Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki kask do mtb
#11
Adasiu, wybacz, przepraszam. Taki ze mnie mały złośliwiec i podłota.
Odpowiedz
#12
Mog Ci polecić kaski meridy. Koszt ok. 100zł, przede wszystkim nie straszą takim chamskim styropianem, tylko są wykonane jak droższe kaski, do tego nie mogę o nim niczego złego powiedzieć. Śmigam w modelu champion czy jakoś tak, ale są też w innych kolorach.
Poza tym jak coś to ostatnio w toro pojawiło się sporo kasków to możesz tam zajrzeć.
Odpowiedz
#13
Nie ważna jaki kask. Ważne że jak już się go zakupi to żeby w nim jeździć bez względu na porę oraz panujące warunki.
Świat zwolnił, bass drży wciągam dym, zamykam oczy ...
Odpowiedz
#14
Nie patrz na modele tylko połaź po sklepach i poprzymierzaj. W kasku najważniejsze jest to żeby dobrze leżał. Kask ma "znikać" do tego stopnia żebyś zapomniał że cokolwiek masz na głowie. Inaczej będzie cie denerwował i nie będziesz w nim jeździł. Ale bez przymierzenia tego się nie dowiesz - każdy ma inną głowę.

Warto jednak celować w dobre marki - Bell, Met, Giro - mają dobrą jakość wykonania i starczą na wiele lat.
Odpowiedz
#15
Podpisuję się pod tym co napisał Majkel. Mój pierwszy cratoni był kaskiem wybranym ze względu na ładny wygląd. Wydawało mi się, że jest wygodny ale tak na prawdę moja uwaga podczas kupna była skupiona na tym jak w nim wyglądam a nie na to czy jest wygodnie. Dopiero podczas dłużdszej jazdy okazało się, że żyły na skroniach mi nabrzmiewały (przyspieszone tętno podczas kręcenia) i po prostu bolało. Musiałem sobie wypracowac jakiś kompromis co do pozycji skorupy na łbie ale i tak najlepiej było wtedy, kiedy mogłem pomiędzy głową a kaskierm miec jeszcze np. czapkę. Nie uwierało.

Był to głupi błąd który się na mnie mścił przez kilka następnych lat aż do kupna drugiego.
Czyli mierzyc, mierzyc, mierzyc. I lepiej żeby kask nie był w sam raz tylko żeby miał jakiś mały luz, który można będzie skorygowac paskami.

Obczaj sobie w Inżynierii rowerowej na Rusałce. Tam można kupic taniej dośc dobre kaski. Czasem upusty są bardzo duże.
Odpowiedz
#16
Podpisuję się pod tym co napisał maYkel i marcin0604 :-)
Pozwiedzaj sklepy i przymierz kilka firm i kasków, wybierz najwygodniejszy.
Odpowiedz
#17
Dzięki wszystkim za wskazówki :-D
Odpowiedz
#18
Ja tylko dodam, żeby był dobrze wentylowany, bo lejący się pot na oczy to nie jest komfortowa sprawa.
Dobrze by było, gdyby kask miał dodatkowe gąbeczki w kpl.


marcin0604 napisał(a):ale tak na prawdę moja uwaga podczas kupna była skupiona na tym jak w nim wyglądam a nie na to czy jest wygodnie.
A czy był różowy? :-P
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#19
No był. I miał logo Barbie .
Odpowiedz
#20
Seb napisał(a):Pozwiedzaj sklepy i przymierz kilka firm i kasków, wybierz najwygodniejszy.
A najlepiej idź do autora powyższej wypowiedzi. Doradzi, przytrzyma pod ladą, ewentualnie sprowadzi, jak nie będzie tego, co byś chciał :mrgreen: . Mnie np. naciągnął na kask własnie, nie rowerowy wprawdzie, ale zadowolony jestem Wink.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości