Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składam rower, potrzebna pomoc :)
#1
Witam, tak jak w temacie składam rower. Rower ma służyć do jazdy po lesie, bezdrożach. Czyli poszukuję na styl KROSS LEVEL A6. Co do funduszy na ramę mogę wydać niestety tylko ok. 200 zł . Co do ramy poszukuję raczej używanej bo chodzi mi o redukcje kosztów. Rama musi posiadać mocowanie pod tarczę ponieważ mam już zakupione koła z tarczami https://picasaweb.google.com/inspirion1 ... tf7w_aCJA# .
Jeżeli ktoś ma do sprzedania jakąś zbędną ramę to niech piszę. Rama może być stalowa, grunt żeby była sprawna. Brakuje mi jeszcze parę rzeczy między innymi amortyzatora (nie kupuję jeszcze bo nie wiem jaka główka ramy będzie), manetek (przód 3 rzędy tył 8 lub 9 rzędów), Do tego wszystkiego szukam jakiegoś taniego napędu który wytrzyma mi ze 2 sezony, pomijając kasetę ponieważ kasetę kupiłem razem z kołem.

Podsumowując chcę złożyć jak najtańszym kosztem rower, części mogą być używane. Cały dowcip polega na tym że mam bardzo ograniczone finanse, a przypływ kasy dopiero w wakacje jak szkołę skończę. Więc jeżeli ktoś ma jakieś stare części do roweru, które jeszcze się nadają do użytku niech piszę. Wszelkie rady mile widziane.

PS. Podaję swoje dane:
wzrost 180cm
Waga 65kg
Styl jazdy XC cross country

Pozdrawiam Andrzej.
Odpowiedz
#2
Składanie roweru naprawdę nie ma sensu. Szukaj jakiejś używki, na którą pozyczysz od znajomych, będzie to lepsze, niż klecenie sprzętu na słabej ramie, bo
za 200 zł ciężko będzie kupić sensowną.
Jakie są fundusze na cały rower?
Odpowiedz
#3
Oj używaną można kupić. Jeśli masz kasetę i nie chcesz jej zmieniać to szukasz manetki na tył 8 rzędów a nie 9. Tzn są cudotwórcy którym podobno działają takie mixy całkiem dobrze ale są one wbrew prawom fizyki i ja w nie nie wierzę.
Odpowiedz
#4
Co do składania roweru, uważam że nie jest to najtańsza forma nabycia sprzętu, a na pewno najszybsza, ale dzięki temu mogę złożyć rower niepowtarzalny i 100% pod swoje oczekiwania. Poza tym ja uwielbiam grzebać się w mechanice ;-). Inną sprawą jest to że mam trochę części już które gdzieś zostały i mam też trochę części które kupiłem na allegro z śmieszne pieniądze itp.

Co do ramy dzięki uprzejmości kolegi z forum mogę nabyć od niego ramę używaną ramę Accent El Niño i jak ją tylko zobaczę to się zdecyduję.

Co do manetek to wiadomo że im mniej przełożeń tym w pewnym sensie lepiej bo mniej rzeczy może się popsuć. Ale pierwszy raz spotykam się z opinią że manetki na 9 rzędowe kasety działają wbrew fizyce, moim zdaniem to kwestia ceny i modelu ;-) , ja osobiście szukam na 8 rzędów ale jak się trafi na 9 rzędów to też przygarnę bo niema problemu z regulacją.

Ps. Dzięki za rady.

Ps2. Teraz pozostaję drugi odwieczny problem Amorek na przód, jaki wybrać ? I dlaczego taki drogi :-P . Chętnie poznam wasze opinię na temat amorków, ja potrzebuje amortyzator do jazdy po lasach dolinach i ugorach, nie zamierzam na nim skakać .

Pozdrawiam Andrzej
Odpowiedz
#5
ANDERE napisał(a):Ale pierwszy raz spotykam się z opinią że manetki na 9 rzędowe kasety działają wbrew fizyce, moim zdaniem to kwestia ceny i modelu ;-) , ja osobiście szukam na 8 rzędów ale jak się trafi na 9 rzędów to też przygarnę bo niema problemu z regulacją.

nie działają wbrew fizyce jako tako, ale z kasetą 8 rzędową już tak, wynika to z tego że kaseta 8 i 9 mają taką samą szerokość ale odległości między poszczególnymi zębatkami są mniejsze, jako że manetka jest indeksowana to się po prostu nie da ustawić, bo manetka 8 rzędowa inną długość linki pociąga, a 9 rzędowa inną

ANDERE napisał(a):Co do manetek to wiadomo że im mniej przełożeń tym w pewnym sensie lepiej bo mniej rzeczy może się popsuć

hmm raczej tak to nie działa

amorek na Twoją wagę najtańszy jaki można dostać to Raidon z nowych koszt ok 400 zł
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#6
truskafka napisał(a):nie działają wbrew fizyce jako tako, ale z kasetą 8 rzędową już tak, wynika to z tego że kaseta 8 i 9 mają taką samą szerokość ale odległości między poszczególnymi zębatkami są mniejsze, jako że manetka jest indeksowana to się po prostu nie da ustawić, bo manetka 8 rzędowa inną długość linki pociąga, a 9 rzędowa inną
Wiem, że ot, ale w sumie da się to zrobić - jesli kaseta jest w pełni rozbieralna i klasyczna(nie wiem jak z tymi na pająkach) to możesz z ósemki wyciągnąć koronki, z jakiegoś serwisu podkładki od 9tki i poprzekładać te koronki tymi podkładkami dodatkowo dając od strony "wnętrza" koła podkładkę(prawdopodobnie o szerokości koronki) która spowoduje, że wszystko będzie ciasno siedziało i da się zakręcić, potem odpowiednio ustawić zakresy na przerzutce i powinno banglać, no ale kombinowania z tym co nie miara..
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#7
hehe ale patent, to nie lepiej kupić od razu 9 rzędową ?Tongue taniej i szybciej, ale masz u mnie plus za kreatywne myślenie :mrgreen:
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#8
truskafka napisał(a):amorek na Twoją wagę najtańszy jaki można dostać to Raidon z nowych koszt ok 400 zł

...yyy jak by to powiedzieć , cena jest za duża Undecided , ja potrzebuję jakiegoś najzwyklejszego amorka który będzie zbierał nierówności , ja nie chcę na nim skakać. tylko normalnie się poruszać. Skok amorka ok 100mm , fajnie by było jak by miał blokadę skoku i ewentualnie regulację wstępnego napięcia sprężyny .

Ps. co do manetek to kupie na 8 i nie będę cudować Smile
Odpowiedz
#9
ANDERE napisał(a):ja nie chcę na nim skakać
ja wcale nie napisałam o takim na którym się skacze tylko o takim, który spełni Twoje wymagania, które przedstawiłeś
są tańsze, ale chłopie nie ważysz zbyt dużo i dlatego to bardzo zawęża pole poszukiwań, możesz próbować kupić coś tańszego, np jakąś wersję XCRa ale to sprężynowiec, ciężki i niestety może nie działać tak jak sobie to wyobrażasz (aczkolwiek czytałam wiele opinii, które mówiły, że jak się go zaleje olejem to się jego praca poprawia)

domyślam się, że przedni hamulec to będą Vki? jeśli tak to wybór jest jeszcze bardziej ograniczony

w ogóle mam pomysł, popatrz na allegro i daj linki, popatrzymy, pomyślimy, doradzimy

co do amorka to ja też nie mam kieszeni bez dna a muszę myśleć o wymianie i wcale mi się ceny nie podobają ale cóż ...
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#10
co racja to racja, nikt nie jest głupi i nie chce wydawać kasy bez sensu. Co do hamulców to tylko i wyłącznie tarcza z przodu będę zakładać 203 mm a z tyłu 160 mm. tu są zdjęcia

PS. Co do zalewania olejem to się jeszcze z czymś taki nie spotkałem, ale podsunąłeś mi pomysł , mogę kupić jakiegoś sprężynowca i pokombinować coś z z charakterystyką.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości