Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bolące kolana a rama
#1
matlublin1996 napisał(a):zastanawiałem się jaki wpływ na to ma niestandardowy wkład suportu

żaden, niestandardowość garego pod tym względem wynika tylko z tego, że mufa jest szersza niż zazwyczaj, długość osi jest ta sama
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#2
To co może powodować to że kolana nie bolą mnie po jeździe (po jeździe na każdym innym bolą) i nie chodzi tu o ustawieniu roweru bo przestawiałem pod siebie różne rowery - choćby moje inne bicykle pod siebie i tylko w Garym nie odczułem tej dolegliwości :?:
Odpowiedz
#3
magiczna moc ram od Garego Fishera :?::!: :mrgreen:

może po prostu specyficzna geometria ram, tzn jesteś wysoki, ta rama jest długa i pozycja z tego roweru jest nie do odtworzenia na innych o innej geometrii
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#4
A nie chodzi o to jak bardzo masz przed/pod sobą korbę z pedałami? to może wpływać na działanie kolan. Czyli miała by tu znaczenie geometria ramy i wysunięcie siodełka.
Coraz więcej jeżdżę.
Odpowiedz
#5
Eldred napisał(a):A nie chodzi o to jak bardzo masz przed/pod sobą korbę z pedałami? to może wpływać na działanie kolan. Czyli miała by tu znaczenie geometria ramy i wysunięcie siodełka.

Ja jak mam siodełko za nisko to odczuwałem ból w kolanach podczas jazdy korekcja ustawienia wysokości siedzenia i od razu lepiej. Zero zmęczenia i bolących kolan.
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
Odpowiedz
#6
niunia2101, to akurat podstawa, ale mnie chodziło o przesunięcie siodła przód-tył względem osi obracania się pedałów.
Coraz więcej jeżdżę.
Odpowiedz
#7
Siodła na pewno nie mam za nisko. Czyli to po prostu zasługa geometrii Genesis
Odpowiedz
#8
Eldred dobrze pisze, jak masz siodełko za bardzo do przodu albo za bardzo do tyłu to dla kolan jest masakra. Geometria to tutaj sprawa drugorzędna. Po prostu jeśli rozmiar ramy jest nieodpowiedni to trudniej odpowiednio ustawić siodełko.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#9
W Garym mam ramę 19", w innych dwóch też mam 19", a w Giancie 23".
Odpowiedz
#10
Potwierdzę- geometria to jedna sprawa ale przy użyciu sztycy z offsetem, odpowiedniego siodła można zmieniać ją nawet z 72-74 stopnie. Ból kolan to kilka czynników:
wysokość siodła
offest
długość i rozstaw korb
źle ustwione bloki pedałów
ZUŻYTE bloki/pedały - uwaga! bloki sh starczają tak naprawdę na max jeden seson, później luz występujący w nich i brak stabilności tworzą mikrourazy kolan a szczególnie połączeń stabilizujących.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości