Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
niejawne? kryteria i osoby - przenoszenie postów?
#11
Jurku, czyzbyś obejrzał mój filmek z tej ustawki-majówki ?
http://youtu.be/WzU8aM5FSLs
bo tam na końcu jeż jest
myślisz, że to ja? :->
Biała Dama, pilotka, Błękitny Peugeot, czerwony składak
Odpowiedz
#12
Waldek napisał(a):to może utworzyć dział rzeczywiście lajtowy nie dyskryminujący płci, bo te "rekreacyjno turystyczne" lajty to z lektury, doświadczenia nie dla wszystkich są lekkie przyjemne.

wydaje mi się że taki dział już jest, a że ustawki proponowane przez te a nie inne osoby cieszą popularnością to chyba o czymś świadczy,
niektóre z ustawek może do lekkich nie należą ale że przez to są nieprzyjemne to powiedzieć nie można ... poza tym jest wolność jak komuś nie pasuje to nie jedzie i tyle ... ja się nie spotkałam z taką sytuacją, że ktoś nie dawał rady a reszta nie zwolniła ....

co do Twojej idei religijnej ustawki ... hmm mnie coś takiego przeraża ... no ale skoro znalazłeś chętnych ...
i tak uważam, że jej miejsce nie było w babskich ....
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#13
Waldek napisał(a):to może utworzyć dział rzeczywiście lajtowy nie dyskryminujący płci,

Panie Waldku, mi się wydaje że płeć została tutaj zdyskryminowana i to męska płeć :-D , poprzez umieszczenie zaproszenia na majówkę religijną w dziale kobiecym. Kto powiedział, że Panowie nie mogą i nie zechcą pośpiewać i pomodlić się przy kapliczkach, czy pojeździć wolniej :-) ? Dlaczego takie spotkania są przypisywane do kobiet? Zresztą majówka była "mieszana" to rozumiem, że zaproszenie było jednak skierowane nie tylko do kobiet. W związku z powyższym jest chyba jasne gdzie wątek powinien się znajdować...
Odpowiedz
#14
Truskafko i Pat i ...

ach ta logika

post zalożycielski działu "kobiety na rowery" zaczyna się tak:
"Na znak sprzeciwu wobec morderczego tempa wprowadzonego ostatnio przez panów ..."
więc chyba kogoś coś męczyło zanadto
i według mnie to jest najważniejsze kryterium tego działu

i nie jest to dział dyskryminujący panów z założenia cyt. dalej:
"dla panów też zostawiłyśmy furtkę ;-) . Mogą przyjechać na ustawkę pod warunkiem zawarcia jakiegoś akcentu kobiecego "

a nic tam nie jest napisane, że nie mogą proponować panowie ustawki w dziale "kobiety na rowery"

natomiast obecne interpretacje idei założycielskich chcą dyskryminować płcie

ciekawe, że założycielki chyba się nie wypowiadają
a i moja ustawka tam jakoś tydzień nikomu nie zawadzała

następnym razem zamieszczę ustawkę gdzie najodpowiedniej
tylko, że kryteria interpretacyjne są jakoś odmienne od pierwotnych
i nie bardzo moge sie w nich zorientować posługujac się logika


'
Biała Dama, pilotka, Błękitny Peugeot, czerwony składak
Odpowiedz
#15
Waldek, ja przeniosłem Twój post.
o przeniesieniu zostałeś powiadomiony w sposób przewidziany ustawieniami forum. odpowiedziałeś na wiadomość, którą dostałeś z adresu "stowarzyszenie[at]rowerowy..." i dostałbyś na nią odpowiedź z podpisem osoby, która Ci by na nią odpowiadała i stosownymi wyjaśnieniami, ale w międzyczasie (nie wiem, czy wcześniej, czy później), napisałeś posta na forum na ten temat i "poruszyłeś niebo i ziemię". na Policję już dzwoniłeś? Smile

post został przeniesiony, bo nie jest propozycją stricte dla kobiet i nic nie wskazuje w PIERWSZYM poście, że adresujesz go tylko do PAŃ. to, że W CZASIE ustawki okazało się, że odsetek kobiet był większy niż mężczyzn, nie uzasadnia umieszczenia posta PRZED ustawką w dziale "Kobiety na rowery".

dlaczego go przesunąłem? ani w temacie (tytule) posta, ani w jego treści nie informujesz, że jest to inicjatywa kierowana do kobiet, czy też głównie do nich. nijak tego nie uzasadniasz. właściwie nic o tym nie wspominasz. zatem jest to inicjatywa kierowana do wszystkich. nie chciałem, by ktoś z użytkowników, kto kobietą nie jest i nie zagląda do działu "kobiety na rowery", przeoczył Twój post i informację o ustawce.
fakt, przesunąłem post już PO ustawce, ale domyślam się, że zamierzasz robić kolejne i w sumie na to liczę - dlatego - w trosce o umożliwienie Ci dotarcia do szerszego grona zainteresowanych - przeniosłem post.

co do niepisanej zasady, że to kobieta zaprasza na ustawkę w dziale kobiecym - owszem, taka istnieje. wynika z pewnego rodzaju tradycji. u nas w kraju, jak zapewne się orientujesz, wiele rzeczy wynika z różnych tradycji (zresztą nie tylko w Polsce). myślę, że tradycję należy uszanować. bo to "coś ekstra" (ekstradycja :>).

niezależnie od wszystkiego, nie rozumiem Twoich nerwów. z jednej strony robisz katolicką ustawkę i śpiewasz pieśni pod krzyżami i kapliczkami, a z drugiej robisz chore jazdy na forum, niepotrzebnie denerwując siebie i - być może - innych. trochę się to gryzie ze sobą (IMVHO).

pzdr.
Odpowiedz
#16
ja rozumiem że żyjemy między wschodem i zachodem
i pisze się jedne reguły a tradycja tworzy inne
a osoba nowa jak ja na tym forum tych tradycji jeszcze nie poznała
i szukam jasności, logiką ale może nie taką?
nie denerwuję się ani nie chce innych denerwować
a jeśli to pobudza mnie i innych do myślenia i zabawy to chyba dobrze
a "chore" ...
?
Biała Dama, pilotka, Błękitny Peugeot, czerwony składak
Odpowiedz
#17
tradycja na całym świecie tworzy reguły. marynarkę nosisz taką lub inną i zapinasz ją na jeden guzik, nie dwa, dzięki Anglikom i ich zwyczajom sprzed lat (itp. itd.)

z "chorymi jazdami" może przesadziłem. ale uważam Twoją reakcję na przeniesienie posta za przesadzoną - czuję się więc usprawiedliwiony.

czytanie tego, co napisałeś w tym wątku, całej tej dyskusji i udzielanie Ci odpowiedzi nie jest dla mnie zabawą i nie czuję się rozbawiony. nie wiem też, o jakim "myśleniu" mówisz. nie cieszy mnie wcale, że muszę poświęcać czas na myślenie o takich rzeczach.

OK - zaczepiłeś się na pewnych wyrywkach mojej wiadomości, ale do rzeczowych argumentów się nie odniosłeś. zatem uznaję MERYTORYCZNĄ dyskusję za zakończoną i przyjmuję, że przedstawioną argumentację uznałeś i się z nią pogodziłeś.
zrób kolejną ustawkę adresowaną wyłącznie lub głównie do kobiet, jasno to opisz i uzasadnij, umieść w "kobiety na rowery" i tam zostanie. "niepisane zasady" nie znajdą wtedy zastosowania.

zaznaczę jednak po raz kolejny, że umieszczenie każdej ustawki typu przedmiotowej "chwalcie łąki umajone" w "wycieczki codzienne" będzie lepszym rozwiązaniem, bo pozwoli informacji dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

ps na forum nie jesteś wcale taki nowy Wink
Odpowiedz
#18
dziękuję wszystkim za informacje, uwagi, sugestie, rady

poprawiając się i uwzględniając je, zapraszam na następne majówki w dziale obupłciowym
http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?t=3815

choć jestem raczej realizatorem inspiracji kobiet, które nie bawią się internetem :->
Biała Dama, pilotka, Błękitny Peugeot, czerwony składak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości