfabet, który ma błędy i braki... Undecided
Odpowiedz
#9
Seb napisał(a):ktoś jednak zatwierdza alfabet, który ma błędy i braki... Undecided
Alfabet błędów i braków nie ma, natomiast może mieć je podręcznik, w którym alfabet się ma znajdować Wink A ja dałem ciała, że nie zauważyłem braków, eh ;|
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#10
mi tam jeszcze q i x brakuje :-) chyba analfabeta pisał książkę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości