Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebna nakrętka
#1
Zaślepiona nr 15 na gęsty gwint nr... tu jest problem, bo w jednym rowerowym mówią, że to 10, a w drugim, że 11, ale ja myślę, że 10. Jest to nakrętka na śrubę do tylnej osi przy piaście SRAMu z wbudowanymi biegami. Nie ma w sklepach metalowych, ani w rowerowych w całym Lublinie :/

Na razie polegam na tymczasowym rozwiązaniu - użycie z jednej strony dwóch podkładek, a z drugiej niezaślepionej nakrętki, ale boję się z tym nawet nad zalew pojechać, bo już raz się rozwaliło i musiałem nieść rower...
Kontry nie da się założyć, bo za krótki gwint.

Jeśli ktoś ma taką nakrętkę, to będę wdzięczny, a jeśli nie, to najwyżej wymienię ośkę na standard...
Odpowiedz
#2
Cześć
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, bo ciągle zmyla mnie ta potrzeba "zaślepionej" nakrętki. Jeżeli masz problem z nakrętką, to albo masz tam ośkę około 10-10.5 mm (te pasują z osi shimanowskich lub należy rozgwintowwać zwykłą nakrętkę gwintownikiem fi 10) lub jeszcze grubszą około 10.7 mm - 11 mm. A z tym to faktycznie może być poważny problem. Jeżeli uda Ci się dokładnie zmierzyć oś suwmiarką to napisz, może coś pomogę.
Odpowiedz
#3
Rozumiem że mówisz o takiej nakrętce:
[Obrazek: largeIMotion3Disc.jpg]

Jeśli tak polecał bym Ci się przejść do Cyclo. Zdaje się ze oni handlują z harfą która jest dystrybutorem SRAMa. Zapytaj czy ściągną. Możesz też od razu uderzyć do harfy. W końcu to są chyba części zamienne.

Nakręta jest zdaje się na gwint M10x1, o czym można przeczytać tu:
iMOTION 9, iMOTION 3, Torpedo.
Zakładam że masz oczywiście którąś z tych piast. Jeśli nie napisz jaką... większość rzeczy da się znaleźć. Natomiast w jednej z tych piast widać zwyczajne nakrętki posiłkujące się podkładkami z ząbkami... Czyli tak też się da. Takie zestawy robi chociażby dartmoor.
a kupić je możesz w większości sklepów (o ile mają dostępne) bo wiekszość sklepów z Velo współpracuje.
Odpowiedz
#4
Byłem już w sporej ilości miejsc, ale dopiero wczoraj w Biłgoraju w rowerowym na ul. Długiej udało mi się znaleźć Tongue Także sprawa nieaktualna, ale dzięki, będę wiedział na zaś, akurat tam chyba mnie nie było Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości