Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
24.06.Piątek godz.8:00 Stary Most Kalina-KODEŃ
#1
Mimo ,że termin odległy:mam następującą propozycję:

W dniach 25/26 czerwiec odbędzie się III Nadbużański Rajd Rowerowy- super impreza, podlaskie klimaty , po prostu rewelacja.
Aby dojechać na tą imprezę , proponuję :wycieczkę –wyjazd –wypad- pielgrzymkę rowerową do Kodnia – „U Pana Boga nad Bugiem”
Trasa : http://www.bikemap.net/route/850711
W długi weekend , zarazem początek wakacji myślę , że warto dobrze „wystartować”
Cel.: http://www.koden.com.pl/sanktuarium,s,1.html
Plan mam taki:
-Wyjazd punkt 8:00 (bez względu na pogodę- która będzie cudowna)Kodeń około 16-17
Ważniejsze postoje (można dołączyć w tych miejscach)
- Ostrów Lubelski około 40 km.
- za Lasami Parczewskimi w okolicy Przewłoki, 65 km ,
-na wysokości Wisznic 95 kilometr
Co do trasy.Około 1km. piaszczystej drogi za Ostrowem, poza tym drogi utwardzone.
-jako ,że dotarliśmy do sanktuarium to mus być na mszy
-25.06 trwa Nadbużański Rajd Rowerowy ,mus wziąć udział
-26.06 powrót
Dwa ostatnie punkty –głównie powrót traktuję luźno (może ktoś np. sam wrócić własnym transportem, zostać na dłużej itp.), a kto by chciał wracać http://www.bikemap.net/route/855225
To zapraszam
Dlatego nie mając pojęcia kto chciałby pojechać ,itd.: -zacytuje Pana Prezesa RL –„ znam za…te miejsce na nocleg, idealne dla rowerzystów, z miejscem na ognisko grilla, wszystko super: http://camping.nadbugiem.pl/ - noclegi mają tanie i jest naprawdę fajnie. Mój znajomy prowadzi ten ośrodek.”
A więc wszystko jasne, ja tam zamawiam.
KAŻDY SAM WYBIERA NOCLEG I ZAMAWIA-WYJAZD JEST SPONTANICZNY, ŻADNYCH SKŁADEK-SAMI DECYDUJECIE CZY DOŁĄCZYĆ, CZY WARTO –A WARTO.
Jeśli masz ochotę wybrać się do „u Pana Boga nad Bug” napisz

"Rowerowy Lublin to nie biuro podróży", jak się zorganizujemy to pojedziemy.
Wyjazd niech będzie swoiście pojętym „pospolitym ruszeniem rowerzystów”- a gwarantuję Wam, że kto dojedzie i będzie w Kodniu przeżyje coś wyjątkowego.
Odpowiedz
#2
W Kodniu byłem wieki temu... ale może czas sobie przypomnieć te okolice.
Andrzeju, świetny pomysł na wyjazd. Wstępnie się piszę.
Co do noclegów... jak się jakieś quorum zbierze, może warto by pokobmbinować coś większego wspólnie?
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#3
Jeśli mogę coś zasugerować to tak:
Z Wisznic do Kopytnika jedzie się przez las. Jest to 5 km po piachu, większość po głębokim, po którym się jedzie powoli i trzeba mieć odpowiednie rowery. Proponowałbym Jechać do Żeszczynki i dalej Sapiehów- Przechód- Bokinka Pańska- Tuczna. Tam jest ciągle asfalt.
No i z miejscowości Kudry do Polubicz jedzie się po polnej drodze. Nie wiem w jakim ona jest stanie, ale może lepszym niż ta do Kopytnika.
[Obrazek: u6545y2011v3.gif]
Odpowiedz
#4
Dziękuję za sugestie - Cichy-ominiemy piachy. Tamtego odcinka nie znałem.
Edytka:
Jeśli by ktoś chciał się powlec ze mną to tak dla jasności: trzeba by załatwić sobie nocleg.
lub własny powrotny transport. Np. Moje dziewczyny twierdzą że nie dadzą rady -jadą w sobotę autem i wracają autem-tylko III NRR , choć kuszę aby dzień wcześniej przyjechały.
Pokombinujcie. Powrót ja osobiście planuję jak pisałem na rowerze (asfaltem), może coś szybciej przy średniej 25-28km/h
Odpowiedz
#5
Kurcze w Kodniu to pięknie jest bylam tam raz i bardzo mi się spodobało pytanie tylko czy podołam :-D wpisałam się że pojade pociągiem ale jakoś tak ten Kodeń mam w głowie :->
Odpowiedz
#6
Ja sie pisze na przejazd z Andrzejem, z tym, ze nie do kodna, a odbije sobie do schroniska w Lisznej. Obecnie sa jakies problemy z mapka, pozniej zobacze, gdzie sie pozegnamy.

Tylko czy.... czy wyjazd o godz. 8 to dobry pomysl? Dojedziemy tam na 13.
Odpowiedz
#7
Kamil napisał(a):czy.... czy wyjazd o godz. 8 to dobry pomysl?
nie każdy da radę pędzić jak Ty Kamilu , myślę ,że spory zapas czasu to dobry pomysł, na miejscu jest co zwiedzać, nie wiem na chwilę obecną co z noclegiem . Po prostu w Sławatyczach są atrakcje m.in.:
"przyjazd na Nadbużański Rajd Rowerowy z jednodniowym wyprzedzeniem może okazać się prawdziwą gratką dla miłośników Męskiego Zespołu Wokalnego KAIROS. Zespół ten wystąpi bowiem 24 czerwca 2011 roku w kościele parafialnym M.B. Różańcowej w Sławatyczach. Na koncert przewidziano wstęp wolny. "
Odpowiedz
#8
Koncert KAIROS (oraz chóru męskiego ze Sławatycz) jest 24 rano, czyli wtedy, kiedy zaproponowany jest ten wyjazd.
ale powiem Wam w tajemnicy, że dzień przed NRR (czyli właśnie w piątek), wieczorem będzie imprezka na terenie schroniska w Lisznej. w sobotę (dzień rajdu) przewiduję kolejną imprezkę Smile)
także warto przyjechać 24go i warto wcześnie. ale warto także przyjechać 23go. uchylę kolejnej tajemnicy i powiem Wam, że 23go (czwartek), późnym popołudniem, organizuję krótką wycieczkę po okolicy dla turystów z Belgii. może na nią wpaść każdy, kto zechce. zapraszam! okolice częściowo inne niż te, które będziemy zwiedzać na NRR i inne częściowo niż te, które już mieliśmy okazję zwiedzać na dwóch poprzednich edycjach NRR.
Odpowiedz
#9
Ja bym się pisał na wyjazd oraz przyjazd na rowerze. Tylko nie wiem czy dam rade ze średnią powyżej 25 km/h. Tylko jeżeli chodzi o kilkudniowe wyjazdy to w ogóle nie mam doświadczenia. A jak sprawa będzie wyglądała z noclegiem. Każdy załatwia sobie na własną rękę?
Odpowiedz
#10
"Rowerowy Lublin to nie jest biuro podróży" Big Grin Na stronie rajdu masz wszystkie potrzebne informacje, w tym info o noclegach Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości