Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zósemkowane koło
#1
Wczoraj miałem drobny wypadek - w skrócie: uderzyłem rowerem w inny rower, stojący bokiem (pod kątem prostym mniej więcej), na skutek czego tylne koło mojego roweru zostało zósemkowane (nie mam pojęcia, dlaczego tylne, a nie przednie). Da się na tym jeździć, ale bije na boki z milimetr czy dwa, przez co obręcz ociera o klocki hamulcowe.

Sam sobie na pewno tego nie naprawię, więc moje pytanie brzmi: Gdzie w Lublinie zrobią mi to najlepiej i najtaniej? Miałem zanieść do Bike Boys, ale wolę się najpierw poradzić. Nie chciałbym dać za wycentrowanie więcej, niż 15zł i mam nadzieję, że da się to w ogóle zrobić i nie zabulę za wymianę koła... Tongue
Odpowiedz
#2
Idź do BikeBoys'ów (to nie reklama :mrgreen: ) . Ostatnio jak centrowałem tylne kółko to było 10zł. Zrobili od ręki w kilka minut. Ogólnie sklep mogę polecić. Wszyscy chwalą sobie i ja też (w którymś wątku było więcej o nich).
Z tego co wiem to centrowanie kosztuje nie więcej niż 20 zł w Lublinie (chyba że się mylę).
Odpowiedz
#3
No to dobrze, jak 10zł ;] Dzięki Smile
Odpowiedz
#4
Mi koło dobrze zaplótł gość w Toro. Jak centruje tak jak zaplata to nie będziesz miał na co narzekać. W inżynierii standardowo też polecam. Raz spadł mi rower ze stojaka podczas ustawiania begów i hak mi wyrwał 3 szprychy (co automatycznie spowodowało sporą centrę), po wizycie w inżynierii wszystko jest cacy. Ostatnio na step downie podczas lądowania pękła mi szprycha w połowie długości (chyba wada materiałowa, bo dziwne miejsce). Skakałem jeszcze kilka razy 5-7m hopę i koło nie nabrało większego bicia niż zaraz po urwaniu szprychy. Znów koło poszło do inżynierii i jest cacy (od tego czasu skakałem może z 10x sekcję pieczarki). Za centrowanie nie zapłacisz więcej niż 15, a pewnie koło 10.

Ale jak to się stało że pokrzywiłeś tylne koło uderzając przodem? Jakaś ingerencja sił nieczystych. Wink
Odpowiedz
#5
Nie wiem jak, pewnie jak rower spadał zaraz za mną, to rypsnął tylnym o ziemie czy coś.
Zaniosłem do BB, powiedzieli, że koło jest zósemkowane mocno, na małym obszarze i że będzie to trudno naprawić ale zrobią. Prawdopodobny koszt, to 15zł, ale dopiero jutro odbieram...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości