Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piaskowanie i malowanie ramy
#31
ciszewski64 napisał(a):Ok, a ramę aluminiową się piaskuje czy szkiełkuje?
Piaskuje się a najlepiej oczyszcza chemią, chyba, że jakaś pancerna. Potem się maluje specjalną farbą a-me-liniową, bo inną nie pomalujesz Wink
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#32
Czytałem że aluminiowa rama rowerowa jest zbyt delikatna do piaskowania i powinno się ją szkiełkować Smile
Odpowiedz
#33
Teoria to jedno, a w praktyce to tak jak napisałem: da się piaskować, oczywiście piasek drobnoziarnisty i nie każda rama się nadaje, ale jak klocek powyżej 2kg to powinno się dać. Wycienie najlepiej chemią.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#34
wycieniowane ramy tez się da "piaskować". Byłem kiedys na szkoleniu z "piaskowania " sodą jako ścierniwem, mniejsze ciśnienie dajesz i piaskowaliśmy puszki z piwem, zamknięte. lakier zszedł a puszka bez najmnieszej dziurki :-)
Hanys
Odpowiedz
#35
Odgrzeję kotleta.

Co do piaskowania, po kilku postach rozumiem, że u miłego Pana z wiatrakiem w Dominowie można ze spokojną głową oddać do wypiaskowania ramę

A co jeżeli chodzi o malowanie? chcę bez szaleństw pomalować na jeden kolor, najlepiej żeby matowa farbka była. jakie miejsca warto odwiedzić z zapytaniem? co polecacie?
Get the [ekhmm] out of my kitchen !!
G. Ramsay
Odpowiedz
#36
mevius "place zabaw" kraśnicka - na wylocie na kraśnik po prawej,
zdecydowanie omijać kozubszczyzne "alu-color"
Odpowiedz
#37
Aktualizuję, bo właśnie korzystam:
Piaskowanie pod wiatrakiem - 30zł,
Malowanie proszkowe Dimal - 70zł,
oba praktycznie na jutro.

W Lublinie na ul. Piaskowej za jedno z drugim chcieli 160zł i na za tydzień.

Poniżej podaję namiary dla potomnych:
Piaskowanie
Mazur Mirosław
ul. Dominów 90 A
20-388 Lublin 6
tel. (081)751-93-61 0-601-281-143

Malowanie proszkowe

Firma DIMAL
al. Lotników Polskich 213a
21-040 Świdnik,
0 601 27 36 87
Odpowiedz
#38
piaskowaniem w Dominowie zajmują się Panowie Szmołda Dariusz i Grzegorz tel. 501 768 278 ; 725 436 673 pod adresem ww. dodam że wiatraka nie ma na budynku, a Pan Mazur nie żyje(żeby uniknąć skonfundowania). DIMAL adres jak wyżej z tym że ulica dojazdowa z Lotników Polskich nazywa się teraz Nowa, lakiernia jest w 3 linii zabudowy z tego co pamiętam na mapie Google. Opinia pozytywna, ceny bez zmian
Odpowiedz
#39
orientujecie się jak to jest z piaskowaniem i malowaniem ramy szosowej z carbonowymi widełkami? Nie ma z tym problemów?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości