Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jazda po chodniku/ulicy - za i przeciw
No cóż, jak to uczyli na studiach - ignorantia iuris nocet Wink
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
Ja tylko dodam, że w przypadku zatrzymania warto poprosić o wezwanie policji. Bardzo prawdopodobne,że dadzą nam spokój o ile nic szkodliwego nie zrobiliśmy.
[Obrazek: u17213v3.gif] [Obrazek: stava.png]
Odpowiedz
Jakiś czas temu byłem na przejażce po Lublinie i w ''przerwie'' siedząc sobie na ławce popijając karmi patrzę,  a z krzaków wyłania się patrol straży miejskiej i od razu przechodzą do rzeczy , że mandacik się należy za spożywanie piwa w niedozwolonym miejscu.Mówię grzecznie,że to nieporozumienie bo pije karmi, które ma 0,5%.Strażniczka, że karmi ma 2% więc jej pokazałem etykietę ale to i tak do niej nie przemówiło...Próbowałem na różne sposoby po ludzku zagadywać ale bez najmniejszego skutku.Zaczęli wypisywać mandat, którego nie przyjąłem po czym poinformowali mnie o wezwaniu mnie nazajutrz w sprawie przesłuchania   przedsądowego.Byli nieustępliwi jak jakieś roboty,a ja czułem się jak jakiś straszny przestępca Big Grin Od siebie podjechałem na komisariat dmuchnąć w balonik żeby mieć papierek świadczący o mojej trzeżwości ,o danej godzinie w razie sprawy w sądzie za karmi Big Grin W domu znalazłem ustawę z dnia 26 października 1992 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi art . 46. Pojęcie napoju alkoholowego, stanu po użyciu alkoholu i stanu nietrzeźwości:
Punkt 1 mówi ,że napojem alkoholowym w rozumieniu niniejszej ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5 % objętościowych alkoholu.Wydrukowałem to i na następny  dzień,biorąc wolne w pracy udałem się na przesłuchanie i tu podkreślę znowu-przesłuchanie w sprawie karmi Big Grin
Puk puk..
-Proszę.
-Ja w sprawie karmi mówię...Zapomnijmy o sprawie i niech mnie pani puści wolno  Big Grin
Na to babka, że nie da rady bo to już w komputery poszło i w ogóle...
Skoro nie udało się kolejny raz polubownie wyjąłem  więc wydrukowany  art. 46 i przeszedłem do sprawy z niedoszkolonymi strażnikami, którzy patrolują ulice,którzy marnują mój czas i którzy chcą mnie chyba poprzez sąd 'wsadzić do kicia' za picie karmi Big Grin Babka popatrzyła na kartkę i sprawdziła w internecie i wykrztusiła to z siebie.... -no tak to nie alkohol i że musi z ta całą sprawą pójść do przełożonego bo nie wie co ma z tym zrobić Big Grin  Zaraz wróciła i już tak nieoficjalnie,grzecznie i innym tonem powiedziała , że jednak da się to jeszcze wymazać z komputerów i żebym o tym nie mówił nikomu :Big Grin
Także cicho bo to tajemnica Wink
Odpowiedz
Arcydurnie. Opisz to ładnie i wyślij do prasy.
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
(29-06-2017, 23:57)Natural napisał(a): Jakiś czas temu byłem na przejażce po Lublinie i w ''przerwie'' siedząc sobie na ławce popijając karmi patrzę, 

Za picie karmi powinno być od razu 48h, w izbie Smile
chociaż przez czar reklamy z Penelope skusiłem się i wypiłem jedno.

Wciąż mam mieszane uczucia kiedy jadę chodnikiem, nie czuję się też komfortowo na ulicy - zwłaszcza mając porównanie z krajów zachodnich, gdzie auta w mieście znacznie częściej jadą 50 km/h i jest lepsza kultura jazdy i życzliwość dla rowerów. bo przepisami jednak chyba mentalności nie zmienimy. pozostaje mieć nadzieję, że im więcej ludzi będzie miało własne doświadczenia rowerowe (tu popularyzacja rowerowa stowarzyszenia robi robotę) - znajdzie w sobie empatię i będzie się nam jeździło bezpieczniej i przyjemniej.
Odpowiedz
Tak na przyszłość, żebyście wiedzieli, to w izbie wytrzeźwień mogą trzymać delikwenta do 24h, i jeśli w tym czasie się nie wyzerujeto taki aparat jest wieziony do szpitalika Tongue
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości