Strony (3):    1 2 3   
truskafka   09-03-2011, 19:30
#11
średnica lampki tam gdzie łapie uchwyt to pi razy drzwi 27- 28 mm, mierzone przy pomocy kartki w kratkę bo linijkę amba wcięła

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Wieśko   09-03-2011, 22:39
#12
truskafka napisał(a):http://allegro.pl/latarka-cree-q5-240lm-...55345.html

niektórzy pewnie napiszą, że słaba jest ale porównując z tą mactronic to jest różnica, mam nie narzekam
Nie mam takiej i nie wiem jak w rzeczywistości świeci, ale 240 lm to rzeczywiście dużo przy tych parametrach zasilania, zwłaszcza, że Neolux na swojej stronie przy tym samym modelu podaje już 200 lm.
Tak więc nie warto za bardzo przywiązywać wagi do podawanych liczb, bo sprzedawcy napisać bzdurę to jak splunąć.
Asiu nie odbieraj tego osobiście - chciałem się tylko przy okazji podzielić spostrzeżeniem.
truskafka   09-03-2011, 22:54
#13
hehe nie odbieram, to co piszą na stronie ma jeden cel ...
jeśli chodzi o moją lampkę to kupiłam ją jakoś na wiosnę zeszłego roku, od razu zamówiłam sobie drugi uchwyt, nie wiem ile ona daje lumenów ale ... na 3 akumulatorkach 900 mAh, nie pierwszej już świeżości acz naładowanych, w trybie 100% pracowała zadowalająco jakieś 1,5 godzinki (zadowalająco to znaczy, że nie musiałam się domyślać istnienia korzeni w lesie tylko je po prostu widziałam z odpowiednim wyprzedzeniem) ... po tej 1,5 moc zaczyna spadać..... i spadać .... i spadać ....., w trybie 30% można sobie szoską bez dziur pomykać coś koło 2,5-3 godzin może dłużej, nie wiem nie sprawdzałam dokładnie,
jeśli chodzi o te lampki jest możliwość dokupienia modułu i można je zasilać z tych większych ogniw,
ja jestem z niej zadowolona, nie śmigam dużo po zmroku, ale to co mi się zdarza to ta lampka mi wystarczy

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
mariox   09-03-2011, 23:19
#14
Hiyo napisał(a):a uchwyt jest stabilny?
Taki gumowy, na wcisk od góry? Mam taki, nic z niego nie wypada. Ci, co mają ten zamykany od góry twierdzą, że ten gumowy jest lepszy. Przynajmniej niektórzy Wink.

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Paweł K.   09-03-2011, 23:33
#15
mariox napisał(a):
Hiyo napisał(a):a uchwyt jest stabilny?
Taki gumowy, na wcisk od góry? Mam taki, nic z niego nie wypada. Ci, co mają ten zamykany od góry twierdzą, że ten gumowy jest lepszy. Przynajmniej niektórzy Wink.
Mam tę samą lampkę, o której mówi Truskawka i zasilam ja bateriami ale to duży wydatek lepiej zainwestować raz w porządne w akumulatorki np. 950-1000mAh i użytkowanie jest prawie darmowe. Co do uchwytu: fabryczny "dedykowany" do tej latereczki połamał mi się w pierwszym tygodniu jazdy, więc musiałem coś wykombinować. Uchwyty są słabe ale samo świecidło na prawdę dobre w tych pieniądzach. Ja polecam!

Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
truskafka   10-03-2011, 00:00
#16
tak się zastanawiam czy nie zamówić tego który teraz sprzedają i którym podobno bocialarkowe świecidła były do kierownicy przytwierdzane

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
kenubi   10-03-2011, 00:03
#17
Jakoś ciagle się udzielam w tych latarkach i pozwolę sobie ciut skomentować:

http://allegro.pl/latarka-cree-q5-240lm ... 69533.html

dioda Q5 ma bodaj typowo 107 lumenów z 350mA (ze wzrostem lekko spada stosunek).
czyli z 700mA teoretycznie cos dajmy 200lm osiągnie, pomijając straty na szkiełkach/soczewkach .. a one tam sa nie?
Tu pisze max. 650mA poboru - hmm nie chce mi się dzielić, to ile wyjdzie?
100.000 godzin pominę milczeniem.
Za to cena przystępna.
Hiyo   10-03-2011, 15:53
#18
właśnie zamówiłem za 52 zł
Paweł K. napisał(a):Mam tę samą lampkę, o której mówi Truskawka i zasilam ja bateriami
jak długo to świeci na bateriach?
Pinky   10-03-2011, 18:49
#19
Adanko napisał(a):Jestem zainteresowany tą latarka mactronic bike pro scream warto kupić?

Po paru miesiącach użytkowania mogę powiedzieć że nie wywaliłem pieniążków w błoto. Latarka się spisuje na medal. Mam porównanie do taktycznej latarki Olight T25 Tactical XP-G S2 i widzę że jeśli chodzi o rower to jest ona zdecydowanie lepsza.

Plusy:
1. Nic nie rozregulowuje się na wybojach.
2. Średnio silne światło, pozwala na jazdę w terenie.
3. Łatwa regulacja promienia w trakcie jazdy.
4. Wzbudzający zaufanie uchwyt, jeden z lepszych jakie widziałem.
5. Koledze jego latarka przeżyła upadek do kałuży z 10 cm głębokości na oko, i dalej świeciła.
6. Ostry tryb stroboskopowy, nie sposób nie zauważyć rowerzysty na drodze.
7. Cena w stosunku do jakości i możliwości.
8. Podane przez producenta 1,5 h świecenia na dobrych akumulatorkach bądź bateriach wydłuża się czasem do o wiele dłuższego czasu przy niezbyt zauważalnym spadku mocy świecenia.

Wady:
1. Pierścienie, zwłaszcza pomarańczowy po zamontowaniu lekko oślepiają, innych nie testowałem dłużej, można zamontować nieprzezroczysty zawsze. Albo przysłonić od góry czymś, np. podwójnym kawałkiem wyciętej starej dętki.
2. Zasilanie z trzech akumulatorków AAA. Najczęściej w zestawach są sprzedawane po dwie sztuki, no ale to nie kłopot. Gorzej że większość ładowarek ładuje po dwa akumulatorki na raz, pojedynczego bądź trzech na raz na nich się nie da ładować.
3. Nie jest to szperacz, kosztem dłuższego świecenia mniejsza moc niż taktycznych latarek, coś za coś.

W mieście jeżdżę na drugiej latarce CAT EYE P HL-L010 dla zaoszczędzenia zasilania.

Ps. Teraz dodają do niej drugi uchwyt montażowy.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
mariox   10-03-2011, 22:30
#20
Pinky napisał(a):Gorzej że większość ładowarek ładuje po dwa akumulatorki na raz, pojedynczego bądź trzech na raz na nich się nie da ładować.
Pinky, nie wiem, jakie masz akumulatory, ale podstawą prawidłowego funkcjono0wania akumulatora jest przyzwoita ładowarka. Polecam Ci jedną z najlepszych na rynku. Będziesz ładował tyle akumulatorów, ile chcesz.
Klik.
Mam taką samą i szczerze polecam Tobie. Są jeszcze szybsze modele (np. BC900), ale droższe. Ta w zupełności wystarczy. Żałuję, że wcześniej jej nie miałem Smile.

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.