Michal   18-05-2011, 11:11
#1
Jakim kurierem wyslac rower? Nie mam zielonego pojecia wiem ze DPD nie przyjmuje, i skad wziasc karton na rower? Ma ktos?
Zwirek   18-05-2011, 11:13
#2
Karton możesz wziąć ze sklepu rowerowego :-) Do mnie rower przyszedł UPS'em.

[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Michal   18-05-2011, 12:57
#3
Bylem w 2 i nie maja tak twierdza moze ktos ma na zbyciu? Ups zobacze
trupadur   18-05-2011, 13:10
#4
na wigilijnej spytaj. ja kiedys potrzebowalem wyslac rower, poszedlem do nich, zapytalem i dali mi za darmoche. zaprowadza cie do takiego ala smietnika i sobie wybierzesz co bedziesz chcial :mrgreen: a co do wysylki to normalnie na poczte idz i powiedz ze chcesz wyslac Pocztexem (koszt okolo 50zl z tego co pamietam) i tyle
Patryk   18-05-2011, 13:25
#5
Znajomy mi opowiadał jak traktuje się rzeczy wysyłane kurierem. :mrgreen: Kiedyś wóżkiem widłowym został przebity 46" telewizor LCD. :lol: ,ale to tylko rower więc pewnie dojdzie cały. DHL'em dochodziły do mnie duże paczki.
BADEVIL   18-05-2011, 15:14
#6
Ostatnio wysyłałem DHL MBika do serwisu producenta koszt 50 zeta - pudło znalazłem tak jak pisali poprzednicy w Cyklo na Wigilijnej (za free).
Kuba   20-05-2011, 16:15
#7
Ja wysyłałem swój rower DHLem to mi policzyli 85 z hakiem... Nie wiem dlaczego, bo wg internetu i pana przez telefon miało to być 74 z hakiem. No ale nie miałem jak się kłócić, bo kurierowi rower przekazywał mój dziadek. Generalnie warto pilnować wymiarów. UPS i kilka innych firm, bardzo pilnowało wymiarów i między 135x19x80 a 135x20x80 było jakieś 100 zł różnicy. W DHLu nie było niby różnicy więc polecam DHL ze względu na większą tolerancję (a ja i tak nie mogłem zmieścić roweru w pudło po tym rowerze i poza oczywistym zdjęciem, kiery, koła, siodełka ze sztycą musiałem zdjąć amortyzator i wpakować różnych dodatków żeby się nie pogięły zębatki i rower ogólnie nie latał).

Przy tych wymiarach waga ma mniejsze znaczenie niż wymiary i to one są przeliczane na wagę z której potem jest obliczana niby cena. Każdy producent ma swój wzór przeliczania (stosuje inną wartość współczynnika) ale przy tym ma też inny zakres wagowy i inną cenę dla danej wagi. Mi rower w zależności od firmy wysyłkowej ważył 31,5-44 kg.

Karton dostaniesz prawdopodobnie w większości sklepów rowerowych. W Świdniku sobie leżą w ogólnodostępnym miejscu przy sklepie pod lekkim zadaszeniem więc te spod spodu nie powinny być bardzo zamoknięte. Można sobie brać dowolnie. W Lublinie jak będziesz miał problem z dostaniem to mogę zapytać kierownika czy nie mamy wolnego pudła (wysyłamy rowery do innych sklepów i wtedy się przydają). We wtorek stałą jedna Merida nierozpakowana więc może pudło jeszcze będzie.
msl   21-05-2011, 11:15
#8
Co do kartonów na rowery, to wczoraj koło Toro przy Zana było ich trochę, może warto podjechać i zapytać.

god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.