Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czym skleić kask??
#1
tj w temacie jaki klej polecacie do klejenia kasku, a konkretnie części styropianowej, tak by się nie rozpuściła i mocno trzymała
słyszałam, że poxipol jest dobry?? co wy na to??
Odpowiedz
#2
a my na to jak na lato

hmm a co się z tym kaskiem stało, że chcesz go skleić?

bo zasada jest taka że kask uderzony się wymienia na nowy a nie klei, klejony nie zadziała jak będzie potrzebny
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#3
http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=213520


Aczkolwiek Pani Joanna mówi prawdę. 8-)
Odpowiedz
#4
Ja bym nie kleił. Asia ma racje trzeba zainwestować pare zł w nowy
Odpowiedz
#5
To nie takie parę złotych. Natomiast klejony kask nie spełni raczej swojej funkcji przy uderzeniu. Niektóre firmy oferują crash replacement czyli sprzedaż kasku nowego obniżając cenę o połowę ceny kasku starego (trzeba dostarczyć stary i paragon chyba).
Odpowiedz
#6
dzięki za podpowiedzi,
a kask wcale nie kosztował mnie parę złotych :-? jak to KED; w sklepie za bramą krakowską, też nie dało się dogadać, więc pozostało mi jego sklejenie wg zaleceń pana sprzedawcy

może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie?? :roll:
Odpowiedz
#7
Marta J napisał(a):pozostało mi jego sklejenie wg zaleceń pana sprzedawcy

może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie??
Tak, olać idiotyczne rady i kupić nowy kask.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#8
poczytaj sobie co jest napisane na stronie producenta i na wklejce w kasku ewentualnie na pudełku jeśli posiadasz, chodzi mi szczególnie o ten fragment, który opisuje procedurę postępowania z pękniętym kaskiem

hmm jak można doradzić sklejenie kasku?
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#9
Marta, daj spokój, szkoda głowicy. Co innego przyklejenie ułamanego daszka, a co innego sklejenie skorupy, która już nie będzie trzymać parametrów. Kup jakiś niedrogi kask, będzie lepszy niż ten klejony. Nie musisz kupować od razu Giro za 3 stówy, w Decathlonie i w GS-ie są niedrogie i całkiem przyzwoite kaski. Zresztą, w tym drugim pracują nasi Forumowicze, na pewno Ci coś fajnego doradzą Wink.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#10
No dobrze, ale skoro "pan sprzedawca" polecił klejenie kasku to ja mam pytanie:
a gdzie on się rozwalił? Bo jeśli odłupał się jakiś mało istotny rożek to może nie ma problema?
A jeśli skorupa pękła w istotnym dla wytrzymałosci całości konstrukcji miejscu do rada jest taka: nie klej, poszukaj kaski na nowy kask.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości