Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rower stacjonarny
#1
hej,

planuje zakupić rower stacjonarny. W kwocie: max 600pln.
A, że zielona jestem w tym względzie - proszę o jakieś rady. W szczególności jeśli posiadacie lub posiadaliście taki sprzęt - będę wdzięczna za wskazówki czego na pewno nie kupować, jakie firmy brać po uwagę i w ogóle na co zwracać uwagę.

Co myślicie np. o tych rowerach: http://fitbay.pl/97-rowery-magnetyczne
Jak dla mnie to wszystkie są takie same: no różnią się delikatnie wyglądem, ceną i ciężarem koła zamachowego (co w zasadzie nic mi nie mówi..)

Będę wdzięczna za pomoc i wszelkie wskazówki.

Ps. tylko proszę nie piszcie, żebym kupiła sobie rolkę...
orientuj...
Odpowiedz
#2
a jesteś do tego przekonana że na stacjonarnym chcesz jeździć?Smile ja po 10 minutach juz zrezygnowałem bo wieje nudąSmile wolę ubrać się teraz ciepło i w tych mrozach pośmigać niż się męczyć w pokoju Smile
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz
#3
Ano jestem. Inaczej nie zawracałabym Wam głowy. ;-)
Zresztą zakup stacjonarnego nie oznacza rezygnacji z niestacjonarnego :-P
orientuj...
Odpowiedz
#4
Monika napisał(a):hej,
Jak dla mnie to wszystkie są takie same: no różnią się delikatnie wyglądem, ceną i ciężarem koła zamachowego (co w zasadzie nic mi nie mówi..)

Im większy ciężar koła zamachowego tym większy jego moment bezwładności, czyli tym trudniej zmienić jego ruch (przyspieszyć, zwolnić, bo o skręcaniu chyba nie ma mowy w rowerach stacjonarnych).

Co do tego pojeżdżenia w zimie. Nie mówię że nie, ale rozumiem że nie każdemu się chce (ja byłem od spadnięcia śniegu na rowerze 2 razy i w tych temperaturach mówię stanowczo nie). Trzeba się odpowiednio ubierać (a odpowiednie ubranie kosztuje, nieodpowiednie często zniechęca). Można się przeziębić. Łatwiej się wyłożyć. Napęd + śniegopiachosól = rdza, płacz i zgrzytanie zębów (tych w napędzie). A w domu zawsze można sobie zapuścić film, czy jakieś rozmówki japońskie. Nie mam roweru stacjonarnego ale dostrzegam jego zalety.
Odpowiedz
#5
Monika napisał(a):hej,

Ps. tylko proszę nie piszcie, żebym kupiła sobie rolkę...

A już miałem trenażer pod tylne kółeczko zaproponować :-D

Unikaj jak ognia trenażerów z oporem mechanicznym. Krótka żywotność, problem z oporem.

Opór magnetyczny to dobry wybór do kwoty 600zł. Dużo firm, różne ceny. Konkretnej nie potrafię polecić. Firmy z linku nie kojarzę. Szukać trzeba na alledrogo a także w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym (czasami zdarzają się za połowę ceny rowerki z wystawy bez opakowania, ale z gwarancją).

Koło zamachowe im cięższe tym większy opór można ustawić, więc mocniej trzeba pedałować.

Podstawa w rowerku to komputer z prędkością. Inne rzeczy jak pomiar tętna itp. zależy już indywidualnie od każdego.

Przy kupnie rowerka zwróć uwagę czy ma pedały z pasami (podobnie jak w linku niżej.
http://www.sport-shop.pl/rower-magnetyc ... -5202.html
Odpowiedz
#6
Kuba napisał(a):Im większy ciężar koła zamachowego tym większy jego moment bezwładności, czyli tym trudniej zmienić jego ruch (przyspieszyć, zwolnić, bo o skręcaniu chyba nie ma mowy w rowerach stacjonarnych).
hmm..czyli lepiej mieć rower z mniejszym ciężarem koła.. Bo w tym cięższym nie da się ustawić oporu lżejszego - tak jak można by to mieć w tym lżejszym?
A są w takim razie jakieś plusy tego większego ciężaru koła??
Blondynką niby nie jestem, ale jakoś słabo to czaję..
orientuj...
Odpowiedz
#7
Monika napisał(a):hmm..czyli lepiej mieć rower z mniejszym ciężarem..
A są w takim razie jakieś plusy tego większego ciężaru koła??

Większe koło daje szerszy zakres obciążenia przy regulacji oporem. Jak przy najmniejszym oporze różnice są małe, tak przy największym naprawdę czuć już ciężar koła.

Jeśli masz możliwość przejedź się u Kogoś na rowerku zmieniając obciążenie. Ewentualnie w niebieskim sklepie (tylko nie wiem czy rowerki stoją teraz). Najlepszy sposób na określenie jakie koło w rowerku będzie dobre.
Odpowiedz
#8
Moniko nie kupuj stacjonarnego...

To jest odpowiedni sprzęt dla Ciebie:
http://www.centrumrowerowe.pl/000264/El ... odukt.aspx

Tak się na tym jeździ:
http://www.youtube.com/watch?v=NIXunpv6rA4

Polecam Smile
Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Odpowiedz
#9
Michał - wątek na forum o Twoim zakupie czytałam i filmik już oglądałam wcześniej..
i dlatego napisałam, że nie jestem rolką zainteresowana :-P
orientuj...
Odpowiedz
#10
Szkoda Sad( Jak chcesz to ja mogę wypożyczyć żebyś zobaczyła czy Ci się podoba Smile

A tak podchodząc pragmatycznie do sprawy to zastanów się czego oczekujesz, no jeśli chodzi Ci o samo pedałowanie jakiekolwiek to rzeczywiście jakiś rowerek stacjonarny może być.
Natomiast jeśli chodzi o odwzorowanie jazdy na rowerze to w grę wchodzi tylko trenażer lub rolka.
Trzeba pamiętać, że na rowerku stacjonarnym pracują inne grupy mięśni niż na normalnym, a jest to spowodowane inną postawą i geometrią. Przez co ćwiczenia na stacjonarnym nie mają dużego przełożenia na formę w sezonie Smile)
A na stacjonarkach to ja się nie znam, więc w tej kwestii nie doradzę...

Powodzenia!
Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości