jurasz   30-06-2011, 22:56
#1
czołem!

na przełomie maja i czerwca oddano do użytku dwa nowe szlaki rowerowe w Gminie Borzechów.

Dla rozwijającej się sieci szlaków są o tyle istotne, że łączą powiaty: Lubelski (Gm. Niedrzwica Duża) i Opole Lub (Gm. Chodel).

Szlaki zrobione solidnie: nie poprzestano na znakach malowanych, gdy trzeba było- wkopywano specjalne słupki pod znaki (razem niemal 30); stworzono dwa miejsca wypoczynku- znaleźć tam prócz wiaty i ławostołu można stojaki rowerowe, i to u-kształtne! :-D
Nie zabrakło map, drogowskazów, informacji krajoznawczych; wydano także folder.

Po szczegóły zapraszam na stronęwww.szlaki.lublin.pl

Sławek Juraszewski
www.juraszewski.pl
o szlakach: www.szlaki.lublin.pl
MindEx   30-06-2011, 23:08
#2
cześć.
a to dobra informacja.

co do stojaków to wydaje się, że mogą nie być potrzebne w takich miejscach u-kształtne, ale po dłuższym przemyśleniu okazuje się, że jednak jest to dobre rozwiązanie. rower oprzeć zawsze się da, a w razie potrzeby pójścia na pieszą wycieczkę w okolicy można bezpiecznie przypiąć. duży plus dla inwestora Smile

pzdr.
jurasz   01-07-2011, 12:38
#3
I projektanta ;-)

Stojaki (na trasie, przy miejscu wypoczynku) to nowość u nas, i nie tylko u nas. Musimy się do tej odrobiny komfortu przyzwyczaić :-D
Oczywiście, można by rower na glebę, oprzeć o drzewo, stół itp. Ale idąc dalej, to można by i na trawie (błocie czasem...) usiąść, a zamiast dobrze oznakowanym szlakiem (słupki, znaki przykręcane, przyklejane, malowane etc.) mieć kolejną Imprezę na Orientację :mrgreen:

Myślę więc, że dobrze iż infrastruktura rowerowa obrasta w piórka. Że widać że coś się dzieje, że nasze pieniądze (i europejskie) nie idą do czyjejś kieszeni. A czy konkretne rozwiązania się sprawdzą- zobaczymy z czasem! :-)

A jakby ktoś miał ochotę na przejażdżkę reklamowanymi szlakami w najbliższą sobotę, to ma szansę i mnie tam spotkać (z cała rodzinką :-) )

Sławek Juraszewski
www.juraszewski.pl
o szlakach: www.szlaki.lublin.pl
Zdzisław   13-07-2012, 06:25
#4
W 28 kwietnia tego roku miałem okazję przejechać się szlakiem rowerowy w Borzechowie,ogólnie w tym dniu zrobiłem 84 km.
Gmina Borzechów naprawdę się postarała jeśli chodzi o wtyczenie ścieżki rowerowej w zdłuż rzeki Chodelki.
jurasz   13-07-2012, 08:25
#5
Hej,

cieszę się, ze trasy _szlaków_ się spodobały ;-)

A że w tym roku kompleksowo odnowiono szlaki sąsiedniej Niedrzwicy radość jest tym większa; teraz bez problemu powinno się dojechać w ten teren szlakami z Lublina.

Miłych przejażdżek! :-D

Sławek Juraszewski
www.juraszewski.pl
o szlakach: www.szlaki.lublin.pl
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.