Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10.10 [niedziela] LKJ godz. 9.45
#11
A jednak byliśmy, zdjęcie zrobione. Kółeczko też się udało, mimo problemów technicznych ;P
DZIĘKI Smile moja pierwsza ustawka, mam nadzieję, że pomimo kończącego się lata będą jeszcze podobne, w dogodnych terminach :>
Moje dane:
tdt: 26,1km
avs: 15,3km/h
Odpowiedz
#12
Małe kółeczko w koło zalewu się udało.
Fotki o zaplanowanej godzinie też.

Kilka fotek:
http://picasaweb.google.com/piotrekgp/1010101010#
Odpowiedz
#13
Chciałem z wami jechać, ale przetarta dętka udaremniła moje plany.

Mam radę dla wszystkich chcących upamiętnić wydarzenia aparatem fotograficznym, aby mieli na uwadze, że robienie zdjęć pod światło, bez ustawienia aparatu manualnie, skończy się uzyskaniem postaci niedoświetlonych. Tak się dzieje, ponieważ automat zbiera do pomiaru światła ilości jakie wpadają na czujnik (a tej ilości światła jest dużo jeśli patrzymy w stronę światła) i zwiększa przysłonę/zmniejsza czas naświetlenia.
Oczywiście wyjściem w tej sytuacji może być zastosowanie lampy błyskowej, ale należy mieć na uwadze jej moc. Tutaj była zastosowana, ale najwyraźniej odległość aparatu do fotografowanego obiektu była zbyt duża.
Zdaję sobie sprawę, że ważne są również ujęcia impresjonistyczne, ale dla dokumentacji warto zrobić również fotki, na których twarze byłyby zwrócone do źródła światła.
Pewnie marudzę, ale może w przyszłości będzie więcej zdjęć, na których będę mógł rozpoznać bliskie mi twarze :-)
Odpowiedz
#14
Poranne kręcenie i kółeczko wokół "lubelskiego morza" udane. Pogoda wymarzona na weekendową rekreację ;-)
Odpowiedz
#15
Wieśko, ty marudo :mrgreen: nie marudzisz....

Faktycznie Wieśko ma rację co do robienia zdjęć. Nic dodać nic ująć oprócz tego, że zdjęcia były na manualu z lampą. Ale faktycznie robienie zdjęć pod słońce jest niewdzięczne i kłopotliwe.

PS. Fotki poprawię wieczorkiem i wrzucę obrobione, będzie wszystkich widać :-D


I mały OT. Któregoś dnia spotkałem się z ciekawą rzeczą jak oglądałem zdjęcia. Ważne jest też jaki monitor się posiada (CRT czy LCD). LCD potrafi rozjaśnić a CRT przyciemnić zdjęcia.
Oczywiście jak się monitora nie skalibruje dobrze. Taka mała ciekawostka ;-)
Odpowiedz
#16
A ja nie wstałem -jak się tego bałem
byłem później na rowerku
dobrze kręci się po serku
słonko było przewspaniałe
se wyciąłem kółko małe
wokół lasu i zalewu
by narobic w chacie chlewu
kilo błota przytaszczyłem
liśc w przerzutce zaliczyłem
przestraszyłem też grzybiarza
co się w sumie czasem zdarza
i jak gończy pies złachany (jak my lubic takie stany)
siadłem do herbatki SE!
Odpowiedz
#17
Mistrz poezji się objawił
I wnet talent piękny zjawił
Gdybyś waćpan
Wstał choć wcześniej
To podydłałby pan chetniej
Serek jednak siłę dał
To i grzybiarz szybko zwiał
Tym zakończę mę wypowiedź
I szlafmycę sę nałożę
Odpowiedz
#18
Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości