Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodeń-Dorohusk-... z sakwami
#1
Witam

W czerwcu zamierzam przejechać trasę widoczna na MAPKACH i mam pytania. A mianowicie, czy po wyznaczonej trasie można bez problemu rowerkiem objuczonym sakwami bezproblemowo podążać przed siebie? Wprawdzie droga nie wygląda na ekspresową, niemniej wolałbym się upewnić.
Drugie pytanie dotyczy noclegu w miejscowościach Kodeń oraz Dorohusk. Najchętniej jakaś niedroga, pozbawiona komfortu w bardzo przystępnej cenie agroturystyka Smile, ewentualnie jakieś godne polecenia miejsce do rozbicia namiotu.
Dziękuję za pomoc Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
cześć.

droga wojewódzka nr 816 na odcinku Kodeń - Sławatycze jest w dobrym stanie. da radę ją przejechać rowerem na luzie. oczywiście mogą się zdarzyć pojedyncze dziury itd, ale tego nie unikniesz dzisiaj prawie nigdzie w Polsce. w miejscowości Liszna jest słabo, później w Sławatyczach jest gładko i fajnie do połowy wioski, dalej mniej gładko, ale wciąż OK. do Włodawy jest znośnie. Później, między Włodawą a Dorohuskiem, są gdzieniegdzie dziury i nierówności (nie wiem, jak po zimie, bo ostatnio ten odcinek widziałem w lecie 2010), ale rowerem jechać się na pewno da. ruch na niektórych odcinkach bywa czasem wzmożony, ale generalnie to nie ma tragedii. można spokojnie jechać. opowiadam o tym odcinku, bo o ten pytałeś. z Twojej trasy znam jeszcze odcinek od Terespola do Kodnia. Ostatnio był w słabym stanie, ale dla roweru wciąż OK. Odcinek Terespol - Dorohusk w czerwcu 2010 przejechali uczestnicy Maratonu 500 km w 24h, głównie na szosach, niemal w całości po ciemku Wink

co do noclegów - w Kodniu polecam Ci domki kempingowe (zaraz po wjeździe do Kodnia od strony Terespola, niedługo po minięciu stacji paliw, za zakrętem w lewo, skręcasz do parku (w lewo) i drogą przez park jedziesz do bramy, która jest bramą do ośrodka. tam możesz albo nocować w domku, albo rozbić namiot (nie powinno być z tym problemu, a gdyby był, to zadzwoń do mnie - numer Ci wyślę, jak napiszesz do mnie PW). adres strony www tego ośrodka: http://camping.nadbugiem.pl // jeśli chodzi o agroturystykę - spójrz na www.buzanie.pl (coś tam jest albo z Kodnia albo z Kostomłot(ów) - nie pamiętam.

a jeśli jedziesz w czerwcu, gdybyś w tych okolicach był 24/25 czerwca, zapraszam na Nadbużański Rajd Rowerowy (http://rajd.nadbugiem.pl) Smile
Odpowiedz
#3
Wielkie dzięki MinDex. Rozumiem, że z przeprawą promową w Niemirowie też nie powinno być problemu? Z zaproszenia na Rajd raczej nie skorzystam (tym razem) - w 30 dni zamierzam kraj nasz objechać i dłuższych postoi nie przewiduję Smile
Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam.

frend
Odpowiedz
#4
frend napisał(a):z przeprawą promową w Niemirowie też nie powinno być problemu?

Niestety mogą być problemy, zależy to od stanu wody na Bugu, informację uzyskasz telefonicznie (google) najlepiej jak będziesz w Mielniku. Jeśli prom nie działa pozostaje tylko most w Kózkach. Co prawda między Kózkami a Gnojnem funkcjonuje kilka promów ale jak w Niemirowie nie działa to pozostałe też są wątpliwe. Za to droga przez Serpelice też jest ciekawa.
W Terespolu proponuję podjechać możliwie blisko przejścia granicznego i pojechać drogą na Kostomłoty. Jedyna działająca cerkiew unicka warta zobaczenia, a jak będziesz miał dosyć jazdy to można spokojnie u księdza przenocować w spartańskich nieco warunkach Smile
"Trzeba pedałować, żeby się utrzymać w siodełku, ale my jedziemy coraz szybciej, rozpędzeni pedałujemy ponad potrzeby, tracąc w rezultacie całą przyjemność jazdy."
Odpowiedz
#5
Cerkiew unicka?! Nie wiedziałem, że takie jeszcze istnieją... Na pewno odwiedzę, dzięki Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości