Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suntour XCR 100mm i 90kg wagi
#1
Witam.
Niedługo będe musiał już ostatecznie zadecydować, czy montuje w swoim rowerze tenże amortyzator (wersja z blokadą skoku) zamiast obecnego XCU 80mm. Moje pytanie brzmi: jeśli ważę 85-90 kg, to czy ten amortyzator będzie dla mnie dobry?. Mój rower to kelly's SCARPE z 2007 roku, rama 17,5. Jeżdżę delikatnie, zwykłe leśne wycieczki ze znajomymi, żadnych dropów, góra powolny zjazd z krawężnika. Nie hamuje ostro i mam hamulce V-Brake. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
da radę, tylko nie wiem czy ta rama przyjmie 100mm skoku, jak włożysz ten amorek to zmieni się geometria trochę
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#3
Co to znaczy przyjmie? Tzn nie przyjęcie to oznacza ze co? połamie sie?
Odpowiedz
#4
nie on tylko rama przy główce, ale może na ten temat niech się wypowiedzą osoby które podobnych zamiana dokonywały

edyta: chyba powinna dać radę, wersja 2008 miała dwa rodzaje amorków, ten który Ty masz i XCMa 100mm, rama jest chyba taka sama wiec nie powinno być problemu
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#5
Spokojnie możesz zakładać, ten xcu pewnie tak samo wysoki jak xcr jest, a nawet jeśli to 2cm ramy nie zabije, zwłaszcza przy takiej jeździe Smile
Odpowiedz
#6
No co do wysokości to możliwe, że tak, np. moj stary XCU 80mm jest takiej samej wysokości jak Suntour XCM 100mm. To w końcu z moją wagą powinno być ok do tego amorka?
Odpowiedz
#7
z wagą nie ma problemu, działał będzie na pewno
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#8
90 kg to przypadkiem nie jest już twarda sprężyna?
Odpowiedz
#9
Mowisz "twarda spręzyna" to jak sie ustosunkujesz do tego ze jezdziłem na sun tour XCU który nie miał zadnych możliwości regulacji i miał 80mm skoku?
Odpowiedz
#10
Ja kiedyś miałem rower Salto, ale nie jeżdżę na jednym biegu.

Sprężyny są różne nie dal jaj tylko dlatego żeby można było ustawić amortyzator pod siebie.
Nie powiem że przy tej sprężynie będziesz miał 50% SAGu i będziesz go dobijał z krawężnika, bo Suntour jest bardzo oszczędny w informacjach dotyczących niższych modeli widelców i nie podaje zakresów sprężyn (mimo że podaje ich numery). Stąd głowy nie dam. Lepiej jakbyś wybadał tą sprawę u użytkowników. Jak byś ważył powyżej 100 kg to bym nie miał wątpliwości, a tak nie jestem pewny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości