Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avid - Juicy Ultimate Carbon vs Elixir CR Carbon
#11
Ostatnio miałem pod łapą Juicy 3 które trzeba było docisnąć niemal do samej kierownicy zanim zaczęły łapać (nie wyglądały na zapowietrzone choć głowy nie dam bo jeździłem kilka chwil). A były w mało eksploatowanym rowerze. W ogóle 90% Juicy czy to 3 czy 5 czy 7 jakie kiedykolwiek dotykałem miały coś nie tak. Co ciekawe wszyscy narzekają na Hayesa za ich HFX-9 a ja uważam po 4 hamulcach tego typu że to najmniej problemowe hamulce ze wszystkich jakie miałem okazję wypróbować. Shimano XT bym się najchętniej pozbył. SLX też mnie lekko rozczarowuje, choć jeśli Elixiry się tak sypią to może dobrze że ich nie brałem zamiast SLXa.

Widać ilu użytkowników tyle opinii i to się tyczy każdego modelu hamulca. Jakiś czas temu w MR napisali że minęły czasy awaryjności i rozrzutu w dokładności wykonania hamulców hydraulicznych. Wg mnie nadal jest tak samo.

A po jeździe po mokrym zawsze coś ociera i gra między tarczami i klockami. Taki już ich urok. Ja tak miałem w każdych hamulcach.
Odpowiedz
#12
Cytat:niestety nie mam jak sprzedać bo są zjechane do granic możliwości(nawet farby nie ma na zaciskach) i nie wiem czy ktoś by kupił ten złom

Po takim opisie hamulców trudno mi sobie wyobrazić co z nimi było robione i to, że się uszkodziły mało dziwi. Może to jakaś chińska podróba? :-)

Anemia - jeśli cię dobrze kojarzę z innego forum to miałeś już na starcie problem z zakupionym używanym Elixirem (dużo czytałem o elixirach przed ich zakupem i trafiłem na twój wątek) - sprzedający po prostu wysłał ci zepsute hamulce więc od razu twoje nastawienie do nich dostaje -50%. Trzeba pamiętać, że ilość awarii jest często wprost proporcjonalna do ilości sprzedanych hamulców a avid ich sprzedaje sporo więc i jest więcej w sieci opisanych wadliwych egzemplarzy. Podobno najlepszy zestaw daje połączenie mało awaryjnej klamki z ultimate z mocnym zaciskiem elixirów.

Ja używałem zastępczo po rozwaleniu klamki z magury przez jakieś 2k km Avidów Juicy 3 i po pozytywnym zaskoczeniu z pracy jak na najniższy model hamulca avida kupiłem elixiry z których poza tym co opisałem powyżej jestem nadal zadowolony (uprzedzam że jeżdżę rekreacyjnie nad zalew ;-) ).
Odpowiedz
#13
And napisał(a):twoje nastawienie do nich dostaje -50%.

niemniej jednak Ultimate >>> elixir ! :-P
Odpowiedz
#14
ok
anemia napisał(a):niemniej jednak Ultimate >>> elixir ! :-P

tylko że Ultimate już nie produkują a elixir to podobno ich lepszy następca ...
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości