Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spinki do łańcucha
#1
Polecacie jakieś konkretne spinki z jakiegoś konkretnego sklepu ? Głupia drobna sprawa, a jednak. W jednej spince wygięła mi się blaszka, w drugiej pękł wałeczek, w trzeciej dziś wałeczek podczas rozpinania wylazł z dziurki w którą nie da się go wepchnąć. Kupiłem dziś następną spinkę ale ni cholery nie da się jej spiąć chyba że siłowo kombinerkami. Szlag mnie trafi zaraz. Jeżdżę od roku bez jednego ogniwa, bo co jakiś czas mam ten problem z spinkami, w sumie różnicy nie ma żadnej. Ale na przyszłość taka wiedza może się przydać.

Ps. Dlaczego te głupie spinki nie są jakoś znormalizowane tylko każda się różni od siebie konstrukcją ?
Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
Odpowiedz
#2
jaką spinkę kupiłeś?
ja miałam tylko SRAMa ale nie narzekam, fakt pierwszy raz ciężko się je zapina i rozpina ale później to już rękoma bez użycia narzędzi bez problemu, nie łamały mi się ani sam mi się łańcuch nigdy nie rozpiął

sklep w którym zostały kupione nie ma tu chyba większego wpływu
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#3
Podobnie jak wyżej.
Spinka SRAM (9) z łańcuchem Shimano (9).
Trochę ciężko z rozpinaniem ale wytrzymała dłużej niż łańcuch.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#4
Zależy jaki łańcuch. Np. do mojego hg50 (8) nie pasowała standardowa spinka sram taka jak tutaj: Klik . Okazało sie, że shimano delikatnie odbiega od standardu 8-mio rzędowego i robi minimalnie szersze łańcuchy. Dobrze, że w sklepie uznali reklamację i mogłem wymienić ją na taką pasującą:Klik . Podobno jest mniej trwała ale przynajmniej "działa" ;-)
Odpowiedz
#5
Pinky pewnie kupiłeś spinkę shimano...
Powiem szczerze, że jak ją pierwszy raz zobaczyłem to nie miałem pojęcia jak to zamontować na łańcuchu :-D
Pewnie kupiłeś taką??? :
http://www.rowerek.pl//index.php?produc ... rod_id=163
Odpowiedz
#6
Pinky, jeżeli kupiłeś taką spinkę jak mówiSeb, to rzeczywiście trzeba się namęczyć aby ja zapiąć ale nie ma tragedii gorzej z rozpięciem
Odpowiedz
#7
Montaż spinki shimano:
http://www.youtube.com/watch?v=_vpE1QQWc5o

Tak samo się ją rozpina jak zapina.

Po krótkiej praktyce powiem szczerze, że bardzo łatwo się zapina i rozpina łańcuch za pomocą tej spinki.
Odpowiedz
#8
Tego typu, ale nie markowa Shimano. Kupiłem w tym sklepie na Kunickiego bo akurat tamtędy przejeżdżałem. W Inżynierii spinek nie mają, a te dwa sklepy to są jedyne w Lublinie gdzie można podjechać sprzętem i go bez obawy zostawić pod sklepem.

Nie mam pojęcia jaki łańcuch mam, to co na nim pisze : KMC-7H , X8 , X-SP.

W sumie jazda bez jednego ogniwka mi nie przeszkadza, ale chciałbym mieć jakąś spinkę na zapas.
Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
Odpowiedz
#9
Ze swej strony mogę polecić (niestety dużo droższe od spinek np. Shimano) spinki Connexa. Nie ma problemów z zapinaniem i rozpinaniem, a i w ciągu ładnych kilku lat nie zdarzyło się, żeby taka spinka sama mi się rozpięła.

PS
Cena za taką spinkę do łańcucha 10-rzędowego jest, delikatnie mówiąc, kosmiczna :-P, dla pozostałych wariantów (8 i 9) jest już do przełknięcia.
god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
Odpowiedz
#10
Pinky napisał(a):Polecacie jakieś konkretne spinki z jakiegoś konkretnego sklepu ? Głupia drobna sprawa, a jednak. W jednej spince wygięła mi się blaszka, w drugiej pękł wałeczek, w trzeciej dziś wałeczek podczas rozpinania wylazł z dziurki w którą nie da się go wepchnąć. Kupiłem dziś następną spinkę ale ni cholery nie da się jej spiąć chyba że siłowo kombinerkami. Szlag mnie trafi zaraz. Jeżdżę od roku bez jednego ogniwa, bo co jakiś czas mam ten problem z spinkami, w sumie różnicy nie ma żadnej. Ale na przyszłość taka wiedza może się przydać.

Ps. Dlaczego te głupie spinki nie są jakoś znormalizowane tylko każda się różni od siebie konstrukcją ?
To ze się różnią konstrukcją to normalne, inaczej nie miałbyś takiego wyboru. Każdy producent robi pieniądze na tym, ze przekonuje nas do swojego rozwiązania, a to które Ci podpasuje to już Twój indywidualny wybór.

Miałem spinkę Shimano na 8 rzędów i była mocna, tylko czasami był problem z rozpinaniem. Więc spróbowałem spinki SRAMa do łańcucha 8rzędów. W sumie używałem dwóch, bo gdy pierwsza się rozerwała to pomyślałem, że trafił mi się taki egzemplarz. Kupiłem drugiego SRAMa i też się rozerwał. Zdziwiłem się, bo nie jeżdżę siłowo.

Od jakiegoś czasu jeżdżę ze złotą spinką SRAMa na 9rzędów i wytrzymałościowo OK, tylko też często mam problemy z rozpinaniem i osobiście spróbowałbym dla odmiany spinkę Connexa.
Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości