Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Planowane remonty ulic...
#1
Artykuł Gazeta.pl Lublin: "Remonty, remonty. Po wakacjach nie poznamy naszych ulic" KLIK

Cytat:Al. Kompozytorów Polskich zyska nową nawierzchnię od skrzyżowania z ul. Smorawińskiego do skrzyżowania z Koncertową. Firma, która wygra przetarg, ułoży też chodniki z kostki brukowej i poprawi zatoki autobusowe oraz zajmie się zielenią wzdłuż ulicy.

A co ze ścieżką rowerową? Powstanie jednocześnie? Też z kostki????
pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Odpowiedz
#2
Już wyjaśniam co i jak, rozmawiałem m.in. o tych sprawach w piątek z dyrektorem Wydziału Dróg i Mostów.

Na Kompozytorów nie będzie drogi rowerowej (bo to remont). Nasz postulat to takie zaprojektowanie chodnika, by obok zostało 2,5-3 metra wolnego miejsca pod drogę rowerową, żeby w przyszłości nie trzeba było wszystkiego demolować.

Unicka i Podzamcze - wnioskujemy o wymalowanie pasów rowerowych. Sprawa rozbija się o szerokość obecnej jezdni i o zachowanie zgodnych z rozporządzeniem szerokości przyszłych pasów ruchu.

Koryznowej (jeszcze nie ma przetargu na BIP) - wnioskujemy o wymalowanie pasów rowerowych i zmianę obecnego układu pasów dla samochodów z 2+2 na przemienne 1+2, co trochę uspokoi ruch.

Smorawińskiego między Chodźki a Sp. Pracy - cały CPR będzie wymieniony, ale nie wiem co wpisano w nawierzchnię, bo nie ma tego jeszcze na BIP. Na szczęście tak czy inaczej będzie to podlegało pod standardy rowerowe i asfalt.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#3
Jest remont Smorawińskiego na BIP i jest asfalt !!

Cytat: remont nawierzchni ścieżki rowerowej ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 5S 50/70 (koloru czerwonego), na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5mm grubości 12 cm, oraz piasku stabilizowanym cementem Rm=2,5MPa grubości 10cm, obramowanie nawierzchni ścieżki rowerowej od strony trawnika i od strony chodnika powinno być wykonane z obrzeży betonowych o przekroju 6x20cm

http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=10045
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#4
sporo ulic w moje okolicy, najs :mrgreen:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości