Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marsz (NIE) Milczenia
#1
13 Luty 2011 godzina 13:00
Start: Plac Litewski
Koniec: Plac Po Farze


Marsz ma głownie na celu uświadomienie społeczeństwa, aby reagowało na akty przemocy wobec zwierząt i aby zdało sobie sprawę z faktu, że zwyrodnialcy znęcający się nad zwierzętami nie poprzestaną na nich, niewielka jest granica między agresją wobec zwierząt a agresją wobec ludzi, większość przypadków znęcania się nad zwierzętami ma w późniejszym czasie odzwierciedlenie w krzywdzeniu innych ludzi. Ludzie którzy męczą zwierzęta dla przyjemności zasługują na potępienie, poza tym ta przyjemność kiedyś się nudzi i szukają większego dreszczyka emocji. Kolejnym aspektem jest pokazanie społeczeństwu, że zwierzęta czują i cierpią, że zasługują na naszą opiekę, miłość i szacunek. Wśród zwierząt tylko człowiek zabija dla przyjemności.
Zapraszam na marsz wegetarian i wegan, ale pragnę zaznaczyć jasno, że marsz nie jest akcją propagującą wegetarianizm.
Będzie grał Wschodni SAMBAstion oraz do organizacji włączy się Przestrzeń Działań Twórczych Tektura.

Głównym Organizatorem i pomysłodawcą marszu jest Wioleta Pawlik – Nowacka. Marsze odbywają się w kilku miastach: Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Opolu i Lublinie.

Organizatorem Marszu w Lublinie jest Lubelska Grupa Vivy.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Parę słów ode mnie. Nie jestem Wegetarianinem, nie jestem społecznikiem, nie mam świra na punkcie zwierzątek (no może trochę). Noszę skórzane wyroby, przez wiele lat byłem myśliwym, nie stawiam zwierząt wyżej niż ludzi, uważam że doświadczenia na zwierzętach są czasem konieczne. Dlaczego zdecydowałem się umieścić ten post i pójść na ten Marsz ? Bo przez 3 lata pracy w Schronisku napatrzyłem się na tak okaleczone bezmyślnie zwierzaki że doniesienia w TV o jakiś wyjątkowych wypadkach okrucieństwa nie robią na mnie już żadnego wrażenia. Media tak naprawdę robią szum wobec nikłego procenta takich przestępstw, to co widzicie w TV to wybrane nagłaśniane wypadki, wcale nie najdrastyczniejsze. Jeśli głupi spacer w niedzielę przez krótki odcinek sprawi że przynajmniej jeden debil się zawaha i nie skrzywdzi zwierzaka, to uważam że małym kosztem osiągnę duży cel. Zło wygrywa kiedy dobrzy ludzie nie robią nic. Mam zamiar być tym złym :-D który coś zrobi. Zapraszam.
Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
Odpowiedz
#2
Czy to ma sens? Trzeba uświadomić się, kto męczy zwierzęta. Są to ludzie z zaburzeniami psychicznymi. A czy da się nawrócić świra jakimś marszem? Wątpię.
Wydaje mi się więc, że takie marsze są po to, by w nich idący mogli sobie poprawić humor.
Odpowiedz
#3
jabolewski napisał(a):Czy to ma sens?
Czy to ma sens? Jabol weź walnij się kilka razy w głowę zanim napiszesz coś na forum po raz kolejny, bo za każdym razem jak coś piszesz to mam wrażenie że jesteś przemądrzałym dzieciakiem z podstawówki. Tyle wrzutów osobistych, teraz merytoryczne.
jabolewski napisał(a):A czy da się nawrócić świra jakimś marszem? Wątpię.
Na początek proponuję Ci nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Gdzie w poście Pinky'ego przeczytałeś, że ktoś chce marszem nawracać świrów? Z tego co ja widzę to:
Pinky napisał(a):Marsz ma głownie na celu uświadomienie społeczeństwa, aby reagowało na akty przemocy wobec zwierząt...
itd.
Umiesz to przeczytać ze zrozumieniem? Nikt nie chce nawracać świrów, no ale gdyby ktoś chciał marszem nawracać świrów to rzeczywiście byś miał rację, że się nie da.

Marsz miał też bardzo ważny cel o którym nie napisał Pinky, a mianowicie zwrócenie uwagi władz na problem przemocy wobec zwierząt. To właśnie rząd ma największą moc sprawczą by coś zmienić w tym temacie, czyli zaostrzyć kary dla przestępców, co z pewnością odniesie skutek.

Zdolny trol mnie podpuścił i dałem mu się złapać, sory Sad Nie wytrzymuję, gdy ktoś kogoś/coś krytykuje, a nawet nie jest w stanie przeczytać o co chodzi...
Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Odpowiedz
#4
jabolewski napisał(a):Trzeba uświadomić się, kto męczy zwierzęta. Są to ludzie z zaburzeniami psychicznymi

co "trzeba się uświadomić" bo nie zrozumiałam?
poza tym idąc Twoim tokiem myślenia w Polsce więzienia nie mają racji bytu bo przecież przestępcy (mordercy, ludzie odsiadujący wyroki za pobicia itd) powinni być leczeni w szpitalach psychiatrycznych. Wątpię czy masz wystarczający poziom wiedzy by nazwać kogoś "świrem" nie krzywdząc go, w ogóle co to za określenie "świr" w odniesieniu do stanu psychiki? Byleś kiedykolwiek w szpitalu psychiatrycznym, widziałeś chorych psychicznie ludzi, także tych z oddziału zamkniętego czy tego dla podsądnych, żeby móc wygłaszać takie teksty? Nie sądzę.

jabolewski napisał(a):Wydaje mi się więc, że takie marsze są po to, by w nich idący mogli sobie poprawić humor.

może i tak, ale chyba jednak głownie po to żeby zwrócić uwagę na to co się dzieje wokół nas, a niestety jest coraz gorzej

dla jasności krzywda ludzka nie robi na mnie wrażenia (takie zawodowe zboczenie) ale tych sku****li co męczą zwierzaki to bym .... tu nie napiszę bo mógłby ktoś wziąć to za groźby karalne,
takich "ich" ciężko nazwać ludźmi bo nie zasługują na takie określenie, a jeśli nie na takie to na jakie inne, bo mówić o nich "zwierzęta" to obraza dla zwierząt

michalbrodowski napisał(a):Zdolny trol mnie podpuścił i dałem mu się złapać, sory Sad Nie wytrzymuję, gdy ktoś kogoś/coś krytykuje, a nawet nie jest w stanie przeczytać o co chodzi...

ja też i dlatego to napisałam co napisałam, więcej nie będę

więcej wrażliwości Młody Człowieku i więcej pokory bo ja na razie czytając Twoje posty to mam wrażenie, że wszystkie rozumy pozjadałeś a jedyny słuszny światopogląd to ten który Ty prezentujesz.


pozdrawiam
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#5
To dobrze że młode ludzie angażują się w takie akcje. Moim zdaniem nie ma to jakiejś wielkiej mocy zmian (w tym kraju z tym rządem) ale sygnalizowanie, że społeczeństwo widzi problem jest też istotne. Jeśli jest do wyboru mówic lub nie mówic o tym, że jakiś pan Miecio z Kawęczyna głodzi krowę to lepiej jest mówic. I młodzi ludzie mówią. Chwała im za to.
Post nie wygaśnie. Nie ma bata.
Odpowiedz
#6
Mam wrażenie że nie niedługo prawa zwierząt będą ponad prawem człowieka.
Nie, nie myślcie, że jestem za znęcaniem się nad zwierzętami i bezkarnym traktowaniem ludzi którzy mają niezłą frajdę "zabawiając" się psem rasy Husky.
Wręcz przeciwnie.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego pewne kręgi osób, grupy, organizacje wspierają w/w akcje, a z drugiej strony dopuszczają lub wręcz przykładają rękę do zabijania dzieci nie narodzonych?

Mnie tu po prostu śmierdzi hipokryzją.

2 lata temu organizacja PETA -"Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt"- skarciła prezydenta Baracka Obamę za to, że zabił muchę w trakcie wywiadu.
Trochę to śmieszne, ale rzecznik PETA Bruce Friedrich przyznaje, że nie maja oni stanowiska na temat aborcji.
No ale to było daleko w hameryce.
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#7
Ja osobiście PETY nie lubię i uważam ich za bandę hipokrytów, ale zarzucanie im braku stanowiska w sprawie aborcji to pomyłka. To po prostu zupełnie inny profil organizacji. To jakby mieć pretensje do stowarzyszenia walczącego o prawa inwalidów, że nie mają stanowiska w sprawie legalizacji marihuany.

A naskakującym na kolegę który śmiał skrytykować marsz zalecam ponowne przemyślenie sprawy. Jeśli ktoś uważa, że takie marsze mają sens to jego osobista sprawa. Natomiast jeśli uważa że są one w stanie cokolwiek zmienić w nastawieniu społeczeństwa to jest co najmniej mocno naiwny.
Odpowiedz
#8
Mam to samo zdanie co maYkel
Odpowiedz
#9
mi się wydaje, że taki marsz nic nie da. Przykładem może być ciągłe uświadamianie ludzi aby nie przechodzić obok osób, które zachowują się inaczej od reszty (czyt. nagle upadł czy dziecko samotne kręci się na ulicy i szuka kogoś). Ale ile razy jest tak że ktoś na ulicy się przewróci i nikt nie podejdzie bo zawsze w głowie mają zakodowane, że ta osoba jest pijana, to nic mu się nie stanie?

To wszystko zależy od charakteru człowieka. Niektórzy bez apeli potrafią od razu pomóc, a niektórym codziennie uświadamianie, że trzeba pomagać, po prostu nic nie daje.
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz
#10
PrażonyRabarbar napisał(a):Mam wrażenie że nie niedługo prawa zwierząt będą ponad prawem człowieka.
Nie, nie myślcie, że jestem za znęcaniem się nad zwierzętami i bezkarnym traktowaniem ludzi którzy mają niezłą frajdę "zabawiając" się psem rasy Husky.
Wręcz przeciwnie.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego pewne kręgi osób, grupy, organizacje wspierają w/w akcje, a z drugiej strony dopuszczają lub wręcz przykładają rękę do zabijania dzieci nie narodzonych?

Mnie tu po prostu śmierdzi hipokryzją.

2 lata temu organizacja PETA -"Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt"- skarciła prezydenta Baracka Obamę za to, że zabił muchę w trakcie wywiadu.
Trochę to śmieszne, ale rzecznik PETA Bruce Friedrich przyznaje, że nie maja oni stanowiska na temat aborcji.
No ale to było daleko w hameryce.

Popieram w 100%.


Cytat:Zdolny trol mnie podpuścił i dałem mu się złapać, sory
Dziękuję. Niestety, wykazałeś niekonsekwencję, ponieważ trollów się nie karmi.

Cytat:więcej wrażliwości Młody Człowieku i więcej pokory bo ja na razie czytając Twoje posty to mam wrażenie, że wszystkie rozumy pozjadałeś a jedyny słuszny światopogląd to ten który Ty prezentujesz.
Najmocniej przepraszam, że śmiałem wyrazić swoje zdanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości