Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buty SPD i Pedały SPD
#21
MindEx napisał(a):to Pan Marcin z tego sklepu Ci to pewnie sprowadzi
Albo i nie, zależy jak mu się zachce. Mnie z obręczą zwodził prawie trzy tygodnie żeby potem powiedzieć, że nic z tego nie będzie(nie było u dystrybutora w ogóle).
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#22
o sprowadzeniu raczej nie ma mowy, bo będę musiał te buty zapewne zakupićSmile a w ciemno butów nie będę kupował. Niestety to nie są zwykłe sportowe buty do biegania, które mogą się rozciągnąćSmile ale co ja Wam będę tłumaczył jak Wy to wiecieSmile
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz
#23
Zwirek napisał(a):
MindEx napisał(a):to Pan Marcin z tego sklepu Ci to pewnie sprowadzi
Albo i nie, zależy jak mu się zachce. Mnie z obręczą zwodził prawie trzy tygodnie żeby potem powiedzieć, że nic z tego nie będzie(nie było u dystrybutora w ogóle).

trzeba było się powołać na mnie Big Grin
a bardziej serio - niedługo będzie wystarczyło powołać się na RL! Smile



Peke napisał(a):o sprowadzeniu raczej nie ma mowy, bo będę musiał te buty zapewne zakupićSmile a w ciemno butów nie będę kupował. Niestety to nie są zwykłe sportowe buty do biegania, które mogą się rozciągnąćSmile ale co ja Wam będę tłumaczył jak Wy to wiecieSmile

jak chcesz zmierzyć Diadory, nówki praktycznie, rozm. 46, to mogę Ci udostępnić.
Odpowiedz
#24
a chętnie skorzystamSmile może być nawet na jakiejś ustawce jak przyjedziesz w tych butachSmile
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz
#25
mój zestaw to: pedały shimano 520 i buty specialized sport mtb o takie o:

moje buty tutaj

po prawie 2 latach użytkowania poza tym, że widać na nich znak czasu i użytkowania, nie straciły nic ze swoich właściwości. Nadal leżą świetnie, przylegają do stopy niemal idealnie, jakby ktoś je zrobił dla mnie i są sztywne czyli nie zrobiły się z nich kapcie cioci Jadzi (przepraszam wszystkie Jadzie :mrgreen: . Mierzyłem kilka par shimano i odpadały w przedbiegach. Ponadto buty dość przewiewne (gorzej jak jest zimno). Po przemoczeniu szybko schną, wiele razy po przemoczeniu ściągałem skarpetki i jechałem boso, co nie skutkowało żadnymi obtarciami, czy ogólnym dyskomfortem. Po ok godzinie jazdy buty wysychały mi niemal całkowicie. Osobiście polecam
lizanie jest dobre...lodów
Odpowiedz
#26
Ja swoje Diadory Cosmo takie (sklep przypadkowy) kupiłem kilka lat temu (chyba ze 4 lata) na lekki wcisk i po kilku użyciach się dopasowały do nogi. Do tej pory sprawują się super, tylko raz za 10 zł szewc w nie ingerował.

Tak więc but rowerowy też potrafi się w pewnym zakresie dopasować/rozciągnąć, ale raczej nie bardzo.
Odpowiedz
#27
Ja na swoje Shimano nie narzekam i to były jeden z niewielu butów które miały jakiś normalny kolor, a nie błyszczący czerwony, niebieski, żółty, srebrny albo złoty (co to za moda na dziwne kolory?). Wygodne są nic nie przeszkadza, chłodzą aż za dobrze (gdy się robi chłodniej), szybko przemakają (przez chłodzenie) ale też szybko schną. Mogłyby mieć większe kołki w podeszwie bo bloki stukają jak się idzie nawet pomimo mniejszych bloków Cranka.

Co do pedałów to myślę że jak byś się przeszedł do inżynierii i zamówił to byś miał taniej. Wg cennika Shimano są za 108 zł, więc myślę że by były za 100 albo lepiej, a jak byś chciał szare albo białe to by Ci ściągnęli przy okazji zamówienia z bikestacji (często tam zamawiają jak nie ma u Shimano Polska... czyli bardzo często) za niecałe 90 zł.
Odpowiedz
#28
Jaro widze ,że patrzyłeś niższe modele butów to faktycznie spece do 300 zł wygrywają. Natomiast te droższe modele shimano są bardzo dobre. Mam model M183 na podeszwie z kompozytu i są super Bardzo porządnie wykonane ,super szytwne lekkie i wygodne. Jesli po buty shimano u nas to tylko inżynieria. Sprowadzą każdy model w super cenie. Teraz szukam szosowych laczków i chyba wezmę właśnie shimano jeszcze nad modelem się zastanawiam ,albo SH R-106 ,albo R190. Brałem pod uwagę jeszcze spece ,ale tej samej klasy shimano mogę kupić 100zł taniej niż spece.
Sidi do zdzierstwo w biały dzień. But na klamerce kosztuje ponad 500zł a na carbonie 700 -1200. Za tą cenę można miec wypasione spece ,time itp.
Kuba nie gadaj niebieskie buty są fajne. :mrgreen:
Odpowiedz
#29
Coolman napisał(a):540 łatwiej się serwisuje bo mają zwykłą nakrętkę i to aluminiowa a nie jak 520 plastik
.
klucz ze ~~ 4 zl mjie kosztowal
540 oprócz 'normalnej' nakrętki maja wewnątrz lżejsza aluminiowa tuleje a 520 z tworzywa dlatego tez szybko sie 'zacierają' pod cięższymi rowerzystami. Konstrukcje niemal że bliźniacze


jaro napisał(a):buty specialized sport mtb

to juz razem dwa glosy
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#30
To, co mogę powiedzieć o pedałach, że m520 nie są złe. U mnie po jakichś 2500 km nie zaobserwowałem żadnych luzów, mimo okazjonalnej jazdy po torze na janowskiej. Zwykle podczas jazdy z plecakiem ważę ok. 70 kg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości