Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kross Hexagon v4 czy Unibike Fusion
#1
Kolega mój prosi o poradę.
Na myśli ma takie 2 rowerki jak w temacie:
http://rowery-wilex.pl/sklep/asortyment ... oduktu=950

i

http://rowery-wilex.pl/sklep/asortyment ... oduktu=844

Z góry dzięki za pomoc.
Daniel
[Obrazek: u9062y2011v3.gif]
Odpowiedz
#2
jak zobaczysz tego fusiona to się lewą ręką przeżegnasz. Na zdjęciu wygląda fajnie natomiast na prawdę to żal.
Wybrałbym krossa.
Btw.
Stałem przed podobnym wyborem całkiem niedawno, dużo pytałem, czytałem itd.
Nawet identyczne rowery brałem pod uwagę. Jednak ostatecznie wybrałem co innego.
الحُمْقُ داء ولا دواء له
Odpowiedz
#3
Widziałem Unibike'a dziś nad zalewem i nie wygląda tak strasznie.
A poza tym wygląd to drugorzędna sprawa, bardziej chodzi o osprzęt i właśnie nie wiem co lepsze.
Daniel
[Obrazek: u9062y2011v3.gif]
Odpowiedz
#4
Moim zdaniem lepiej było by dołożyc do czegos lepszego np hercules HT 1 na alivio
Odpowiedz
#5
Z tych dwóch rowerów zdecydowanie Unibike, osprzęt bez wątpienia lepszy niż w Kross'ie.
Diabeł tkwi w szczegółach.
Odpowiedz
#6
Do czego ma być ten rower? Może się okazać, że kolega nie potrzebuje górala.
A w tej cenie dobry jest jeszcze rockrider 5.2 albo używki.
Odpowiedz
#7
Mojemu koledze chodzi tylko o porównanie tych dwóch rowerów.
Daniel
[Obrazek: u9062y2011v3.gif]
Odpowiedz
#8
Unibike to powiedzmy półka wyżej osprzętowo:
- aluminium to samo 6061 tutaj tylko różnica to w której fabryce zostały wyprodukowane

- amortyzator ten sam XCM V2

- przerzutki P/T w unibike półka wyżej czyli acera/alivio kross ma SIS/acera więc słabiej plus na unibike

- hamulce tektro w unibike powinny być lepsze niż alhonga w krossie plus na unibike

- manetki to w sumie to samo ale w unibike nowszy model (inaczej wygląda)

- korba w unibike to chyba półka wyżej (acera) niż w krossie chociaż nie jestem pewny m-191 to chyba jakiś SIS lub tourney plus na unibike

- suport brak danych nie chce mi się szukać ale rewelacji nie ma.

- w unibike jest kaseta hg50 w krossie wolnobieg tz21 tutaj duży plus na korzyść unibike'a

- piasty shimanowskie w unibike, piasty shunfeng w krossie raczej plus na korzyść unibike

- obręcze obydwie wzmacniane powiedzmy że stożkowe pewnie obydwie na podobnym poziomie wykonania

- oponki bardziej terenowe w unibike w krossie to jakieś pseudoterenowe (co nie zmienia faktu że przejeździłem na nich cały rok zanim się skończyły)

co jeszcze ważne to waga unibike 12,9 (mam nadzieję) kross 14kg według fabryki to kilogram różnicy :-P
duży plus na korzyść unibike'a

reszta to już drobnostki o których nie będę pisał

Z tych dwóch to ja bym wybrał unibike'a
To tyle pozdrawiam :-)
Odpowiedz
#9
Seb wielkie dzięki za porównanie.
Daniel
[Obrazek: u9062y2011v3.gif]
Odpowiedz
#10
Według mnie masa unibike to nie mniej niż jakieś 14 kg. Sprzedawca ma jak widać bujną fantazję.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości