Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ROMET WEZUWIUSZ
#1
Może zacznę od historii.
Mój rower kupiłem, za rodziców pieniądze, kiedy miałem jakieś 16 lat, czyli kalkulując wiek 28-16 to będzie jakieś 12 lat. Jak dobrze pamiętam rower ten kosztował w granicach 500 zł, dokłądnie nie pamietam ale to było +150 zł lub -50 zł. Jak na owe czasy kiedy większość na wiosce jeżdziło włochami to Romet Wezuwiusz był sprzetem niczego sobie, zwłaszcza że zastosowano w nim cały osprzęt Shimano AceraX. W zasadzie rama, kierownica, obręcze i szprychy były nie wiadomoego pochdzenia(zapewne jakaś produkcja Rometa). Od tamtego czasu wymieniałem tylko i wyłączenie linki (chyba wszytskie) i siodełko dwa razy, ze względu na zużycie. Niestety w między czasie byłem trochę mniej aktwny na rowerze i jedździły nim różne osoby(mój teść) no i jakimś dziwnym trafem lewa manetka od zmiany biegów zmniejszyła się, tzn została jej tylko górna część.
W 2008 wziąłem się za rower i zdarłem całą farbę(niebieską) , po czym rower otrzymał trzy warstwy, podkład, baza szaro srebrna metalik no i lakier bezbarwny. Następnie poszukiwania klamkomanetek AceraX zakończone sukcesem 100 zł, kilka szprych i znów rowerek do jazdy. Pozdrawiam i do zobaczenia ... Smile
Odpowiedz
#2
Ja takze mam wezuwiusza w orginale praktycznie wymieniłem tylko manetke od tylnej przerzutki i na gwarancji została wymieniona przednia przerzutka. poszukuje do pary drugiego rometowszieko wezuwiusza - sentyment. jeśli ktoś chciałby sprzedać to ja KUPIE za rozsądne pieniadze (chodzi mi głownie o rower do remontu).
Odpowiedz
#3
ja tez kilka miesięcy temu odnowiłem skorodowanego rometa, taki na szoske. Jak go dostalem to nie bylo na nim części, która nie miałaby rdzyWink rozkręciłem na najmniejsze części, usunąłem rdzę i pomalowałem co tylko sie dało. Kolor dałem granatowy metalik, w połączeniu ze srebrnym na drobniejsze elementy... części ktorę sie zużywają wymieniłem (linki, klocki, siodełkoWink) moge was poprosic o zdjecia waszych maszyn? chciałbym zobaczyć efekty waszej pracySmile pozdrawiam.

...z tego co wyczytałem w necie moj rower ktorym sie tak zajmowałem to Romet Universal z pełnym wyposażeniemSmile chociaz ja wszytsko co niepotrzebne i dociąża rower zosyawilem w garazu i nie zakładalem z powrotem na rame, tylko to co potrzebne do jazdySmile pozdrawiam raz jeszczeBig Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości