Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pęknięta rama mbike
#31
z jakiego polskiego prawa wynika to, że masz zapłacić cło?

a jeśli chodzi o to, co robić: zażądać od nich wymiany pękniętej ramy na taką samą lub inną, ale nadającą się do używania z posiadanymi przez Ciebie komponentami (m. in. hamulce v-brake).

to, co Cię spotyka to tak, jakbyś zareklamował wadliwego VW Passata, a ktoś dałby Ci nowego VW Transportera, dwumiejscowego, z "paką" z tyłu, bo takiego akurat mieli.

paranoja jakaś.
Odpowiedz
#32
MindEx napisał(a):z jakiego polskiego prawa wynika to, że masz zapłacić cło?
Chodziło im o to że w świetle polskich przepisów każda rama podlega ocleniu. Nawet ta wymieniana (w ramach reklamacji).

Poztym powołali się jeszcze na fakt że mineło 1,5 roku od zakupu. Jeśli usterka pojawiłaby się w ciągu 12 miesięcy wymiana byłaby bez dodatkowych kosztów. W karcie gwaranycjnej jest niestety wzmianka o 12 miesiącach.

Najgorsza jednak sprawa jest z tymi hamulami, poniewaz to już spora inwestycja.
Łukasz
Odpowiedz
#33
suchy napisał(a):Najgorsza jednak sprawa jest z tymi hamulcami, ponieważ to już spora inwestycja.

To mało powiedziane bo czekałaby cię wymiana całych kół + oczywiście zakup zestawu hamulców tarczowych co penie przewyższyłoby koszt roweru bo na "niskiej półce" raczej byś tego nie robił
Odpowiedz
#34
Coolman napisał(a):czekałaby cię wymiana całych kół

Dlaczego kół (liczba mnoga)?
Przednie hamulce mocujesz do pivotów na widelcu.
Pytanie czy w ramie są pivoty na tylne hamulce?
Bo możliwość montażu hamulców disc wcale tego nie musi wykluczać.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#35
suchy napisał(a):Poztym powołali się jeszcze na fakt że mineło 1,5 roku od zakupu. Jeśli usterka pojawiłaby się w ciągu 12 miesięcy wymiana byłaby bez dodatkowych kosztów. W karcie gwaranycjnej jest niestety wzmianka o 12 miesiącach.

I klops. Undecided Nie wspominając o hamulcach.
Co do opłat. To niestety ale jednak wychodzi że przedstawiciel robi wszystko co może że swojej strony dla klienta. Gdybyś oddał ramę sprzedawcy i powołał się na ustawę (klient wybiera czy ustawa czy gwarancja) to on miałby problem.
I takie małe info. Sprzedawca jest odpowiedzialny 2 lata od daty sprzedaży za towar (nawet jeśli gwarancja mówi o 12 miesiącach) - tak w skrócie.
Spróbuj napisać do rzecznika, albo on coś doradzi, albo może da namiary do kogoś w tym temacie.

A z drugiej strony patrząc...Jak przyjmowali i nie informowali że będziesz musiał cło zapłacić i koszty przesyłki to mają problem. Bo gdybyś wiedział mógłbyś odmówić albo zrezygnować z wymiany u nich.
Odpowiedz
#36
a "kół" dlatego że trochę badziewnie by wyglądał rower w tarczami z tyłu a "V" z przodu poza tym raczej bez sensu dla producenta byłoby montowanie piwotów skoro wyposaża rower w tarcze , chyba że wypuszcza różne modele na jednej ramie różniące sie jedynie osprzętem i kolorami
Odpowiedz
#37
W sumie miałem nic nie pisać ale napiszę :!:

Coolman napisał(a):a "kół" dlatego że trochę badziewnie by wyglądał rower w tarczami z tyłu a "V" z przodu poza tym raczej bez sensu dla producenta byłoby montowanie piwotów skoro wyposaża rower w tarcze ,


Coolman: raczej bezsensu to jest to co piszesz i tak się mocno zastanawiam czy piszesz dla samego pisania czy poprostu dlatego, że lubisz :?: (pytanie retoryczne).

Nie opłaca się przestawiać linii produkcyjnej tylko po to aby zrobić wersję ramy z piwotami na tylnym widelcu albo bez. Producenci bardzo często wypuszczają ramy które mają możliwość montażu tarcz i Vałek. Również posiadam taką ramę i widziałem takie rozwiązania o różnych producentów w różnych rowerach z różnego przedziału cenowego.

A to jak wygląda rower czasami ma drugorzędne znaczenie.
Odpowiedz
#38
bez sensu to ty rozumujesz . Chyba napisałem że nie wszystkie ramy muszą mieć te pivoty a nie ze wszystkie z tarczami ich nie mają , bo jak napisałem:
"chyba że wypuszcza różne modele na jednej ramie różniące sie jedynie osprzętem i kolorami"
Czytaj trochę ze zrozumieniem to nie będziesz "pisał po to żeby pisać". Bo jest wiele ram które fabrykę opuszczają właśnie bez pivotów a kolega nie sprecyzował jaką ramę mu przysłali bądź przyślą ,to też zwróciłem mu uwagę że jak dostanie taką bez pivotów to będzie zmuszony przejść na tarcze
Odpowiedz
#39
suchy napisał(a):To już mnie przestało martwić gorsza sprawa jest z tym iż rama która do nich przyszła jest to Wahoo z 2011 roku. I niestety te modele były tylko w wersji disc. A ja posiadam jedynie v-ki.

Dosłownie kilka postów wyżej.

Coolman: Istotnie masz sporo racji w pewnych tematach i tego nie kwestionuję.

Problemu czytania ze zrozumieniem napewno nie mam niezależnie od tego czy "piszę dla samego pisania"

:->

Poprostu irytuje mnie fakt przebijania się przez tony postów w tematach które mnie osobiście interesują.

Ale to już kwestia Administracji i tego, że nie potrafi również czytać ze zrozumieniem.

To by było chyba tyle w temacie Vałek i Tarcz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości