Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Single speed
#1
Jako, że odziedziczyłem starego wheelera, a ze gorali mam pod dostatkiem, pomyślałem, że z chęcią zastosowałbym konwersję na single speed.
Problem tkwi tutaj w redukcji na singla piasty tylnej, gdyż obsługuje ona 7 rzędowe kasety, a nigdzie nie widze na alledrogo takowych redukcji.
Czy jest może jakas zmyslna technologia pozwalająca przerobić 7rz piaste na singla, czy nie obedzie sie bez zakupu piasty 8/9rz ?
PozdrawiamSmile
Odpowiedz
#2
Tak są takie "specjalistyczne podkłądki" :mrgreen: ,które wyciągniesz ze starej kasety. Ja dałem kilka na normalną piastę. Zakłądasz je między koronke żeby się nie ruszała. Dostałem takie od kumpla dzięki Żwirek ;-) . Możesz też założyć redukcję jakie sprzedają na necie za 40 zł a nie za kilka groszy ,albo free. Te podkładki to najrozsądniejsza opcja.
Fajne są też piasty novateca flip-flop możesz wtedy mieć singla i ostre w zalezności jak przełożysz koło.
Odpowiedz
#3
Nakładki wsadzasz (pytasz po kumplach i serwisach - bardzo tanie dobre rozwiązanie), jeden tryb na kasetę i śmiga. Ja tak od 2-3 lat jeżdżę. 36/15 przełożenie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości