Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Treking szosowy czy uterenowiona szosówka
#11
Tak poczytałem o tych przełajówkach (w poradnikach bardzo rzadko wymieniają tą kategorię) i utwierdziłem się że właśnie o taki typ roweru mi chodziło.

@KermitOZ
Trochę jednak boję się zamawiać części w ciemno. Sam się nie znam i nie znam nikogo kto by mi w tym pomógł. Albo zapoluję na jakiegoś gotowca pokroju tego raleigha albo na allegro kupię tylko ramę cromo i ewentualnie kierownicę. A resztę dokupię np. u bikeboysów i tam mi to wszystko złożą. Oczywiście pod warunkiem że ten rower sąsiada będzie jakąś lipą.

Tak w sumie to czy da się przerobić ramę szosową do przełajowych opon? Tzn, wymienić widełki i poszerzyć nieco tył?
Odpowiedz
#12
Stare piasty wielobiegowe są dużo bardziej wytrzymałe niż nowe, bo są robione z porządniejszych materiałów. Jeśli taka piasta jest po dobrym serwisie, przygotowana do włożenia do roweru to wszystko gra. Ja kupiłem od użytkownika, który ma działalność i zna się na rzeczy i jak się okazało rzeczywiście wszystko było tip top. Ale jeśli skłaniasz się do przełajki to nie ma tematu Smile

A stara szosowa rama powinna podejść na luzie pod trochę szersze opony, nie wiem jak jest z przednim widelcem, ale pewnie da się coś kupić pod canti.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#13
Podesłałem Tobie na priv kilka info o przełajkach, może coś ciekawego do tematu wniosą.
Odpowiedz
#14
Fajowa ta przełajówka! Dzięki za link. Nawet patrzyłem już ramki i znalazłem np. TAKĄ lub TAKĄ tyle ze ta pierwsza na 26". Ale nie będę dzielił skóry na niedźwiedziu, nie ma co oglądać bo wracam dopiero gdzieś w sierpniu. Widziałem ostatnio bardzo profesjnalnie wyglądającą szosówkę w holenderskim sklepie z używanymi rzeczami (jedno ze źródeł zaopatrzenia dla polskich sklepów z używanymi meblami) która kosztowała 100euro. Ale wtedy jeszcze nie myślałem poważnie o rowerze i zapomniałem zrobić fotkę czy choćby zanotować nazwę ramy czy osprzętu.

Jak zwykle na koniec pytanie: czy jeżeli kupiłbym nowszą ramę to musiałbym ją przerabiać pod hamulce szczękowe?

EDIT
Aha no właśnie, czy te hamulce z linku są odpowiednie bo wszędzie piszą żeby brać szczękowe, znaczy cantevlier (jakoś tak)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości