Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pęknięta rama mbike
#1
Dzisiaj pękła mi rama w mbike renegade 0.6 tuż przy sztycy, Ważę ok 70kg Rower kupiony w listopadzie 2010. Podobnie pękło w rowerze mbike evo Badevila, więc niestety nie polecam tych ram, chyba, że do rekreacji. Może coś poprawili w tym roku jeśli chodzi o wytrzymałość ale radzę uważać. Rowerek ogólnie dobry, i w sumie nie powinno być problemów z wymianą na nową ale zawsze to niepotrzebny problem.
Odpowiedz
#2
W którym miejscu dokładnie pękła? Co z nią zrobiłeś?
Odpowiedz
#3
Dorzucam - Specialized Epic - pęknięta przy tulei łączącej tylny trójkąt z przednim Smile .
Odpowiedz
#4
Ta rama mbike nie jest bardzo lekka, waży ok 1,9g. Jeszcze dodam, że używana zgodnie z przeznaczeniem czyli po prostu szybka jazda w terenie bez jakiegoś skakania itp. przebieg ok 4500km. Kupiona pod koniec lata 2010.
Pękła tuż przy sztycy. Zawiozłem rower do sklepu, wyślą ramę do producenta. Mam nadzieję, że tak jak Badevilowi wymienią na nową.
Odpowiedz
#5
And napisał(a):Dorzucam - Specialized Epic - pęknięta przy tulei łączącej tylny trójkąt z przednim Smile .

Kurza twarz, piękna rama była.
Zrobią na gwarancji?
Odpowiedz
#6
Adam napisał(a):Ta rama mbike nie jest bardzo lekka, waży ok 1,9g. Jeszcze dodam, że używana zgodnie z przeznaczeniem czyli po prostu szybka jazda w terenie bez jakiegoś skakania itp. przebieg ok 4500km. Kupiona pod koniec lata 2010.
Pękła tuż przy sztycy. Zawiozłem rower do sklepu, wyślą ramę do producenta. Mam nadzieję, że tak jak Badevilowi wymienią na nową.

Martwi mnie trochę że tak ciężka rama pękła jako kolejna pod tak lekkim jeźdźcem. Ponieważ nie wrócę już do swojej (karbon chyba rzeczywiście jest na 1-2 sezony) postanowiłem tym razem zainwestować w ciężką, sztywną, aluminiową ramę (moja waga 80kg) która waży podobnie ok 1,9-2kg przy wielkości 19'' bo sądziłem że są nie do zajechania w porównaniu z tymi z puszek po piwie Smile.
Odpowiedz
#7
And napisał(a):postanowiłem tym razem zainwestować w ciężką, sztywną, aluminiową ramę

bierz garego Big Grin
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#8
Próbowałeś reklamować speca?
Odpowiedz
#9
jabolewski napisał(a):Próbowałeś reklamować speca?

Niestety Spec był ściągnięty bez papierów, mogę co najwyżej próbować naprawy ale zaufanie i tak już stracił za taki numer.

truskafka napisał(a):bierz garego Big Grin

Teraz będę próbował połamać taką ramę : Corratec


Ale żeby nie zbaczać z głównego wątku jak widać wszystko da się połamać - moja rama była dość lajtowo traktowana podobnie jak pisał Adam o swojej - żadnych przegięć i skoków.
Odpowiedz
#10
Da się naprawić carbon?
Mimo wszystko skontaktowałbym się z producentem w USA. Może zależy im na pozytywnej reklamie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości