Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojskowe Mapy Lubelszczyzny
#1
Zapowiada się sensownie cenowo i merytorycznie- do tego jest całe województwo,a nie tylko to co wkoło Lbn.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /546279915
Podpisu brak
Odpowiedz
#2
1. dodano: 27 września 2010, 0:01 czyli 2 miesiące już w dystrybucji
2. 27 mapek za x zł (nie wiem bo nie kupuję sztandaru ludu) to nie wiem czy to sensowne
3. można mieć te mapki w formacie jpg, wystarczy wydrukować i złożyć
4. stan z roku 1983 :mrgreen: mocno aktualne

no ale może ktoś już używał i potrafi coś powiedzieć mądrzejszego niż ja
"Trzeba pedałować, żeby się utrzymać w siodełku, ale my jedziemy coraz szybciej, rozpędzeni pedałujemy ponad potrzeby, tracąc w rezultacie całą przyjemność jazdy."
Odpowiedz
#3
...
Odpowiedz
#4
tkt napisał(a):dodano: 27 września 2010, 0:01 czyli 2 miesiące już w dystrybucji
Uuu.. no to wtopa Undecided
tkt napisał(a):27 mapek za x zł
1.60 pln bodajże. Całościowo nie najgorzej.
haladinho napisał(a):setki wojskowe dostępne są w LOIT na ul. Jezuicka 1/3 ...w cenie 6zł sztuka.
Dobrze wiedzieć!
Podpisu brak
Odpowiedz
#5
haladinho napisał(a):setki wojskowe dostępne są w LOIT na ul. Jezuicka 1/3 20-113 Lublin tel. 81-532-44-12 ; fax. 81-442-35-56 <!-- e --><a href="mailto:infotur@loit.lublin.pl">infotur@loit.lublin.pl</a><!-- e --> w cenie 6zł sztuka.

Byłem tydzień temu, pytałem o mapki terenu pomiędzy Chełmem a Włodawą, odesłali mnie do wydziału geodezji na Jasną, godziny pracy 8-15
"Trzeba pedałować, żeby się utrzymać w siodełku, ale my jedziemy coraz szybciej, rozpędzeni pedałujemy ponad potrzeby, tracąc w rezultacie całą przyjemność jazdy."
Odpowiedz
#6
Trochę rozrywki na zimowe wieczory:
(...) Kiedyś używały ich wojska Układu Warszawskiego. Po wstąpieniu Polski do NATO zostały odtajnione, uaktualnione i rozbudowane. Super-dokładne mapy wojskowe, które doprowadzą nas do każdego miejsca w naszym regionie, będzie mógł teraz mieć każdy z naszych Czytelników (...)
Tak zaczyna się artykuł Miłosza Bednarczyka reklamujący mapy ukazujące się z Dziennikiem Wschodnim.
Polecam cały artykuł:
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /546279915
Niezły ubaw jeśli przy okazji zerkniemy na jedną z dołaczonych map.
Mnie rozbawiło zdanie:
(...) Ten Atlas to GPS na papierze (...)
Może i GPS na papierze tylko jak sobie poradzić bez współrzednych, których tam nie ma :?:
Ogólnie podsumowywując:
Jest to gorsze i starsze (czyli mniej aktualne) wydanie map topograficznych Polski w skali 1:100000, które są wydawane przez Wojskowe Zakłady Kartograficzne.

Wszystkie części województwa lubelskiego i jego okolic kupiłem we wspomnianym LOIT na Jezuickiej oraz w EMPiK-u.
tkt napisał(a):pytałem o mapki terenu pomiędzy Chełmem a Włodawą

Wspomniane mapy mają numery:
M-34-35/36 - Chełm
M-34-23/24 - Włodawa
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#7
Podobno ma być nowy rzut ( jakby ktoś się upierał przy Dzienniku WschWink
Podpisu brak
Odpowiedz
#8
erczy napisał(a):jakby ktoś się upierał przy Dzienniku Wsch

Jakby ktoś się upierał... Smile
Nie wiem tylko Rafał czy dobrze żeśmy się zrozumieli.
Nie chciałem aby mój post był za długi ale pomoże zrozumieć różniecę...
Dziennik Wschodni korzysta ze starszych materiałów Wojskowych Zakładów Kartograficznych (pewnie dostali taką zgodę).
Wizualnie są to więc identyczne mapy topograficzne (ta sama grafika, czcionka, granice parków, szlaki, punkty widokowe itd... itp... )... Wszystko takie samo tylko starsze.
Porównywałem te wydania ze sobą.
Na mapie Dziennika niektóre drogi polne/ścieżki są już drogami gruntowymi na mapach wydanych bezpośrednio przez WZK. Drogi gruntowe na WZK są już asfaltowe. No i jeszcze na WZK są nowe drogi, których jeszcze nie było na mapach Dziennika.
Oczywiście bez cudów Smile
Większość map wydanych przez WZK jest aktualizowanych ok. 2000 roku (i na mapach jest taka informacja).
Z którego roku więc są dane na mapach wydawanych przez Dziennik (nie tam takiej informacji)?
Wspomniałem również o braku współrzędnych na mapach Dziennika (dziwne bo jest na nich wydrukowana siatka). Jakie ma to znaczenia wie każdy korzystający z GPS. Mapę ze współrzędnymi można dokładnie skalibrować i korzystać razem z odbiornikiem GPS.
Kolejna sprawa to obszar wydrukowany na mapach.
Na mapie WZK jest to ok. 69km x 37km.
Na Mapach Dziennika 34,4km x 37km (dlatego Dziennik całość wydaje w większej ilości arkuszy co równa się większą ilością sprzedaży samej gazety). A i tak obszar wydrukowany na mapach Dziennika jest mniejszy.
Było pytanie dotyczące rejonów Chełm - Włodawa.
Wiem, że coraz większą popularnością cieszą się rejony przygraniczne Białorusi.
Porównałem więc mapę "Włodawa".
Mapa Dziennika kończy się na ok. E = 23stopnie 44' 32" dług. geogr.
Mapa WZK kończy się na ok. E = 23 stopnie 59' 38" dług. geogr. (to jest dodatkowo prawie 20km więcej w głąb Białorusi z całymi okolicami jeziora Świteż).

Przepraszam za długi post ale mam nadzieję, że wyjaśniłem różnicę między wydanymi mapami oraz ewentualne wątpliwości.
Pozostaje więc odpowiedź na pytanie: stara mapa czy nowsza mapa?
Przy wyborze kobiety lub wina byłyby dwie różne odpowiedzi :-)
Myślę, że w przypadku map też nie będzie problemu więc... wybór należy do Ciebie :-D

Podsumowywując:
Redaktor (?) Miłosz Bednarczyk w Dzienniku Wschodnim zrobił reklamę, używając fałszywych argumentów i nie wspominając, że na rynku znajdują się bardziej aktualne wersje tych map :!:
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#9
Może i długo,ale na pewno klarownie ;-)

Jeśli o mnie chodzi to wszystko jest jasne.
Podpisu brak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości