Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smarowanie i konserwacja roweru.
#21
KermitOZ napisał(a):Właśnie skończyłem zabawę z napędem i mogę z czystym sumieniem (ale niestety brudnym łańcuchem) powiedzieć, że Brunox jest jednak do kitu. Jednak stary, dobry Rohloff to jest to Smile
W końcu nabyłem słynnego Rohloffa :-)
Wczoraj wieczorem zapodałem po kropelce na każde ogniwo, a dziś w drodze do pracy podczas jazdy na rowerze cieszyłem się ciszą - a właściwie świstem powietrza przecinanego przez mój rower - napęd umilkł. Po wcześniejszej wizycie i standardowym przeglądzie w serwisie o ile łańcuch był cichy to przeszkadzał mi dziwny dźwięk z przedniego napędu - teraz zrozumiałem, że był to dźwięk schodzących ogniw z zębatek - teraz go nie ma lub po prostu jest niesłyszalny :mrgreen:
Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności oraz własności!
Odpowiedz
#22
A ja do Was z takim oto pytaniem: gdzie można dostać w lublinie w przystępnej cenie benzynę ekstrakcyjną? Żeby wyszło jak najekonomiczniej, może być opakowanie 5 litrów. Dzięki za odpowiedź.
"Zwykły rower jest pojazdem napędzanym mięśniami. Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli." Anonim
Odpowiedz
#23
Ostatnio widziałem w Leclerc`u 0,5 l.
Odpowiedz
#24
No właśnie jak narazie to również tylko w hipermarketach się w nią zaopatruję, ale jest dość droga (około 5 zł) Tongue jakby ktoś miał dostęp do hurtowej ilości czy wie gdzie są takie hurtownie w Lublinie to byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę!
"Zwykły rower jest pojazdem napędzanym mięśniami. Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli." Anonim
Odpowiedz
#25
A co Ty z tą benzyną robisz - pijesz? :lol:
Jak wlać taką do słoika - o czym pisał ktoś wcześniej - to można jej używać parę razy do mycia łańcucha. Będę niedługo szukał po jakichś sklepach z artykułami gospodarstwa domowego - bo tam czasem takie rzeczy są tańsze niż w hipermarketach. Mnóstwo takich sklepów jest na 1 Maja, bliżej mnie to na Grażyny i na Głębokiej - więc pewnie któryś z tych odwiedzę - jak będzie taniej to napiszę ;-)
Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności oraz własności!
Odpowiedz
#26
elephant napisał(a):A co Ty z tą benzyną robisz - pijesz? :lol:
Nie, nie piję Tongue Wiem, że istnieje coś takiego jak samorzutne rozdzielanie się substancji o różnych gęstościach i muł opada na dno. Tylko, że smar który znajduje się na łańcuchu rozpuści się w benzynie i nie osiądzie na dno (mieszanina węglowodorów aromatycznych i niearomatycznych). Piasek i inne cięższe osady znajdą się na dole, ale po kilku razach benzyna nie będzie już miała takich wartości jak na początku i na czesciach pozostanie tłusty osad Tongue
"Zwykły rower jest pojazdem napędzanym mięśniami. Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli." Anonim
Odpowiedz
#27
Tania benzynka :lol: panowie to jest w sklepie metalowym na Kunickiego, przy skrzyżowaniu z wolską. 0,5l w plastikowej butelce coś koło 2,50-3zł max.
Co do oliwienia to z braku kasy jestem zmuszony katować łańcuch na zwykłym wazelinowym za 3,50zł :-| Starcza tak na 60km. Kiszonka. Aaaaa właśnie, może jacyś chętni na zbiorowe kupienie większej ilości dobrego oleju i podział na mniejsze kawałki?? Taniej wyjdzie ;-) np. 1L rohloffa na 10 osób?? "enybadyy??" :-)
Peace
Każdy ma swoje Reiatsu, tylko trzeba je odkryć
https://pl-pl.facebook.com/pages/szpryc ... 8996108124
Odpowiedz
#28
ja się ostatnio zaopatrzyłem i do końca roku myślę wystarczy, ale przyszłościowo oczywiście jestem chętny - tylko jak my to podzielimy? :-P
Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności oraz własności!
Odpowiedz
#29
Ostatnio smarowałem rower znaczy się łańcuch olejem ORLEN LUBRO 20W-50 i wszystko inne co powinno dostać substancje smarne. Generalnie to nie wiem jak na dłuższą metę to będzie ale na początku wrażenia bardzo OK :-)
Odpowiedz
#30
No jakieś buteleczki by się znalazły, myślę że z tym by problemu nie było ;-)
Każdy ma swoje Reiatsu, tylko trzeba je odkryć
https://pl-pl.facebook.com/pages/szpryc ... 8996108124
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości