Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lublin - (Nałęczów?) - Kazimierz - Lublin
#11
pii napisał(a):Panowie

Panie również są na forum i lepiej o tym nie zapominać :-D

pii napisał(a):1.) W którym dokładnie miejscu przy skansenie zaczyna się trasa?

Przy głównym wejściu jest mału parking a w dół po "kocich łbach" biegnie ulica Agronomiczna i tędy właśnie zaczynamy trasę.

pii napisał(a):2.) Czy do samego Kazimierza będą prowadziły mnie jakieś oznaczenia, drogowskazy na szlaku?

Aby nie mylić ze sobą jakichkolwiek oznakowań polecam lekturę:
http://www.znaki-drogowe.pl/index.php?o ... &Itemid=93

pii napisał(a):3.) Czy duża część trasy biegnie przez główne ulice, czy jedzie się raczej bocznymi, mniej ruchliwymi?

Bocznymi i mniej ruchliwymi.
Rodzaj nawierzchni jest podany na stronie, na którą się powołujesz.

pii napisał(a):4.) Czy ktoś z was posiada jakąś dokładniejszą mapkę z tym szlakiem, albo polecacie jakąś konkretną stronkę, na której wszystko jest ładnie zaznaczone?

Strona, na którą się powołujesz zawiera dokładną mapę.
Można ją również kupić w EMPiK lub Informacji Turystycznej.
Dodatkowo polecam: Okolice Lublina - część północna (i południowa na przyszłość).
Skala 1:50000 chyba powinna być dla Ciebie wystarczająco dokładna.

pii napisał(a):5.) Czy jadąc tą trasą mam szanse na podziwianie jakiś ciekawych widoków naszego województwa, czy jest to trasa raczej bez większych atrakcji tego typu?

Widoki - kwestia gustu (ale zawsze poza miastem jest przyjemniej).
Natomiast opis tego co warto obejrzeć również jest na stronie, na którą się powołujesz.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#12
Cześć pii Odpowiem krótko i na temat:
Ad.1 przy parkingu przy skansenie po lewej stronie w dół zaczyna się droga z "kocich łbów" vel kamieni - tutaj zaczynasz swoją przygodę :-) - kierujesz się czerwonym szlakiem do Nałęczowa
Ad.2 Tak i nie - przecież to Polska ;-) patrz pkt.4
Ad.3 Raczej bocznymi, mniej ruchliwymi
Ad.4 Posiadam mapkę, mogę użyczyć
Ad.5 Co za pytanie ... ;-) No ba - nie ma nieciekawych widoków :mrgreen:
Pozdrawiam i życzę pomyślnego wiatru.
Edit: Darek mnie ubiegł :-)
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#13
Jeżeli góralem to polecam czerwonym pieszym do samego Kazimierza.
W przesyłam LINK ze śladem do Kazika. Od Nałęczowa jechałem w tamtą stronę właśnie czerwonym pieszym, jest zdecydowanie bardziej "widokowy", ale bardziej wymagający od rowerzysty. Dokładniejszy opis tego szlaku możesz przeczytać TU
Pozdrawiam
ArtiArt
Odpowiedz
#14
darist napisał(a):Panie również są na forum i lepiej o tym nie zapominać :-D

Bardzo przepraszam jeśli jakaś niewiasta poczuła się urażona ;-)

A wracając do tematu, to przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować za odzew, dopiero rozpoczynam przygodę z forum i nie spodziewałem się, że jest tu aż tylu życzliwych ludzi. Na prawdę wasze wypowiedzi rozwiały sporo moich wątpliwości. Arti opis trasy+mapka z Twojego linku w 100% przekonały mnie która trasę wybrać. Własnie zostały wydrukowane i mam nadzieję, że już we wtorek zostaną przetestowane ;-)

Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
pytanie do ArtiArt bądź do kogoś kto się zna: jakie mam możliwości żeby wgrać trasy do telefonu nokia? potrzebuje jakiś specjalnych programów? mam ovi mapy, sport trackera i endomondo.
Cicha woda po kisielu.
Odpowiedz
#16
tomason, dobrze dobrana trasa. Ja bym jeszcze proponował w Celejowie w lewo i przedrzeć przez Witoszyn, potem w Rzeczycy w prawo na Bochotnice i po kilometrze w Skowieszynku skręcamy w lewo i wjazd do Kazika przez Wylągi. Wjeżdżać do Kazimierza inaczej niż przez Wylągi to profanacja Wink
Odpowiedz
#17
Cześć.
Dostałem ostatnio przewodnik po trasie Lublin-Nałęczów-Kazimierz.
Czy nie zgubię się jadąc tam samemu, za to z mapą z przewodnika (skala 1:50000) ?
Może ktoś planuje wyjazd Lublin-Kazimierz trasą zaczynającą się w Skansenie ?
Odpowiedz
#18
maggr napisał(a):Cześć.
Dostałem ostatnio przewodnik po trasie Lublin-Nałęczów-Kazimierz.
Czy nie zgubię się jadąc tam samemu, za to z mapą z przewodnika (skala 1:50000) ?
Może ktoś planuje wyjazd Lublin-Kazimierz trasą zaczynającą się w Skansenie ?

Jest do tego specjalny dział gdzie możesz sam proponować ustawki: http://forum.rowerowylublin.org/viewforum.php?f=2. Na razie szlaku od Skansenu nie polecam, gdyż za Skansenem jest budowana al. Solidarności.
Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odpowiedz
#19
Jakub.P napisał(a):Jest do tego specjalny dział gdzie możesz sam proponować ustawki: http://forum.rowerowylublin.org/viewforum.php?f=2. Na razie szlaku od Skansenu nie polecam, gdyż za Skansenem jest budowana al. Solidarności.

Tak, ale proponować ustawkę samemu nie znając trasy, to chyba nie jest w porządku ?
Odpowiedz
#20
Ja do Nałęczowa nie znałem trasy i zrobiłem ustawkę. Wyszło całkiem ciekawie. Zresztą masz przewodnik.
Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości