Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buty SPD i Pedały SPD
#1
Chyba czas zainwestować parę złotych w system SPD

Zaczynam niedługo poważniejszą zabawę z górkami i wiadomo, że nie ma to jak SPD na górkiSmile

za 350zł kupię jakiś w miarę przyzwoity zestaw?

Na rowerze jeżdżę sporo jak prawie każdy z nas...w teren wybieram się tylko z Wami na ustawkach, a tak to tylko asfalt więc nie potrzebuję jakiś zawodowych "uprzęży"

Proszę o jakąś poradę w tej kwestii
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz
#2
jeśli coś nowego to tylko najniższej (ale wystarczającej klasy model pd-m520 shimano) w senie około 80-10 zł na allegro , jeśli chodzi o pedałki, buty natomiast niestety nawet najtańsze nówki to już wydatek około 200zł chyba ze znajdziesz jakąś konkretną używkę w przyzwoitym stanie , ewentualnie trafi ci się okazja ze ktoś kupił i nie ten rozmiar.Ogólnie SPD fajną sprawą jest , tylko dla niektórych początki są trudne
Odpowiedz
#3
W Decathlonie były buty Rockrider za 160 zł (około). Do tego pedały Shimano za 99. Chyba nawet u Seba nie będzie taniej.
Jak chcesz coś nowego taniej to tylko na aukcjach.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#4
te wszystkie buty w decatlonie to o kant pupy otłuc ni to do chodzenia ni to do jeżdżenia takie szmaciaki na jeden sezon maks , też je oglądałem i mimo iż w tym roku zacząłem jeździć z SPD to zmysł konsumenta nie pozwolił mi zmarnować ani złotówki na te "trampki" bo inaczej tego nie nazwę.Wertuj allegro ja tak zrobiłem i jestem zadowolony bo kupiłem bardzo fajny zestaw za naprawdę male pieniądze.
Odpowiedz
#5
a w Lublinie gdzie można na spokojnie sobie dobrać butki w miarę przystępnych cenach?
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz
#6
witeska jeszcze działa ?
Miał Specializedy. Ja mam model tylko że z przed chyba 2005 albo 2006 rok i jak do tej pory się trzymają [w tamtym roku mała naprawa u szewca ~10złł], a przejechały już wiele tys km. Więc z czystym sumieniem mogę polecić.
Jakiś nowszy odpowiednik: http://www.probikes.pl/index.php?item=1090
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#7
no w tym właśnie problem że mały wybór jest niestety w lubelskich sklepach i ciężko z tym towarem ja przykładowo kilka sklepów zeszłem i albo nie było numeru albo nie było nietresującego mnie modelu , a z resztą jak były to cena i tak nie zachęca i lepiej wsiąść przez allegro
Odpowiedz
#8
Jeżeli chodzi o shimano to zawyżaja numeracje o jeden.
Szczerze polecam taki zestaw :
http://allegro.pl/buty-rowerowe-shimano ... 40406.html
http://allegro.pl/pedaly-spd-shimano-pd ... 37194.html
Odpowiedz
#9
dokładnie tak jak poprzednik mówi sam się do tego przymierzałem z tym ze pedały o model wyżej czyli 540 a skończyło się zupełnie na czym innym Big Grin , w butach to mnie tylko te rzepy martwią ze po jakimś czasie zaczną się same odpinać i że nie będą dobrze trzymały , ale ich użytkownicy nie potwierdzają moich obaw więc pewnie są oki
Odpowiedz
#10
No ja o specach też się dobrze wypowiem, buty rocznik 2008, trzymają się i co najważniejsze nie robi się z nich miękki kapeć.
Co do pedałów to używam ritchey comp v4, shimano 520 i jakieś gipiemme (coś jak sh 505) i riczeje biją pozostałe na głowę a drogie nie były, bo kosztowały tak jak 540 z tego co pamiętam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości